Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tylko.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.06.2015 13:47

aodbq1 napisał(a):
numenius napisał(a):DUBROWNIK:
Dojechaliśmy do Dubrownika, po drodze widziałem, że w porcie nie stoi żaden duży "wycieczkowiec" (widać to z mostu przy wjeździe do miasta), więc skierowaliśmy się do miasta. Z Jadranki w prawo i jeszcze raz w prawo po chwili jechaliśmy ulicą Vukovarską. Nie miałem (niestety) planu miasta, więc pełna improwizacja. Z drogi dojazdowej niekoniecznie widać, gdzie jest Stare Miasto, czyli nasz cel. Widać dopiero przy wyjeździe z tego miasta z Jadranki.

Zauważyłem po prawej stronie jakieś centrum handlowe, za nim za chwilę zajezdnię autobusową. Wjechałem na nią, ale szybko stwierdziłem, że to teren przedsiębiorstwa. Po chwili zatrzymania podszedł do mnie pracownik zajezdni i na moje pytanie grzecznie wskazał, że naprzeciwko wjazdu do tejże zajezdni jest wjazd na podziemny parking. Zapytałem, czy zna cenę postoju (5 kun/h) i temat parkowania załatwiony. Jest to parking w biurowcu "Atlantic Center". Po wyjściu zapytałem o drogę do starego miasta. Wskazano nam około 2km spaceru. ..

Bardzo fajna relacja - dziękuję.
Pytanie do autora: próbuję zlokalizować ten parking w biurowcu "Atlantic Center". Czy pamiętasz może ulicę albo adres ? :)



Wydaje mi się, że "Atlantic Cewnter" leży przy ul.Vukovarskiej, ale oczywiście administracyjnie może być przypisany do którejś z przecznic. To duży obiekt, a napis na elewacji widać z daleka. Jeżeli otworzysz sobie w Google mapę z ulicą Vukovarską, to przy zbliżaniu pojawią Ci się ikonki supermarketu Tomi i dworca autobusowego. To właśnie w tym miejscu, tyle, że market i dworzec są po jednej stronie ulicy, a parking
w tym centrum jest po jej drugiej stronie. W pobliży jest też Deutchebank, który wówczas miał dobry kurs wymiany Euro/Kuna. W supermarkecie Tomi jest dostępna toaleta (średnio estetyczna, ale gdy ktoś potrzebuje...). Parking tani, ale w cieniu, pod ziemią i sporo wolnych miejsc. 30 minut spaceru, częściowo
z pięknymi widokami na Jadran w prawo i na Srd w lewo i jest się w Old Dubrovnik.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.06.2015 13:50

czekor68 napisał(a):Może chodzi ci o Hotel Sun Gardens położony przy jadrance tuż przed Dubrovnikiem ?


Nie. Pisałem o hotelu nad brzegiem i raczej w centrum Dubrovnika. Oto i on:

http://libertasdubrovnik.rixos.com/over ... EW/65/28/0

choć z mostku przy drodze na stare miasto wygląda jeszcze ładniej (foto w relacji).
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.06.2015 13:58

viltob08 napisał(a):A może ktoś może polecić jakąś knajpkę niedaleko drogi? Będziemy przejeżdżać przez Neum, zmierzamy tankować i wiadomo :roll: burki dla raptorów, jakieś drobne zakupy...więc przyszło nam do głowy, ze może byśmy coś zjedli... :mrgreen:


Jadąc z Neum w stronę Dubrovnika, po lewej stronie na peryferiach miasta jest dosyć duża stacja paliwowa. Tam można płacić kartą, a w tej w centrum Neum niestety nie i, UWAGA, nie ma o tym informacji na samoobsługowych dystrybutorach (opisuje stan z VII 2014r.).

Nie pamiętam, czy w pierwszej, czy drugiej wsi (a może trzeciej) za Neum po prawej stronie przy drodze jest fajny sklep z parkingiem. Duży wybór mięsnych specjałów bośniackich. Pycha, polecam. Poza tym, wina, słodycze, pieczywo, napoje, itd. Wszystko tańsze niż w Cro. Sklep jest po prawej , a po lewej stronie drogi jest fajna knajpka z róznym jedzeniem. Można usiąść na dworze, ale w cieniu.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.06.2015 13:59

viltob08 napisał(a):A może ktoś może polecić jakąś knajpkę niedaleko drogi? Będziemy przejeżdżać przez Neum, zmierzamy tankować i wiadomo :roll: burki dla raptorów, jakieś drobne zakupy...więc przyszło nam do głowy, ze może byśmy coś zjedli... :mrgreen:


Jadąc z Neum w stronę Dubrovnika, po lewej stronie na peryferiach miasta jest dosyć duża stacja paliwowa. Tam można płacić kartą, a w tej w centrum Neum niestety nie i, UWAGA, nie ma o tym informacji na samoobsługowych dystrybutorach (opisuje stan z VII 2014r.).

Nie pamiętam, czy w pierwszej, czy drugiej wsi (a może trzeciej) za Neum po prawej stronie przy drodze jest fajny sklep z parkingiem. Duży wybór mięsnych specjałów bośniackich. Pycha, polecam. Poza tym, wina, słodycze, pieczywo, napoje, itd. Wszystko tańsze niż w Cro. Sklep jest po prawej , a po lewej stronie drogi jest fajna knajpka z różnym jedzeniem. Można usiąść na dworze, ale w cieniu.

W Neum nie ma niczego fajnego, poza cenami, ale to jest tylko moja subiektywna ocena.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.06.2015 14:02

numenius napisał(a):
viltob08 napisał(a):A może ktoś może polecić jakąś knajpkę niedaleko drogi? Będziemy przejeżdżać przez Neum, zmierzamy tankować i wiadomo :roll: burki dla raptorów, jakieś drobne zakupy...więc przyszło nam do głowy, ze może byśmy coś zjedli... :mrgreen:


Jadąc z Neum w stronę Dubrovnika, po lewej stronie na peryferiach miasta jest dosyć duża stacja paliwowa. Tam można płacić kartą, a w tej w centrum Neum niestety nie i, UWAGA, nie ma o tym informacji na samoobsługowych dystrybutorach (opisuje stan z VII 2014r.).

Nie pamiętam, czy w pierwszej, czy drugiej wsi (a może trzeciej) za Neum po prawej stronie przy drodze jest fajny sklep z parkingiem. Duży wybór mięsnych specjałów bośniackich. Pycha, polecam. Poza tym, wina, słodycze, pieczywo, napoje, itd. Wszystko tańsze niż w Cro. Sklep jest po prawej , a po lewej stronie drogi jest fajna knajpka z różnym jedzeniem. Można usiąść na dworze, ale w cieniu.

W Neum nie ma niczego fajnego, poza cenami, ale to jest tylko moja subiektywna ocena.


Dzięki bardzo :papa:
aodbq1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) aodbq1 » 23.06.2015 19:09

numenius napisał(a):
aodbq1 napisał(a):
numenius napisał(a):DUBROWNIK:
Dojechaliśmy do Dubrownika, po drodze widziałem, że w porcie nie stoi żaden duży "wycieczkowiec" (widać to z mostu przy wjeździe do miasta), więc skierowaliśmy się do miasta. Z Jadranki w prawo i jeszcze raz w prawo po chwili jechaliśmy ulicą Vukovarską. Nie miałem (niestety) planu miasta, więc pełna improwizacja. Z drogi dojazdowej niekoniecznie widać, gdzie jest Stare Miasto, czyli nasz cel. Widać dopiero przy wyjeździe z tego miasta z Jadranki.

Zauważyłem po prawej stronie jakieś centrum handlowe, za nim za chwilę zajezdnię autobusową. Wjechałem na nią, ale szybko stwierdziłem, że to teren przedsiębiorstwa. Po chwili zatrzymania podszedł do mnie pracownik zajezdni i na moje pytanie grzecznie wskazał, że naprzeciwko wjazdu do tejże zajezdni jest wjazd na podziemny parking. Zapytałem, czy zna cenę postoju (5 kun/h) i temat parkowania załatwiony. Jest to parking w biurowcu "Atlantic Center". Po wyjściu zapytałem o drogę do starego miasta. Wskazano nam około 2km spaceru. ..

Bardzo fajna relacja - dziękuję.
Pytanie do autora: próbuję zlokalizować ten parking w biurowcu "Atlantic Center". Czy pamiętasz może ulicę albo adres ? :)



Wydaje mi się, że "Atlantic Cewnter" leży przy ul.Vukovarskiej, ale oczywiście administracyjnie może być przypisany do którejś z przecznic. To duży obiekt, a napis na elewacji widać z daleka. Jeżeli otworzysz sobie w Google mapę z ulicą Vukovarską, to przy zbliżaniu pojawią Ci się ikonki supermarketu Tomi i dworca autobusowego. To właśnie w tym miejscu, tyle, że market i dworzec są po jednej stronie ulicy, a parking
w tym centrum jest po jej drugiej stronie. W pobliży jest też Deutchebank, który wówczas miał dobry kurs wymiany Euro/Kuna. W supermarkecie Tomi jest dostępna toaleta (średnio estetyczna, ale gdy ktoś potrzebuje...). Parking tani, ale w cieniu, pod ziemią i sporo wolnych miejsc. 30 minut spaceru, częściowo
z pięknymi widokami na Jadran w prawo i na Srd w lewo i jest się w Old Dubrovnik.


Patrząc od stacji INA, na lewo widzę Tommy Market, na wprost zajezdnia czy przystanek autobusowy, na prawo duży budynek z napisem GRAWE - być może wcześniejsza nazwa (streetview jest z września 2011).
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.06.2015 21:34

Jak będziesz w rejonie zajezdni autobusowej, Tommy Marketu, to na pewno zobaczysz Atlantic Center, a gdy przejedziesz, to nie ma problemu z nawróceniem. Tam jest ruch umiarkowany, to nie jest centrum Wrocławia, Gdańska, czy Krakowa.
aodbq1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) aodbq1 » 24.06.2015 19:47

Bardzo dziękuję
anouk11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2012
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) anouk11 » 16.07.2015 19:47

czy mogłabym również prosić namiar na kwaterę w Kleku adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, czy jest tam bankomat? Jak z jedzeniem?
Dzięki za relację, tez planuję te okolice ze względu na położenie
aodbq1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) aodbq1 » 27.07.2015 22:11

numenius napisał(a):Jak będziesz w rejonie zajezdni autobusowej, Tommy Marketu, to na pewno zobaczysz Atlantic Center, a gdy przejedziesz, to nie ma problemu z nawróceniem. Tam jest ruch umiarkowany, to nie jest centrum Wrocławia, Gdańska, czy Krakowa.

Może komuś się przyda:
Faktycznie Atlant Centar jest prawie vis a vis Tommy Marketu przy ulicy Vukovarska 36, przez stacją Lukoil. Na Street View jest jeszcze w budowie :)
Mogę także potwierdzić, że parking kosztuje tylko 5kn/h tak więc warto zaparkować "pod dachem" i przejść się kawałek :)
IMG_6763.jpg

IMG_6764.jpg

IMG_6765.jpg

IMG_6767.jpg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.11.2016 21:35

Klek u Ciebie fajnie się jawi,a Dubrownik,powiem szczerze,że swietny pomysł z tym,by dprawdzic czy wycieczkowiec stoi u bram-jak na tę mekkę turystyczną,to nawet loozik :mrgreen: :papa:
sara86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) sara86 » 15.03.2017 13:57

Wspaniała recenzja numenius. Już się nie mogę doczekać Wyjazdu do Klek i wycieczki do Dubrownika. Twój opis będzie naszym drogowskazem! Pozdrawiam :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 18.03.2017 01:52

@Sara86
Wybierasz się do Kleku w tym roku? Kiedy? Ja miałem dotychczas taką zasadę, że nie powtarzam miejsc pobytu, ale w lipcu znowu jedziemy do tej miejscowości. Obiecałem komuś pokazać Dubrovnik, a to dobra baza wypadowa, jedzie z nami też rodzina, która jeszcze nie była w Cro. Plan: odpoczynek w słońcu (zajmiemy cały dom 9 os. przy plaży), + wycieczka dubrovnicka (Stare Miasto, Srd, Zatoka Martwych Hoteli, obiad w Mlini lub Cavtat) + wycieczka sv. Jure, jeziora Imotski, obiad w Makarskiej. Co z tego wyjdzie, czas zweryfikuje.
Jeżeli chodzi o widoki poza granicami RP, to długo miałem za nr 1 widok na Dubrovnik ze wzgórza Srd, al od chwili, kiedy wjechałem na szczyt w Parku Narodowym Lovcen, to mam problem z nr 1. Z tych wczasów tez miałem napisać relację, ba, miałem zamiar też z wcześniejszych wyjazdów, ale zwyciężyło lenistwo.
sara86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) sara86 » 24.03.2017 14:10

Do Kleku wyjeżdżamy 30.06. (na tydzień-niestety).Jedzie nas aż 14 osób. I jakby tego było nikt z nas nie był jeszcze na Chorwacji. Ale po Twoim szczegółowym opisie numenius jakoś szczególnie się niczego nie obawiam. Wydaje mi się, że drogę znam już na pamięć. Generalnie jesteśmy nastawieni na lenistwo, ale oczywiście jak to określiłeś "liźnięcie" Dubrownika mamy w planie. No i może Medjugorie, ale niekoniecznie. No i jak starczy chęci i sił to wodospady! :papa:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.03.2017 14:41

Spora ekipa. Jak już Madjugorie i Wodospady Kravice, to za jednym wyjazdem polecam gorąco miasteczko Mostar. Bardzo klimatyczne. Nad Klekiem góra z fortyfikacją Smredan Grad, a stamtąd fajny widok na okolicę z niezłej wysokości. Po drodze dojazdowej od m.Opuzen jest sporo straganów z produktami i wyrobami regionalnymi wszelkiej maści (wina, rakije, owoce, warzywa, miody...). Z Kleku warto przejechać się do Dubrovnika (i na górę Srd nad nim), a po drodze w BiH zatankować po niższej cenie i zrobić zakupy też za niższą kaskę. Życzę udanego pobytu. Jakbyś jeszcze chciała coś wiedzieć, pisz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tylko. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone