Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klek

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 28.07.2022 08:07

U mnie również 2016 się przypomniał! Co prawda była to jednodniowa wyprawa z miejsca stacjonowania w NEUM do KLEK ale jak najbardziej na plus. Takie małe miejscowości lubię. Dla mnie plaża w Klek, okolica itp, itd. w zupełności by wystarczyły na cały długi urlop. Niestety żeńska część mojej rodziny ma przewagę liczebną nade mną i niestety takie "małomiasteczkowe" klimaty im nie odpowiadają, bo przecież "tu nie ma co robić..." ;-)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.07.2022 21:43

Za nieco ponad 24 godziny ruszam z Gdańska do Klek ;) .Fajna relacja, już wiem, że mi się spodoba :) .
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 28.07.2022 22:12

Jako Crobywalec (13,5 raza w Raju ;) ), który za każdym razem ląduje w innej dziurze, uważam Klek za bardzo przyjemną mieścinkę.

Mieszkaliśmy wprawdzie na półwyspie Radalj - i na miejską plażę poszliśmy tylko dwa razy, na spacer - więc dodatkowa "dziurowatość" Kleku była dla nas na plus.

"Centrum" z marketem (dwoma), stoiskami z owocami/warzywami, budki z lodami, piekarnia - nic więcej nie trzeba. Z półwyspu do piekarni piechotką koło 20-30 minut, na zakupy przy okazji lodów albo po stronie BiH podczas wycieczek. Na żarełko knajpiane - Konoba Kozina (mieliśmy rzut płetwą).

Żyć - nieumierać...

Apartament nam się trafił przefajny, z przefajnym gospodarzem - Willa Tamaris Klek, wujek Google dobrze ich zna ;)

Myślałam, że trwająca budowa mostu będzie upierdliwa, ale nie była ani odrobinę. Myślę, że po otwarciu nic się nie zmieni - skoro maszyn, kutrów budowlanych, młotów pneumatycznych i dźwigów nie było słychać, to szumu aut też nie powinno.

W ogóle Klek fajna baza wypadowa - Dubrovnik, Ston, Mostar... No dobra sypialnia i odpoczywalnia. W celu obejrzenia ruinek trzeba się pod kamienną Kulę w centrum udać (wersja dla leniwych) lub wdrapać na Smrdan Grad (dla mniej leniwych ;) ).
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 31.07.2022 19:00

Zapomniałem jeszcze dodać, że będąc w Kleku warto wejść w ustawienia telefonu i wybrać opcję "ręczny wybór sieci" zamiast "automatyczny". Właśnie spojrzałem na rozliczenie i 300 zł poszło świzdu-gwizdu, ponieważ z racji bliskości granicy łapało mi bośniacką sieć przez pierwsze dni, zanim ręcznie nie ustawiłem chorwackiej sieci. A, że człek czasami zerknie do internetu lub posłucha muzyczki z YT, to pozostała jeszcze pamiątka z wakacji w postaci rachunku telefonicznego. Niestety BiH jest poza UE, zatem ceny transmisji danych są kosmiczne i koszmarne...
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 13.07.2023 07:55

No i stało się... Już za chwileczkę, już za momencik wyruszamy. Destynację przewidziałem już w ubiegłym roku, zatem ponownie zatrzymujemy się Kleku ;-) .

Troszkę mnie jedynie zmartwiła poniższa wiadomość. Podobno to już któryś raz w przeciągu kilku tygodni. Choroba, wstrząsy pierwotne, wtórne... Diabli wiedzą jak to interpretować???
klek trzesienie.jpg


Chorwacki przemyśle winno - spirytusowy, pomożesz mi przełamać strach ;-) ;-) ;-) ??? Do zobaczenia... :-)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.07.2023 08:28

Z informacji, jakie ja posiadam, były ledwie wyczuwalne te wstrząsy, bez obawy ;) .
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.07.2023 00:23

Ponieważ człek powrócił szczęśliwie, a tradycją się staje, że ilość kofeiny we krwi nie pozwala zasnąć, to jeśli Państwo pozwolą, podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami z ostatniego pobytu w Kleku – który, szlag jasny – niestety się zakończył… I tradycyjnie podzielę te moje zwierzenia na kilka części, dzięki czemu będzie się Państwu łatwiej czytać.
Ale na samym początku, by dodać dramatyzmu temu sprawozdaniu, chciałem wspomnieć o polskich portalach internetowych i telewizyjnych relacjach, które wspominały o tym, że za gałkę loda przyjdzie mi zapłacić 4 ojro, a browar na plaży, to już w ogóle zobaczę zza szyby… A niech Was! Byłem mocno przestraszony, no ale… Od początku…

1. Trza gdzieś przekimać
Apartament Jerković – z bookinga rzecz jasna - chciałbym napisać, że słabo i do niczego, co by nikt nie rezerwował na przyszły rok, ale kurka/rurka – fajny apartman, jeśli nikt nie oczekuje naturalnie jakości Excelsiora. Można z okna walić na głowę do morza. Co więcej napisać? Jest gdzie spać (moja żona mówi spać i marudzić ) , klima mrozi, taras duży, czysto itd. Właściciel fajny chłop, zagada, pomoże itp.

2. Co się zmieniło?
Kurczę pieczonka, faktycznie restauracja Śkolj, zakończyła żywot. W jej miejsce powstała nowa, która karmi całkiem, całkiem. Ceny – nie pamiętam - z pewnością przyzwoite. Do czego chcę się zatem przyczepić? Ano czterech nieletnich z naszego podobozu zechciało któregoś dnia się oddalić, celem konsumpcji. No i czekali na te frytki, aż się postarzałem. No ale dobra, była Riblja Feśta, duży ruch. Niech się młodzież uczy cierpliwości…

3. Mityczne ceny
Tu chyba trza przytoczyć fakty…
Rozpocznijmy od Caffe Tourist:
Lód – 1,8 ojro
Kawa biała – 2 €
Ice cofe – 4 €
Deser – 7 €
Gładko przejdźmy do plaży:
Parasol – 8 €
Rower 1h – 7 €
Skakańce - 0,5h – 5€, a 1h- 8€
Całodniowy rejs statkiem Lipa Moja. Konsumpcja winka, rakiji, obiad, owoce itp. - 30 € za dorosłego i 15 € za kaszojada.
Po czym, przypatrzymy się cenom pieczywa:
Bułki 7 szt. – 2,5€
Chleb 2€
Croisant – 1-2€ w zależności od wielkości
Następnie zerknijmy na rzeczy najważniejsze:
Piwo w knajpie 3 – 3,5€
Cola 2,5€
Wódka Smirnoff w sklepie – 17€
Dobry obiad dla 6 osób (mieszane mięsko, fryty, sałatka, 6 x browar, 6 x kola) – 70-90€
1 kg muśluli na buzaru – 10 €
A tym czasem w Bośni
Piwo 2 litry – 3,85km = ok. 2€
Reszty cen nie pamiętam, ale z pewnością ceny bośniackie były sporo niższe niż w Chorwacji i na oko bardzo zbliżone do polskich, marketowych cen. Zatem warto raz na kilka dni pojechać do Bośni na większe zakupy.

No i podsumowując. Dla mnie Klek jest miejscówką iealną. Mała, kameralna, spokojna itp. I chyba nie tylko dla mnie, bo większość turystów, to byli nasi rodacy. A o popularności miejscówki świadczy również duża ilość grup facebookowych słąwiących to miasteczko :-) . Zatem na końcu pozostaje mi tylko pozazdrościć, tym którzy mają przed sobą urlop w tym urokliwym zakątku Chorwacji i życzyć Wam miłego wypoczynku!
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone