Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klek

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009
Klek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 01:03

Mam pytanie odnośnie miejscowości Klek.Zastanawiamy się nad regionem na zbliżające się wakacje.To dobra baza wypadowa do ciekawych miejsc.Interesuje mnie jednak miejscowość.Wybieramy się na przełomie sierpnia i września.Jak wyglądają plaże,czy nie jest tłoczno,czy jest gdzie zrobić zakupy,czy coś zjeść.Jak ogólnie te tereny?Warto zatrzymać się tam,czy lepiej jechać na Peljesac?
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 26.11.2011 09:53

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=30125

Na jakim półwyspie? Klek to Klek. Mała wioska. Z widokiem na Pelješac. Dość bliskim widokiem... Mała plaża. A spory ośrodek z domkami do wynajęcia + apartamenty. Nic szczególnego.

Miejscowość wypoczynkowa nad Zatoką Klek-Neum, w pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną. Świetne miejsce na spokojne i niewymagające wakacje. Niezła baza sporów wodnych, mini golf, różnorodne możliwości zakwaterowania, dobrze przygotowany kemping, przyjemne żwirowo-kamyczkowe plaże. Położenie w zatoce sprawia, że temperatura wody jest wyższa, aczkolwiek brakuje widoku na otwarte morze. Warto odwiedzić pobliski rezerwat ornitologiczny i ichtiologiczny w delcie Neretwy, unikalny na skalę całej Chorwacji. W południowej Dalmacji w tym regionie warto pojechać nad jeziora Baćinska oraz do portowego miasteczka Ploče.

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16211&highlight=klek

http://www.travelmaniacy.pl/profil,96,podroze,210,chorwacja

miłego czytania
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 10:37

Nie pisałam,że to półwysep.Pytałam o miejscowość Klek.Interesowały mnie plaże,ponieważ jedziemy z dzieckiem.No i oczywiście czy woda jest czysta.W planach mamy trochę pojezdzić i chociaż Peliesac mnie bardzo kusi i na pewno też go pozwiedzamy łącznie z Korculą,z tego rejonu jest lepsza baza wypadowa .A może ktoś poradzi mi inną ciekawszą mieścinę.Może Ploce,Blace....?Pozdrawiam Cromaniaków kaska1207
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2011 11:24

Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 12:34

Piękne miejsca mi proponujesz,ale to jeszcze dalej niż Dubrownik .A nic ciekawego bliżej.Chcielibyśmy w pobliżu Peliesaca.A może jednak wjechać na półwysep?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2011 12:48

Kaska1207 napisał(a):Piękne miejsca mi proponujesz,ale to jeszcze dalej niż Dubrownik .A nic ciekawego bliżej.Chcielibyśmy w pobliżu Peliesaca.A może jednak wjechać na półwysep?


Ja bym wjechał.
Coś od strony morza....
O Peljesacu jest mnóstwo rzeczy na forum..
Obejrzyj i już nie będziesz mieć dylematu. :D


Np.
forum/viewtopic.php?t=30362
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.11.2011 13:00

Oto cały Klek

Obrazek

W związku z tym jeden tydzień w Klek z widokiem na Pelješac :lol:

a drugi tydzień gdzieś na Pelješacu w widokiem na pełne morze lub Korčulę :lol:

Obrazek
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 13:40

Dzięki Wam za cenne rady ,ale chyba jednak zrobimy tak jak planowaliśmy na początku.Pojedziemy na Peliesac.Przekonaliście mnie z tym Klekiem,chociaż miałam namiary na fajny ,niedrogi apartament przy samym morzu.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2011 13:50

Kaska1207 napisał(a):Przekonaliście mnie z tym Klekiem,chociaż miałam namiary na fajny ,niedrogi apartament przy samym morzu.


Czasem,na miejscu okazuje się ,że nie jest tak jak się wydawało. :)
Peljesac będzie ok. 8)
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 13:51

A może jakieś niedrogie lokum2+1 .Na Peljesacu będziemy raczej pózno.Rano zwiedzimy Plitwice ,by następnie podążyć dalej.Ciężko będzie szukać kwatery ,mimo iż to będzie ostatni tydzień sierpnia.Boję się jechać w ciemno.Jeśli można prosić jakieś propozycje na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2011 14:41

Kaska1207 napisał(a):A może jakieś niedrogie lokum2+1 .Na Peljesacu będziemy raczej pózno.Rano zwiedzimy Plitwice ,by następnie podążyć dalej.


Chcecie zwiedzać Plitvice po całonocnej jeździe?
Jeżeli tak- odradzam.
Opcja z noclegiem na miejscu jest zdecydowanie lepsza.
M.in.8 godzin potrzebujecie żeby przejść cały park.
"Na zmęczeniu" nijak tego nie widzę..
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 14:52

Nie Plitwice chcemy zwiedzić po noclegu w okolicach.Do parku zamierzamy wejść 8 rano,zwiedzić i jechać dalej.Mąż upiera się,że damy radę. :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.11.2011 15:05

Dacie radę! :D
Zakładając jednak,że wybierzcie najdłuższą trasę (a warto) z parku wyjdziecie ok.godz.16.00,więc Peljesac...............bardzo późnym wieczorem. :D
Co zaś do kwater to ja bym sobie głowy tym nie zawracał.
Coś na pewno znajdziecie na miejscu.
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 26.11.2011 16:34

Skoro tak piszesz :D Najwyżej będziemy ludzi budzić :D A apartamentu na siłę nie będę szukać,tym bardziej,że jeszcze urlopy nierozplanowane :evil:
adamgcko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamgcko » 26.11.2011 16:46

Kaska1207 napisał(a):Mam pytanie odnośnie miejscowości Klek.Zastanawiamy się nad regionem na zbliżające się wakacje.To dobra baza wypadowa do ciekawych miejsc.Interesuje mnie jednak miejscowość.Wybieramy się na przełomie sierpnia i września.Jak wyglądają plaże,czy nie jest tłoczno,czy jest gdzie zrobić zakupy,czy coś zjeść.Jak ogólnie te tereny?Warto zatrzymać się tam,czy lepiej jechać na Peljesac?


W Kleku byliśmy w tym roku , przełom czerwca i lipca. Miejscowość może zaoferować spokój , dwa sklepy : jeden większy samoobsługowy i mniejszy , kram z akcesoriami na plażę , restauracje : byliśmy w jednej nad samym morzem , lodziarnia patrząc po prawej stronie plaży. Plaża w tym okresie niezbyt tłoczna , czysta , wysypana grysikiem. Dobra baza wypadowa : Dubrownik , Korczula , Mostar,Kotor….
Sama miejscowość spokojna , rano dzwony w kościele nas budziły , jest dużo domków wakacyjnych pośród oleandrów , dużo zabudowy turystycznej niewykończonej , plac zabaw dla dzieci zaniedbany.
To był nasz trzeci pobyt w Cro , pomimo , że miejscowość nie jest tak atrakcyjna , nasza miejscówka rekompensowała wszystko , własne towarzystwo oraz bardzo , ale to bardzo gościnni gospodarze. Pierwszy raz poznałem prawdziwą , domową kuchnię dalamtyńską (ryby , krewetki , ośmiornice), wieczory wspólnie spędzane przy śpiewie i rozmowy .Na zakupy często jeździliśmy z gospodarzem do Neum , cała rodzina gospodarza była bardzo sympatyczna , a sam Tonči pomocny . Pozdrawiamy…..
Półwysep Pelješac jest bardziej egzotyczny , polecam byliśmy w 2009.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone