Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klek

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 13.01.2012 23:06

adamgcko napisał(a):
Kaska1207 napisał(a):Mam pytanie odnośnie miejscowości Klek.Zastanawiamy się nad regionem na zbliżające się wakacje.To dobra baza wypadowa do ciekawych miejsc.Interesuje mnie jednak miejscowość.Wybieramy się na przełomie sierpnia i września.Jak wyglądają plaże,czy nie jest tłoczno,czy jest gdzie zrobić zakupy,czy coś zjeść.Jak ogólnie te tereny?Warto zatrzymać się tam,czy lepiej jechać na Peljesac?


W Kleku byliśmy w tym roku , przełom czerwca i lipca. Miejscowość może zaoferować spokój , dwa sklepy : jeden większy samoobsługowy i mniejszy , kram z akcesoriami na plażę , restauracje : byliśmy w jednej nad samym morzem , lodziarnia patrząc po prawej stronie plaży. Plaża w tym okresie niezbyt tłoczna , czysta , wysypana grysikiem. Dobra baza wypadowa : Dubrownik , Korczula , Mostar,Kotor….
Sama miejscowość spokojna , rano dzwony w kościele nas budziły , jest dużo domków wakacyjnych pośród oleandrów , dużo zabudowy turystycznej niewykończonej , plac zabaw dla dzieci zaniedbany.
To był nasz trzeci pobyt w Cro , pomimo , że miejscowość nie jest tak atrakcyjna , nasza miejscówka rekompensowała wszystko , własne towarzystwo oraz bardzo , ale to bardzo gościnni gospodarze. Pierwszy raz poznałem prawdziwą , domową kuchnię dalamtyńską (ryby , krewetki , ośmiornice), wieczory wspólnie spędzane przy śpiewie i rozmowy .Na zakupy często jeździliśmy z gospodarzem do Neum , cała rodzina gospodarza była bardzo sympatyczna , a sam Tonči pomocny . Pozdrawiamy…..
Półwysep Pelješac jest bardziej egzotyczny , polecam byliśmy w 2009.


Właśnie rozważam Klek jako cel na nadchodzące wakacje. Możesz podać namiar na tą miejscówkę?
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 30.01.2012 20:14

Mam znajomych którzy jeżdżą co roku do Kleku, tak im się tam podoba. Już 8 raz jadą tam w tym roku. Przede wszystkim chwalą spokój.
jannovak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jannovak » 30.01.2012 22:11

Byłem tam w zeszłym roku... 1 dzień. Klek leży w niewielkiej zatoczce a dookoła nad Klekiem biegnie dookoła Jadranka. Samochody słychać cały czas a szczególnie nad ranem kiedy ruszają cieżarówki. Dla mnie osobiście to miejsce jest słabe i nie daje pospać przy otwartym oknie, no chyba że ktoś lubi hałas aut. Po jednej nocy miałem dość i się wyniosłem. Plaża żwirkowa z łagodnym zejściem do morza, fajne dla dzieci. Sporo knajpek. Ale co kto lubi, mnie się nie podobało.
Pozdrawiam
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 30.01.2012 22:46

Byłem o krok od rezerwacji apartamentów w Kleku na urlop w tym roku ale ostatecznie z różnych względów wybrałem powrót do Pirovaca. jednak przed podjęciem decyzji bardzo dokładnie poznałem tę miejscowość i właściwie to czuję się jakbym tam już był :) Wszystko dzięki bardzo dokładnym relacjom Jacka B:
relacja 1 - forum/viewtopic.php?t=30125
relacja 2 - http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=348 ... sc&start=0

Jacek jest ekspertem w kwestii Kleku i można do niego walić jak w dym :) Chociaż po przestudiowaniu jego relacji wie się już prawie wszystko. Ja lubię się dokładnie przygotować przed wyjazdem, żeby mnie nic nie zaskoczyło na miejscu a te dwie relacje w zupełności mi wystarczyły. Jacek był nawet na tyle miły, że udostępnił mi fragment swojego prywatnego filmu z apartamentu, który chciałem rezerwować.

Największe plusy Kleku według mnie - cisza i spokój, piękne położenie (z tymi samochodami to chyba trochę przesada, no chyba, że miejscówka przy samej drodze) przyjazne miejsce na urlop z dziećmi, ładna plaża, cudowna woda i blisko do Dubrownika! nie zdecydowałem się tym razem, ponieważ apartamenty, które mnie interesowały były trochę za drogie a po za tym mam niespełna półtora roczne dziecko i trochę mnie ta odległość przeraziła (1300km). Do Pirovaca jednak jakieś 250 bliżej a Klek nie zając :) Jeszcze przyjdzie na niego pora :)
jannovak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jannovak » 30.01.2012 23:22

Dlatego napisałem, co kto lubi :) hmmm... czy z samochodami przesada? Wystarczy popatrzec na położenie Kleku w GoogleMaps. Klek jest położony w zatoczce, ktorą okalają góry przez co hałas jest odbijany. Całość o szerokości ok. 200 m. Samochód wjeżdza do Kleku i słychać go aż nie wyjedzie z miasteczka za zakręt :). Być może są miejsca gdzie jest cisza. Byłem tam i nie znalazłem, może źle szukalem.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 30.01.2012 23:41

jannovak napisał(a):Dlatego napisałem, co kto lubi :) hmmm... czy z samochodami przesada? Wystarczy popatrzec na położenie Kleku w GoogleMaps. Klek jest położony w zatoczce, ktorą okalają góry przez co hałas jest odbijany. Całość o szerokości ok. 200 m. Samochód wjeżdza do Kleku i słychać go aż nie wyjedzie z miasteczka za zakręt :). Być może są miejsca gdzie jest cisza. Byłem tam i nie znalazłem, może źle szukalem.


Coś w tym jest ;) Ja szukałem apartamentu z klimatyzacją (tak głęboko na południu prawie wszędzie jest klima) więc spanie przy otwartym oknie nie wchodziło w grę ale rozumiem :)
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 15.02.2012 13:10

Hej !
Ja byłam w Kleku dawno temu.. jakieś 7 lat. Był to nasz pierwszy wypad do Cro.Bardzo spokojna miejscowość, malutka, wszyscy znali się na plaży :) . Byliśmy z naszym, wtedy jeszcze małym synkiem i plaża dla dzieci bardzo fajna, łagodne zejście. Cisza i spokój. Bardzo dobry punkt na wypady do Dubrovnik, Mostar, Peljesac, Korcula. No i jak wypadliśmy do Pejlesaca to już tam pojechaliśmy w następnym roku (i ostatnio też :lol: ).
Sam Klek może troszkę nudny jeśli ktoś szuka knajpek, długich spacerów... starych budynków...
Mieszkaliśmy u bardzo miłych Bośniaków w Kleku. Postaram się znaleźć namiary.
Pozdrawiam
michał-toruń
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał-toruń » 25.11.2012 21:14

Witam w Klek spędziliśmy 10 dni od w połowie sierpnia.
Nasza ocena:

Apartamenty- spaliśmy w ośrodku bonaca, domek dla 4 osób 80e, z klima, warunki uważam extra, zacieniony tarasik, do plaży 300 metrów

Klek- mła wioska 4 sklepy, 4 knajpki lody i to wszystko, jest cicho i spokojnie

Hałas- byłyb uwagi co do hałasu z jardanki- fakt ale w godzinach 6-7 rano robiły go ciężarówki, potem do granicy z bih tj ok 800 metrów jest korek więc auta stoją na górze i jest cicho. Osoby bęące w kleku dojeżdżają do granicy z Bih bocznąuliczką 50 metrów przed szlabanami

Atrakcje- mostar, plejsac, wodospady kravica, neum (lipa), dubrovnik, split , rzeka neretwa. My przez 10 dni na miejscu nie nudziliśmy się

Podsumowując - miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, czysto i spokojnie (my byliśmy z dziećmi 3, 15 roku)

Polecam
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2012 21:22

W 2009 roku uciekłem z Klek po 2 dniach...hałas i bardzo zimna woda...woda jeśli już jest znośna to i tak zimniejsza aniżeli w innych miejscach...powodem jest rzeka - Naretva, która niedaleko Kleku wpływa do Jadranu.
Co do wody - żar z nieba się lał ale chętnych w wodzie brakowało, chlupały się tylko dzieci...sytuacja to dla mnie niespotykana.
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 25.11.2012 22:26

W Kleku byłam 5 lat temu własnie u Tonciego w willi Maria.Jezeli chodzi o miejscowosć to srednio mi sie podobała gdyż nie był gdzie chodzic(brak deptaka),duzo ludzi na plaży natomiast pobyt u Tonciego to rewelacja.Willa z basenem (gdzie basen byl codziennie czyszczony a woda raz w tygodniu wymieniana),apartamenty małe ale ładne.Przy basenie wielkie stoły z krzesłami i dwa duże parasole,lodówka tez przy basenie gdzie wkładalismy piwo,napoje,lodu do napojów nigdy nie brakowało.Z Toncim bardzo dobrze mozna sie dogadac,Jego żona tez bardzo sympatyczna,jedna z córek jest fryzjerką więc nam (a było nas Polaków wtedy 8 osiem)zrobiła fryzury,podcieła włosy itp.Codziennie spedzalismy wieczory własnie na dole przy basenie i własnie z Toncim.Zaprosił nas tez na impreze do willi czy hotelu (nie pamietam nazwy z basenem wewnatrz,silownia) gdzie grał zespoł na żywo.Super.Jak poprosiłeś go o coś to nawet z Tobą jechał żeby cos pokazac.Polecam jego apartamenty !!! :D
kar_lak_
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2016
Klek

Nieprzeczytany postnapisał(a) kar_lak_ » 02.07.2016 13:24

Hej :) Na początku witam wszystkich forumowiczów ;) W tym roku wjeżdżamy z mężem i dwuletnią córeczka na Chorwację do miejscowości Klek. Czy był ktoś z was w tamtych rejonach? Proszę o opinie jak tam jest co warto zwiedzić i wiedzieć :) Dziękuje :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2016 15:01

Według mnie beznadziejna miejscowość a co najgorsze - kojarzy mi się z potwornie zimną wodą, która nie pozwalała się w sobie zamoczyć i trzeba było zwiewać w inne regiony. Ponieważ po 2 dniach sytuacja nie zmieniła się, pojechałem do Orebicia gdzie woda była miodzio...
Ostatnio edytowano 04.07.2016 18:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 04.07.2016 11:33

kar_lak_ napisał(a):Hej :) Na początku witam wszystkich forumowiczów ;) W tym roku wjeżdżamy z mężem i dwuletnią córeczka na Chorwację do miejscowości Klek. Czy był ktoś z was w tamtych rejonach? Proszę o opinie jak tam jest co warto zwiedzić i wiedzieć :) Dziękuje :)


Witaj
Nie zrażaj się jedną negatywną opinią.
Bardzo obszerną i szczegółową relację z Kleku masz tutaj:
chorwacja-2010-pierwszy-raz-w-chorwacji-t30125.html

Byłem blisko wyjazdu do Kleku ale w końcu nie znalazłem odpowiedniej miejscówki.
Nie wiem jak tam z temperaturą wody ale nie przypominam sobie żeby Jacek B. (autor powyższej relacji) narzekał.

Klek jest malutką, spokojną miejscowością położoną w malowniczej zatoczce a jego niewątpliwym atutem jest bliskość Dubrownika i Czarnogóry oraz Bośnia i Hercegowina o rzut beretem.

Będzie Pani zadowolona :)
arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 04.07.2016 12:12

W Kleku dla mnie było nieco "klaustrofobiczne" z powodu bliskości wyspy na Adriatyku.Lubię otwarte morze :papa:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 07.07.2016 15:52

Kojarzy ktoś z Was może Apartamenty Alfijo w Kleku?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone