Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klek

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 21.01.2017 11:53

Bylismy w Kleku 10 lat temu ale nam się nie podobało jezlei chodzi o plaze i brak miejsc do spacerowania.Jedynym plusem i najfajniejszym to była Villa Maria (gospodarz Tonci-rewelacja) z basenem,
W tym roku bylismy w Gradac i gospodarze(starsi ludzie) mówili nam ze w Kleku jest najbrudniejsza woda(na zdjeciach tego nie widac) ale tłumaczyli nam ze tam jest zatoka i wszystko do nich wpływa.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 21.01.2017 12:41

kotecek5 napisał(a):Bylismy w Kleku 10 lat temu ale nam się nie podobało jezlei chodzi o plaze i brak miejsc do spacerowania.Jedynym plusem i najfajniejszym to była Villa Maria (gospodarz Tonci-rewelacja) z basenem,
W tym roku bylismy w Gradac i gospodarze(starsi ludzie) mówili nam ze w Kleku jest najbrudniejsza woda(na zdjeciach tego nie widac) ale tłumaczyli nam ze tam jest zatoka i wszystko do nich wpływa.


Jeśli chodzi o "brak miejsc do spacerowania" to bez wątpienia miejscowość można obejść w 15-20 minut, ale to wszystko wiadomo nawet po szybkim rzuceniu okiem na mape i widząc jak Klek jest położony (całkiem malowniczo zresztą). Myślę, że jak ktoś wybiera Klek to nie liczy na długie promenady, jak chociażby we wspomnianym Gradacu. Chyba, że jedzie w ciemno, nie zadawszy sobie trudu zrobienia "riserczu" wcześniej. Wystarczy jednak podjechać parę kilometrów i mamy długa promenadę w Neum z masą atrakcji, a gdy ona nas zmęczy, wracamy na nasze "zadupie" do Klek.

Natomiast plaża w Klek - z tymi palmami na całej długości, dość szeroka jak na Chorwację, z fajnymi malutkimi kamyczkami, a nie głazami i łagodnym zejściem do wody dla dzieci - jest moim zdaniem bardzo sympatyczna. Chyba nawet została jedną z moich bardziej ulubionych nie-dzikich plaż jakie widziałem w Chorwacji (a była ich masa). Tak samo czystość wody. W tej kwestii jestem akurat bardzo wyczulony. Nie jest to woda jak w Breli, ale jest bardzo dobrze. Na pewno w wielu miejsach w Chorwacji (całkiem polecanych na forum, jak np. Ciovo) woda jest znacznie gorsza, nie mówiąc o Czarnogórze.

Wklejałem już je poprzednio, ale poniżej zdjęcie owej plaży:

Obrazek
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 22.01.2018 10:50

Witam,
czy ktoś może polecić lub napisać swoją opinię o apartamentach Dubravka? http://www.apartmentsdubravka.com/pl-pl
Wiem, że to taki "low-cost", ale chodzi mi głównie o położenie (ponoć przy samej plaży) i gospodarzy.

Pozdrawiam
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 14.05.2018 17:38

sneer napisał(a):Kojarzy ktoś z Was może Apartamenty Alfijo w Kleku?


Hej Sneer,
czy ostatecznie tam spałeś w Alfijo? Mam ofertę na stole i chciałbym się podpytać.
Dzięki
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.05.2018 12:12

Jeśli ktoś szuka zakwaterowania w Kleku to z cały przekonaniem mogę polecić.
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... partments/
Od schodów 5 metrów do morza, naprawdę świetne warunki lokalowe (klimatyzacja w każdym pokoju). Byliśmy w 6 osób (A4+2) w 2016 roku.

A Klek bardzo sobie chwalę, nie wierzcie informacją o brudnej wodzie czy hałasie z Jadranki. Miejscowość bardzo fajna, blisko na Peljesac i do Dubrownika, no i zakupy w Neum też nie do pogardzenia.
pering
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) pering » 14.06.2018 14:45

ja jadę za tydzień do kleku i boję się czy tam pod koniec czerwca jest co robic
pering
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) pering » 14.06.2018 15:08

emer123 napisał(a):
W.W. napisał(a):
emer123 napisał(a):Cześć
Jadę dzisiaj o 16, Katowice-Klek, może ktoś obeznany podpowiedzieć czy taka opcja będzie raczej OK:
Katowice-Żywiec-Zwardoń-Czadca-Żylina-Bratysława-Gydr-Szombathely-Lenti-Letenye i dalej już autostrada
Głównie chodzi mi o ścięcie przez Szombathely drogą 86
Wychodzi 1266km i 13h (+drzemka)


Daj znać, jak dojechałeś, jaka droga.
Dokładnie tą samą trasą w piątek będę pomykał.


Cześć. Sory, że nie odpisałem wczesniej, dla innych -trasa jest OK.

Jak jest pod koniec czerwca w Kleku? Czy knajpki są już otwarte? Będzie jakas strefa kibica?
jgarbo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2008
Czy ktoś był w Apartament Mediteranska kuća - Klek

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgarbo » 15.01.2020 11:59

Witam.
Wybieram się na południe Chorwacji do miejscowości Klek, czy ktoś z Cromaniaków był może w apartamencie Mediteriańska w miejscowości Klek.
Jak sama miejscowość?
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2020 10:56

Jak dla mnie to słabiutka miejscowość ale nie chcę Cię zniechęcać. Pojedź i sam się przekonaj, następnym razem wybierzesz co innego. Ja tam byłem 2 dni, po dwóch dniach uciekłem bo nie podobało mi się. Zależy ile już widziałeś i czego oczekujesz.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.01.2020 14:18

Sama miejscowość może najatrakcyjniejsza nie jest ale za to ma kilka ciekawych opcji, które nie mają inne miejscowości.
Samo położenie miejscowości w delcie Naretwy z pięknymi widokami na trasie. Bliskość BiH, bliskość Peljesaca, a tym samym przeprawy na Korculę, bliskość Dubrovnika, a nawet Czarnogóry.
Ja na samą myśl podróży przez deltę Naretwy mam motyle w brzuchu, tak miło to wspominam.

PS. jak tylko skończą most na Peljesac to ta miejscowość będzie oblegana.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 322
Dołączył(a): 02.01.2019
Re: Czy ktoś był w Apartament Mediteranska kuća - Klek

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 16.01.2020 15:57

jgarbo napisał(a):Witam.
Wybieram się na południe Chorwacji do miejscowości Klek, czy ktoś z Cromaniaków był może w apartamencie Mediteriańska w miejscowości Klek.
Jak sama miejscowość?
Pozdrawiam


Witam kolegę , co do miejscowości to jest dosyć solidnie opisana na forum, dobre miejsce do spokojnego wypoczynku i świetna baza do wypadów... tyle mi się udało wyczytać bo sam przekonam się dopiero w drugiej połowie sierpnia, jedziemy w dwie rodziny , jeśli będziesz wcześniej to może w miarę możliwości coś napiszesz
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 07.07.2020 18:47

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum jak i również zielony jeżeli chodzi o podróże po Chorwacji.
W tym roku planowaliśmy urlop nad polskim morzem... po przeanalizowaniu cen decyzja była oczywista... planujemy swój pierwszy wyjazd za granicę. Zawsze marzyliśmy o Chorwacji.
A wiec tak... Jesteśmy rodzinką 2+2 (dzieciaki 2 i 3 lata).
Szukaliśmy czegoś spokojnego i przede wszystkim coś dla dzieci. Padło na KLEK.
Będziemy tam od 20.08 do 26.08... mam nadzieję że zakochamy się i będziemy wracać co roku :)
Ps: jeżeli jest ktoś kto tam bedzie w tym czasie z forum - zapraszam na grila :D
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 07.07.2020 18:57

Jest troche inaczej niz w Polsce. Bylismy tam w niedziele bylo calkiem sporo ludzi. Kilka knajpek luz i w zasadzie jedna plaza . Ruch na jadrance ograniczony przez wirus takze nic nie slychac. Dominuja Polacy. Ceny nizsze (trozke) niz gdzie indziej. Dobry punkt wypadowy na pusty teraz Dubrovnik czy Ston i Peljesac. Milego wypoczynku zajrzyjcie do Kolmården, mniej knajp ale chyba ladniej.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 07.07.2020 19:04

KarolWitek napisał(a):Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum jak i również zielony jeżeli chodzi o podróże po Chorwacji.
W tym roku planowaliśmy urlop nad polskim morzem... po przeanalizowaniu cen decyzja była oczywista... planujemy swój pierwszy wyjazd za granicę. Zawsze marzyliśmy o Chorwacji.
A wiec tak... Jesteśmy rodzinką 2+2 (dzieciaki 2 i 3 lata).
Szukaliśmy czegoś spokojnego i przede wszystkim coś dla dzieci. Padło na KLEK.
Będziemy tam od 20.08 do 26.08... mam nadzieję że zakochamy się i będziemy wracać co roku :)
Ps: jeżeli jest ktoś kto tam bedzie w tym czasie z forum - zapraszam na grila :D


Cześć Karol, ja chyba też pojadę do Klek, i w tym samym terminie, 20.08-25.08 jeden dzień mniej, bo tak pasuje. Spodobał mi się ten apartament:
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... partments/
A2+2, 45 euro za dobę, czyli około 190 zlotych.
Może ktos mi powiedzieć, czy to dobry pomysł na pierwszy raz w Chorwacji? Rozważam też inne miejscowości.
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 07.07.2020 19:24

Skąd będziesz jechać?? My okolicę Krakowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone