Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tylko.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 10.08.2014 11:52

numenius napisał(a):P.S.
Na takie wycieczki należy zawsze zabrać zapas płynów do picia (najlepiej wody), nawet ciepłe zapobiegną odwodnieniu. Trzeba mieć przynajmniej jeden sprawny tel. kom. z roamingiem, najlepiej mapę terenu, sprawną klimatyzację i układ chłodzenia silnika, sprawne zapasowe koło w samochodzie, zimną krew, zdrowy rozsądek i zawsze brać poprawkę na sugestie żeńskich nawigatorów.


Witaj Numenius!
To co piszesz zgoda w 100% i nie wiem co z nich jest ważniejsze - mnie najbardziej przypada do gustu uwaga o braniu poprawki na sugestie żeńskich nawigatorów :lol: mam (nie licząc navi na szybie) trzy takie głosy z boku i tyłu oraz czasem dołączający głos mego jedynego męskiego potomka :D Niestety przy planowaniu wycieczek naszym sceniciem staram się unikać takiego podłoża jak to, które opisywałeś przy wspinaniu się na górę przy Kleku. Ogólnie unikam ryzyka w takich sytuacjach bynajmniej nie ze względu na zawieszenie - jest dość wysokie i mocne - ale w mojej wersji grand w bagażnik mam szósty i siódmy fotel w podłodze i jedynie zestaw naprawczy a nie mam koła zapasowego :( Martwi mnie to za każdym razem gdy wyjeżdżamy poza kraj i myślę o ewentualnej gumie.. to taki mój koszmar kierowcy w tym akurat aucie. Byliśmy tym autem już 3 razy w Cro a raz przejechaliśmy niemal 2 tys. km w jedną stronę przez Rumunię do Bułgarii pod granicę z Turcją (Ahtopol - polecam to miejsce) i póki co nie było problemów. Ale... wolałbym kółko z tyłu mieć, a to niestety przy naszej ilości bagaży (i braku możliwości wymontowania w sposób prosty foteli z podłogi auta w bagażniku) i wielkości takiego koła (16x205x60) jest to trudne.
Wody zabieramy za to zawsze sporo bo nie raz się przekonaliśmy, że tej nigdy za dużo w takim klimacie.

Bardzo mi się podobały Twoje relacje, opisy wręcz drobiazgowe i świadczące o b.dobrej pamięci terenu i krajobrazu, mam podobnie :) Poza tym piszesz beż zbędnych upiększeń i ozdobników skupiając się na informacjach ważnych i pomagających sobie wyobrazić sytuację czy miejsce, nie gubiąc jednak przy tym osobistego charakteru "opowieści". Pisałem już w innym wątku tu na Forum, ze pozazdrościłem Wam kilku miejsc odwiedzonych podczas tego pobytu i z chęcią bym je odwiedził kolejnym razem jadąc do Cro. Niestety jestem też w tej grupie, która już "po" a nie "przed" wiec może za rok! Pozdrawiam :papa:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.08.2014 14:35

Fajna relacja.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 13.01.2015 16:01

Dotarłam do tej relacji dopiero teraz :roll: , ale podoba mi się :D jestem w trakcie czytania, fajne fotki :)

pozdrawiam
janusz z rumi
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 10.04.2015
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz z rumi » 27.04.2015 18:39

Szanowny Numeniusie!
Jestem chorwackim przedszkolakiem, jadę tam po raz pierwszy we wrzeniu 2015 roku w 4 dorosłe osoby.
Bardzo podoba mi się Twoje opowiadanie, prawie się zdecydowaliśmy tam właśnie, w Kleku, ten 1 raz spędzić, czy mogłbys podać namiary na Wasz domek w Kleku? podaję emaila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Z góry dziękuję za uprzejmość i serdecznie pozdrawiam
Janusz z rumi
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 27.04.2015 19:56

Odpowiedź wysłałem na maila.
Desperados76
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2015
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Desperados76 » 27.04.2015 22:08

Piękna relacja, miło się czyta.
Jako, że szukam fajnej miejscówki to prosiłbym Cię o namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Desperados76
Użytkownik usunięty
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2015 07:27

Dziękuję za fantastyczną, momentami zabawną relację (poprawka na żeńskich nawigatorów) :D Najbardziej podobały mi się opisy Zatoki Umarłych Hoteli, opis wizyty w Dubrowniku (tak, wybieram się w październiku, w przyszłym roku) oraz wizyta w Mostarze i Medjugorje. Wiem już, gdzie nie wywlekać mojej Yariski :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 21.06.2015 20:32

Ten "kaskadowy" hotel, o który pytałeś na początku relacji, jeśli to ten z Neum to hotel o tej samej nazwie - Neum :D byłam tam ale w 2009 roku, więc pewnie już się sporo pozmieniało...
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 21.06.2015 21:52

Ewula91, kto pytał?
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 22.06.2015 18:18

"Umknęło mi jedno zdjęcie w drodze do Starego Miasta, to widok na "kaskadowy hotel" z basenem w zatoczce. Może ktoś z Państwa tam nocował?"



Numenius, Ty pytałeś :) przepraszam, że nie zacytowałam. Jeśli dobrze rozpoznaję to właśnie hotel Neum (obecnie chyba Grand Hotel Neum). Mam z niego parę zdjęć, ale tak jak pisałam byłam tam na wakacjach w 2009 roku.
Chociaż mogę się mylić, bo coś mi ta zatoczka średnio pasuje i całe to otoczenie... ;P
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 22.06.2015 19:41

Jeżeli ja pytałem, to chyba raczej nie o Neum. Chodziło mi o kaskadowy hotel w Dubrowniku. Ten w Neum w porównaniu z dubrownickim wygląda jak ubogi krewny. W bośniackim Neum fajna jest tylko stacja paliwowa za miastem, sklep i warzywniak w centrum, aha, jeszcze sklep wiejski za Neum. Wszystko przez niskie ceny i niezłe zaopatrzenie. Reszta w Neum to dla mnie marnota. Mieszkałem blisko, bo w chorwackim Kleku i jeździłem do Neum tankować, na zakupy i tranzytem.
aodbq1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) aodbq1 » 22.06.2015 21:18

numenius napisał(a):DUBROWNIK:
Dojechaliśmy do Dubrownika, po drodze widziałem, że w porcie nie stoi żaden duży "wycieczkowiec" (widać to z mostu przy wjeździe do miasta), więc skierowaliśmy się do miasta. Z Jadranki w prawo i jeszcze raz w prawo po chwili jechaliśmy ulicą Vukovarską. Nie miałem (niestety) planu miasta, więc pełna improwizacja. Z drogi dojazdowej niekoniecznie widać, gdzie jest Stare Miasto, czyli nasz cel. Widać dopiero przy wyjeździe z tego miasta z Jadranki.

Zauważyłem po prawej stronie jakieś centrum handlowe, za nim za chwilę zajezdnię autobusową. Wjechałem na nią, ale szybko stwierdziłem, że to teren przedsiębiorstwa. Po chwili zatrzymania podszedł do mnie pracownik zajezdni i na moje pytanie grzecznie wskazał, że naprzeciwko wjazdu do tejże zajezdni jest wjazd na podziemny parking. Zapytałem, czy zna cenę postoju (5 kun/h) i temat parkowania załatwiony. Jest to parking w biurowcu "Atlantic Center". Po wyjściu zapytałem o drogę do starego miasta. Wskazano nam około 2km spaceru. ..

Bardzo fajna relacja - dziękuję.
Pytanie do autora: próbuję zlokalizować ten parking w biurowcu "Atlantic Center". Czy pamiętasz może ulicę albo adres ? :)
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 23.06.2015 08:24

Może chodzi ci o Hotel Sun Gardens położony przy jadrance tuż przed Dubrovnikiem ?
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 23.06.2015 13:02

numenius napisał(a):W bośniackim Neum fajna jest tylko stacja paliwowa za miastem, sklep i warzywniak w centrum, aha, jeszcze sklep wiejski za Neum.


Ja lubię jeszcze kawę w kawiarni przy stacji benzynowej w centrum (bardzo mocna).
I burek z piekarenki na przeciwko :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tyl

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.06.2015 13:43

A może ktoś może polecić jakąś knajpkę niedaleko drogi? Będziemy przejeżdżać przez Neum, zmierzamy tankować i wiadomo :roll: burki dla raptorów, jakieś drobne zakupy...więc przyszło nam do głowy, ze może byśmy coś zjedli... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dalmacja Południowa 2014: Klek, Dubrownik, BiH i nie tylko. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone