Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.03.2009 14:24

Danusiu długo mnie u Ciebie nie było, ale wszystko nadrobiłam..piękne fotki i oczywiście relacja mistrzostwo :)
Bardzo mocno Cię ściskam :)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 19.03.2009 14:41

Danusiu - ja tylko melduję, że mam jeszcze baaardzo dużo do zakończenia rejsu (i tym pewnie wygrywam z Wami, którzy już dopłynęliście, bo cała przyjemność przede mną :lol: :lol: :lol: )

Po prostu piękne foteczki, których jest taaak duuuużo mi się w domu w ogóle nie otwierają i tyle czasu mam, co ukradnę w pracy. Jak skończę, to się zamelduję jeszcze raz :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.03.2009 21:32

Tymona napisał(a):...Marynarz (może powinnam napisać Marynarka/ Marynarzowa - ale nie wiem jak brzmi poprawna owa forma żeńska i czy w ogóle istnieje?).

JacYamaha napisał(a):...Oczywiście, że Marynarz - proszę nie dyskryminować płciowo :wink:

Chyba nie nadaję się na Obywatela :wink: Unii, bo w tym przypadku jestem ZA dyskryminacją :lol: - może być i Marynarka :wink: , nie lubię być :roll: bezpłciowa...

ines napisał(a):długo mnie u Ciebie nie było, ale wszystko nadrobiłam

Cieszę się, bo to znaczy że Twoje problemy zdrowotne minęły :). Widziałam, że zaczęłaś w swojej relacji wstawiać od nowa foty, skasowane przez :? pazerność Fotosika. Super, bo wkrótce znów będzie można w pełni cieszyć się tym, co dla nas przygotowałaś :D .

shtriga napisał(a):melduję, że mam jeszcze baaardzo dużo do zakończenia rejsu

Jest szansa, że pomimo trudności w otwieraniu fotek, uda Ci się :idea: dopłynąć do końca 2008, zanim zacznie się rejs 2009 :wink:

:papa:
Ostatnio edytowano 13.02.2020 19:24 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.03.2009 22:06

Przed nami jeszcze kilka godzin bez zamknięcia :) w "czterech ścianach". Ulewa na szczęście mija :arrow: robi się na tyle znośnie (chociaż wiatr nad wodą :roll: nadal szaleje), że ostatniego wieczora w marinie nie musimy spędzać pod pokładem :) .

1-IMG_9075MS.JPG


Wybieramy się na spacer do Bibinje - po raz ostatni zjeść jakieś morskie danie i przy okazji winkiem uczcić udany rejs. Dzięki sprzyjającym wiatrom zaoszczędziliśmy na paliwie i w kasie jachtowej zostało środków na kilka winnych dzbanów :D.
Bibinje nie robi na nas jakiegoś szczególnego wrażenia. Brzydko nie jest -bo w Cro wszędzie jest fajnie 8) - ale jakoś akurat tu nie chciałabym spędzić wakacji... Oczywiście, ktoś inny może mieć całkiem odmienne zdanie.

2-P9261051.JPG


W starej części miasteczka znalazłby się do zobaczenia jakiś ciekawy kościółek, ale na zwiedzanie nie ma dziś czasu ani sprzyjającej pogody, a przede wszystkim - nie ma na to ochoty. Przyszliśmy tu przecież na pożegnalne winko! Zdecydowana wyższość Bibinje nad sukoszańską mariną jest w tutejszych konobach, o niebo przerastających restaurację tuż przy kei...

5-P9261059.JPG


3-IMG_7968ZS.JPG


4-IMG_7969ZS.JPG


6-IMG_9081MS.JPG


Miło spędzony wieczór mija szybciej, niż byśmy tego chcieli :(. Nocy jednak zarwać nie możemy, bo po jutrzejszym pożegnaniu :cry: z Chorwacją na cały długi rok (oby tylko jeden!), czeka nas nocny powrót do domu. Kierowcy muszą być :idea: w dobrej formie.
Ostatnio edytowano 16.02.2020 17:29 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 21.03.2009 00:05

Na koniec im tak dmuchało
że ledwo powrót przeżyli,
lecz że w dobrą stronę wiało,
wachy oszczędzili

Oszczędzili na paliwie,
zostało dla Pań i Panów
na zakup w uczuć porywie
kilku winnych dzbanów!
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.03.2009 17:33

Kamil, dzięki za kolejną zwrotkę :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.03.2009 17:39

Ostatni chorwacki poranek...

1-P9277954LGO.JPG


Pakowanie manatków do aut, pożegnanie z kotami...

2-P9271068.JPG


i w drogę...

3-P9271069.JPG


Korek... Trochę sami sobie jesteśmy winni :wink: , trzeba było od razu jechać z Zadaru starą drogą na Gračac, zamiast pchać się na autostradę z nadzieją, że da się pojechać przez Świętego Rocha... Odstaliśmy ile trzeba w korku, obserwując 8O szamotane wichurą wysokie samochody, w rezultacie w końcu i tak musieliśmy pojechać przez Gračac :lol: Potem koniec objazdu, powrót na autostradę, jedzie się już dobrze :D

4-P9271073.JPG


5-P9271082.JPG


6-P9271083.JPG


7-P9271084.JPG


8-P9271086.JPG


Tylko pogoda jakoś :? nie zachęca do zwiedzania. Marzyło nam się odwiedzenie jakiegoś fajnego miejsca, żeby ukoronować te wakacje w podobny sposób, jak w ubiegłym roku w Plitvicach. Szaro-burość za szybami auta nie zachęca jednak do zatrzymania się gdziekolwiek, żeby podziwiać uroki natury... Zabytki w takiej zamglonej scenerii też nie pociągają :(. Ale już wracać, tak zupełnie bez postoju??? Tych przerw na szybkie żarcie i siusiu oczywiście nie bierzemy pod uwagę... Opinie nie są jednogłośne, ale Rada Większości postanawia w końcu, że :idea: zatrzymamy się ... na kąpiel w jakimś termalnym basenie. Chodziło to już za nami rok wcześniej, ale wtedy wygrało słońce i Plitvice 8) . Teraz, po wczorajszym dniu z zimnym prysznicem z nieba zamiast zanurzania w Jadranie, ciepłe źródełka jak najbardziej wskazane :) .

Ponieważ wracać będziemy tą samą trasą co tydzień temu - przez Ptuj i Mureck - w grę wchodzą albo któreś z termalnych źródeł na Zagorju, albo już kąpielisko w Ptuju. Ostatecznie - ze względu na korzystniej przypadające godziny na przerwę w podróży - wybieramy Zagorje, a konkretnie :arrow: Stubičke Toplice.
Ostatnio edytowano 16.02.2020 17:50 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 24.03.2009 18:24

No to teraz czekam na relację z kąpieli basenowych, tym bardziej, że w tym roku planujemy również podobną atrakcję :D
A kocię przeurocze... Nie korciło Was żeby przemycić go z Cro do Pl? :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2009 18:24

Jeszce jedna mapka poglądowa gdzie te ciepłe źródełka i baseny

Obrazek

i czekam na pierwsze zdjęcia z kąpieli :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.03.2009 20:15

Też czekam na fotorelację z baseników :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2009 20:38

Dziękuje Ines za dołączenie :lol: Tymona i ja czekamy razem już od 18:24 :wink:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 24.03.2009 20:57

Danusiu! Dopłynęłam :D Moje ogromne gratulacje dla Was za pomysł kolejnej morskiej wyprawy! Dla Ciebie szczególne - to niesamowite, kiedy człowiek, który mówi, że jest szczurkiem lądowym, potrafi tak się odnaleźć na morzu! Bo też i ekipa wspaniała!

Dziękuję za naprawdę bajeczny Big Blue. A nawet miliard jego szmaragdowo-błękitnych odcieni :D

Całusy! I cieszę się, że to jeszcze nie koniec :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.03.2009 21:20

Danusiu, duże brawa za mistrzowsko napisaną relację :!:
Szacunek za wytrzymałość i cierpliwość dla różnych niedogodności w czasie morskiej podróży.
Wakacje niecodzienne i intensywnie spędzone :) A my mieliśmy dzięki Tobie ogrom wrażeń. Cały czas płynęłam z Tobą i też cieszę się, że to jeszcze nie koniec. Teraz czekam na relację z części czysto relaksacyjnej :)
Pozdrawiam serdecznie :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.03.2009 21:27

Tymona napisał(a): A kocię przeurocze... Nie korciło Was żeby przemycić go z Cro do Pl? :wink:

Może i korciło :wink: , ale lepiej mu będzie tam, gdzie został :) . Przeszliśmy już okres domowych rybek, królika (miniaturka dość teoretycznie :lol:, chyba że ostateczne gabaryty były zasługą naszego karmienia - Lolce źle z nami nie było, bo dożyła maksymalnych 'króliczych" lat), chomików (zwłaszcza chomik roborowskiego Sierściuch miał się nieźle - nawet najwęższe szczebelki w klatce nie były mu przeszkodą :wink: , ale na noc zawsze wracał do swego domku polatać na kółku, no i wrócił tam na dobre na swoje dwa dni ostatnie)... Teraz okres przerwy w zwierzakach :!:. Zresztą, jak by się czuł kotek, lubiący chodzić swoimi drogami, w naszym mieszkanku 46 m2, w kamienicy bez możliwości wychodzenia samopas?

Tymona napisał(a):... czekam na relację z kąpieli basenowych

ines napisał(a):Też czekam na fotorelację z baseników

Janusz Bajcer napisał(a):...czekamy razem już od 18:24

No to poczekacie do przyszłego tygodnia, jak baseny przygotuję :wink:. Teraz natomiast szykuję się na weekendowe odwiedziny u kościotrupa na zamku w Zagórzu. Dawno mnie tam nie było, a bardzo mnie ciekawi, jak się biała dama miewa...
A co do basenów - nie nastawiajcie się jednak na nie wiadomo co, bo Stubičke Toplice to takie raczej dość skromne są...

shtriga napisał(a): I cieszę się, że to jeszcze nie koniec

Hmmm, ten kolejny odcinek to już na 1000% będzie OSTATNI...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2009 22:29

Tymona napisał(a):... czekam na relację z kąpieli basenowych

ines napisał(a):Też czekam na fotorelację z baseników

Janusz Bajcer napisał(a):...czekamy razem już od 18:24


dangol napisał(a):No to poczekacie do przyszłego tygodnia, jak baseny przygotuję :wink:. nie nastawiajcie się jednak na nie wiadomo co, bo Stubičke Toplice to takie raczej dość skromne są...


No to poczekamy, na razie z góry pooglądamy :wink: :lol:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone