Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 14.11.2009 14:02

Widzę, że trafiłam na zakończenie lastovskich spacerów. No właśnie - relacja ma 10 odcinków (jeżeli się nie pomyliłam?) i zastawia mnie ile czasu Wam zajęło wędrowanie po miasteczku?

pozdrawiam
:D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.11.2009 14:08

Kilka fotek z drogi powrotnej z Lastova do Zaklopaticy ...

1-IMG_3114.JPG


2a-P9084733.JPG


2-P9084726.JPG


Ponownie Zaklopatica 8)

3a-P9084743.JPG


Zadanie przed odpłynięciem to wykorzystanie na maksa dobrodziejstw :) naszej mini mariny (zimne piwko w konobie, ciepła woda w umywalkach, srawka bez kawki).

Możemy ruszać dalej...

3a- P9084744.JPG


Jak myślicie, dokąd teraz :?: Jaki kurs byście obrali, gdyby to :idea: Wam przyszło ruszać z Zaklopaticy w następny etap rejsu?
Ostatnio edytowano 19.02.2020 12:57 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.11.2009 14:15

Tymona napisał(a): zastawia mnie ile czasu Wam zajęło wędrowanie po miasteczku?

Na miasteczko było niestety :( tylko dwie godziny (plus jeszcze mniej więcej jedna na drogę do i z Zaklopaticy). Stanowczo jak dla mnie :? za mało, bo to wystarczyło tylko na spacer główna uliczką... A te boczne na różnych poziomach pagórka wyglądały tak ciekawie... No i jeszcze szczyt nad miasteczkiem i cmentarzyk na dole... Bez połowy dnia ani rusz, żeby być w miarę zaspokojoną... Może kiedyś?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.11.2009 16:55

Danusiu, fotki z Zaklopaticy piękne, Lastovo też bardzo ciekawe, żałuję że, nie udało się nam dotrzeć.......
A byliśmy tak blisko :wink:

dangol napisał(a):Może kiedyś?

Właśnie :roll:

dangol napisał(a):Jak myślicie, dokąd teraz :?: Jaki kurs byście obrali, gdyby to :idea: Wam przyszło ruszać z Zaklopaticy w następny etap rejsu?

Dokąd teraz, nie wiem :roll: ale ja gdybym miał planować taki rejs, (oczywiście nie mam pojęcia gdzie znajdują się przyjazne i w miarę tanie przystanie dla żeglarzy) to po Bracu, Visie i Lastovie popłynąłbym na Mljet, np do Polace i przeznaczyłbym jeden dzień na wizytę w tamtejszym Parku Narodowym. A może i starczyłoby czasu na wizytę w zatoce Saplunara?
Powrót byłby chyba sensowny kanałem między Peljescem a Korculą i potem wzdłuż południowych wybrzeży Hvaru......

dangol napisał(a):Bez połowy dnia ani rusz, żeby być w miarę zaspokojoną...

8O :lol: :wink:

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.11.2009 14:09

kulka53 napisał(a): ale ja gdybym miał planować taki rejs, (...) to po Bracu, Visie i Lastovie popłynąłbym na Mljet, np do Polace i przeznaczyłbym jeden dzień na wizytę w tamtejszym Parku Narodowym. A może i starczyłoby czasu na wizytę w zatoce Saplunara?
Powrót byłby chyba sensowny kanałem między Peljescem a Korculą i potem wzdłuż południowych wybrzeży Hvaru......


No więc... przedwyjazdowe plany co do do Mljetu mieliśmy :wink: podobne (Polace i park bez Saplumary, bo to już trochę za daleko), ale ostatecznie uznaliśmy, że tygodniowy rejs jest trochę za krótki na taką trasę. Owszem, dopłynęlibyśmy do Polace bez problemu :) , ale skoro Bavarka (nawet ze wspomaganiem silnikiem) nie osiąga takiej prędkości jak promy, to czasu na spacer po Parku Narodowym już by nie wystarczyło :( . Mljet trzeba sobie zostawić na jakiś następny chorwacki wypad... Trafiłeś za to z trasą powrotu kanałem... A co w tak zwanym międzyczasie???
Ostatnio edytowano 16.02.2020 20:58 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.11.2009 17:27

Linki do uzupełnienia wiedzy o wyspie (trafiam na ich ślad już po powrocie z rejsu) i popatrzenia na odwiedzone przez nas zakątki innym :) okiem:

Namiar na ciekawą relację z wyprawy nurkowej naszych rodaków na Lastovo - warto poczytać i oglądnąć fotki z Zaklopaticy oraz piękne ujęcia z penetracji głębin/

Jeszcze jedna "polska" relacja z wakacji na Lastovie

Fotki :arrow: oczywiście w necie jest sporo :) , ale na te albumy albumy zwróciłam szczególną uwagę
Ostatnio edytowano 16.02.2020 20:58 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.11.2009 13:34

dangol napisał(a):
Wojtku, no to bierz się za planowanie wyjazdu na Lastovo 2010 :!: ... Koniecznie musisz trafić na Lastovo i przy okazji :idea: odnaleźć tę całą masę kościółków, do których mi nie było dane dotrzeć. Co Ty na to?


Jeżeli się da, to jesienią zwykle wybieramy się, na wyjazd bezdzietny.
Chodzi mi po głowie jakaś wyspa "Afryka dzika, ledwo odkryta..." - myślałem o Visie lub Lastovie.
A kościółki ... bardzo lubię :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.11.2009 13:48

Buber napisał(a): Jeżeli się da, to jesienią zwykle wybieramy się, na wyjazd bezdzietny. Chodzi mi po głowie jakaś wyspa "Afryka dzika, ledwo odkryta..." - myślałem o Visie lub Lastovie.


:D :D :D Wobec tego już zaczynam oczekiwanie na relację z Twojej przyszłej podróży...

Buber napisał(a):
A kościółki ... bardzo lubię :D .


Wiem :D. Dlatego, oprócz wspaniałych buberyzacji, jest w Twoich opowieściach i fotkach jeszcze ten dodatkowo pociągający mnie akcent 8)
Ostatnio edytowano 16.02.2020 20:59 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.11.2009 18:30

Opuszczamy Zaklopaticę...

1-P9084745.JPG


Dokąd teraz :?:
Jakoś trudno rozstać się z pustawą wyspą... Nawet drożyzna w zaklopatickiej konobie nie przekreśli jej uroków! Może na kolejną noc stanąć gdzieś jeszcze na Lastovie? Ja jestem oczywiście ZA! A skoro kapitan myśli podobnie, to chyba nie ma się co dłużej zastanawiać... Zapada ostateczna decyzja, że przeniesiemy się na południową stronę wyspy, opływając ją od wschodu.
Oglądamy sobie od strony wody miejsca, do których dotarliśmy dziś rano, albo na które spoglądaliśmy z góry...

Zatoczka sv. Mihovil na dole - Lastovo ponad nią (widać tarasik "Amfory").

2-P9084747.JPG


3-IMG_1310.JPG


Zza cypelka wyłania się zatoczka Lučica .

4-P9084748.JPG


5-P9084749.JPG


6-P9084750.JPG


Stare domki stojące nad wodą wyglądają bardzo malowniczo 8). Szkoda, że tym razem nie udało się przysiąść tam chociaż na chwilę...

7-IMG_1311.JPG
Ostatnio edytowano 19.02.2020 15:09 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2009 18:49

Oczywiście z niecierpliwością będę czekał na południową stronę wyspy opłyniętą ze wschodu :wink: , ale wątpię że coś pobije Zaklopaticę i miasteczko Lastovo.

Pozdrawiam
Interseal M.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.11.2009 21:05

Interseal napisał(a):będę czekał na południową stronę wyspy (...) ale wątpię że coś pobije Zaklopaticę i miasteczko Lastovo


Miasteczka oczywiście nic nie pobije, bo jest czymś wyjątkowym 8) . Zaklopatica jednak będzie miała konkurencję :wink: , przynajmniej w moim subiektywnym :) spojrzeniu...
Ostatnio edytowano 16.02.2020 21:01 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2009 21:09

dangol, szkoda, że nie umiem żeglować... :evil:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.11.2009 12:39

FUX napisał(a): szkoda, że nie umiem żeglować... :evil:


Ale za to jesteś specem od motorowodniactwa 8). Jak pewnie zauważyłeś, na tegorocznym rejsie silnik znaczył więcej niż żagle :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.11.2009 12:47

dangol napisał(a):
Interseal napisał(a):będę czekał na południową stronę wyspy (...) ale wątpię że coś pobije Zaklopaticę i miasteczko Lastovo


Miasteczka oczywiście nic nie pobije, bo jest czymś wyjątkowym 8) . Zaklopatica jednak będzie miała konkurencję :wink: , przynajmniej w moim subiiektywnym :) spojrzeniu...


No to ja chcę koniecznie wiedzieć czy tam się da "normalnie" bez żagli dostać? Może na własnych nogach? 8O

Oczywiście czekam na c.d.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.11.2009 13:17

Lidia K napisał(a): No to ja chcę koniecznie wiedzieć czy tam się da "normalnie" bez żagli dostać?


Jak najbardziej tak :D. Na nocną przystań raczej nie wybieramy miejsc całkowicie bezludnych, ludzie docierają tam nie tylko łódką. Oczywiście jest to w pewnym sensie minus :wink: tych miejsc, ale coś za coś... Najważniejsze są okoliczności przyrody przy umiarkowanym "zaludnieniu", co oczywiście nie daje podstaw do uznania zatoczki za idealną w każdym calu. Moje subiektywne porównanie z Zaklopaticą jest tu dokonywane raczej pod kątem miejsca noclegowego dla żeglującej załogi, ale mam nadzieję, że :idea: lądowych czytelników też to miejsce zauroczy...

W międzyczasie pływając żaglówką czasem docieramy w piękne zatoczki całkiem bezludne :). Tam z dotarciem na nogach bywa już różnie, chociaż Wam do wielu tego typu miejsc udaje się dotrzeć :wink:.
Ostatnio edytowano 16.02.2020 21:01 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 68
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone