Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy znajdziemy Bračną duszę? Relacja na żywo 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.06.2017 00:08

Malvka napisał(a):No, a my… Wiadomo, jak antybiotyk to koniec z winem, jak zapalenie ucha to koniec z pływaniem :cry:
Jak ja to wszystko teraz sama wypiję :roll:


Możesz na nas liczyć w takich przypadkach . . . zawsze pomożemy :mrgreen:

Swoją drogą :roll: nie trzeba jechać na wczasy żeby chorować :wink:

Piękna , pogodna relacja ( mimo choróbska )


Pozdrawiam
Piotr
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 28.06.2017 18:13

Malvka napisał(a):Hej...
Wreszcie zbliża się ten długo wyczekiwany mometnt :)
Jutro, kierunek -> Brač :lol:
Czy jesteście zainteresowani relacją na żywo z tej Chorwackiej wyspy?


Witaj! No takie piękne "rzeczy" mnie tu ominęły!!!
Robię kawę i zasiadam do lektury.

Pozdrawiam!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.06.2017 22:39

No, to pochłonęłam całość za jednym posiedzeniem :D

Czytam i myślę którą miejscowość wybrać na wrzesień...Przypominam sobie relacje innych forumowiczów...i ciągle nie mogę się zdecydować. Chciałabym, aby miejsce miało przyzwoite życie nocne(a raczej wieczorne,żeby nie musieć chodzić spać z chorwackimi kurami), ale było klimatyczne, oczywiście.Małe dziurki odpadają, lubimy mieć konoby do których można wieczorem dotrzeć pieszo(wiadomo - winko i samochód wykluczają się :roll: ).Pomóżcie :P
Ticja Luka, choć znam ją tylko ze zdjęć (licznych na forum) również do mnie nie trafia :?

Też chwalę sobie chorwacką służbę zdrowia.W zeszłym roku na Visie mężowi przytrafiła się niedogodność zdrowotna wróżąca przyspieszony powrót do domu.Jednak lekarz z miejscowej przychodni przyjął nas na poczekaniu, wypisał antybiotyk, dał dodatkowe zalecenia i ...kazał iść do kasy 8O W wyobraźni widziałam różne kosmiczne kwoty, ale zapłaciliśmy....10Kn z kartą EKUZ of course. :D Muszę wspomnieć,że zastosowaliśmy tylko te dodatkowe zalecenia, bo ...wiadomo- winko i antybiol wykluczają się :mrgreen: :mrgreen:

Fajny ten Wasz urlop, zdjęcia z konob( rybki i morskie stwory :hearts:) zarejestrowane moją pamięcią fotograficzną, czekam na więcej. :papa:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 28.06.2017 23:02

Muszę wspomnieć,że zastosowaliśmy tylko te dodatkowe zalecenia, bo ...wiadomo- winko i antybiol wykluczają się :mrgreen: :mrgreen:

Moim zdaniem, jeśli brać pod rozważanie prawa chemii, to alkohol wzmacnia tylko działanie antybiotyku, czyli nie szkodzi, wręcz przeciwnie. :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.06.2017 09:25

Katerina napisał(a):No, to pochłonęłam całość za jednym posiedzeniem :D

Czytam i myślę którą miejscowość wybrać na wrzesień...Przypominam sobie relacje innych forumowiczów...i ciągle nie mogę się zdecydować. Chciałabym, aby miejsce miało przyzwoite życie nocne(a raczej wieczorne,żeby nie musieć chodzić spać z chorwackimi kurami), ale było klimatyczne, oczywiście.Małe dziurki odpadają, lubimy mieć konoby do których można wieczorem dotrzeć pieszo(wiadomo - winko i samochód wykluczają się :roll: ).Pomóżcie :P
Ticja Luka, choć znam ją tylko ze zdjęć (licznych na forum) również do mnie nie trafia :?

Też chwalę sobie chorwacką służbę zdrowia.W zeszłym roku na Visie mężowi przytrafiła się niedogodność zdrowotna wróżąca przyspieszony powrót do domu.Jednak lekarz z miejscowej przychodni przyjął nas na poczekaniu, wypisał antybiotyk, dał dodatkowe zalecenia i ...kazał iść do kasy 8O W wyobraźni widziałam różne kosmiczne kwoty, ale zapłaciliśmy....10Kn z kartą EKUZ of course. :D Muszę wspomnieć,że zastosowaliśmy tylko te dodatkowe zalecenia, bo ...wiadomo- winko i antybiol wykluczają się :mrgreen: :mrgreen:

Fajny ten Wasz urlop, zdjęcia z konob( rybki i morskie stwory :hearts:) zarejestrowane moją pamięcią fotograficzną, czekam na więcej. :papa:


Jak ma być wyspa i życie wieczorne to polecam Brać i Supetar :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.06.2017 10:03

BeataW:

Jak ma być wyspa i życie wieczorne to polecam Brać i Supetar


To,że Brač, to już postanowione, będzie to trzecia i ostatnia część urlopu, bo najpierw Vis, Pelješac i Korčula.

Też myślałam o Supetarze, ale czytam tu, że Koleżance Autorce nie spodobało się tam...

Cóż ,chyba przyjdzie mi wziąć najwcześniejszy poranny prom , objechać ze trzy miasteczka i sensorycznie dokonać wyboru..Oczywiście naiwnie myślę,że kwaterki z widokiem będą czekać na mnie w dużej liczbie we wrześniu :roll: :lol:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.06.2017 10:14

Katerina napisał(a):BeataW:

Jak ma być wyspa i życie wieczorne to polecam Brać i Supetar


To,że Brač, to już postanowione, będzie to trzecia i ostatnia część urlopu, bo najpierw Vis, Pelješac i Korčula.

Też myślałam o Supetarze, ale czytam tu, że Koleżance Autorce nie spodobało się tam...

Cóż ,chyba przyjdzie mi wziąć najwcześniejszy poranny prom , objechać ze trzy miasteczka i sensorycznie dokonać wyboru..Oczywiście naiwnie myślę,że kwaterki z widokiem będą czekać na mnie w dużej liczbie we wrześniu :roll: :lol:


Myślę, że we wrześniu to spokojnie, my w ciemno w sierpniu znaleźliśmy kwaterkę ale w Supetarze byliśmy bodajże w 2012 r. A to jaka miejscowość komu się podoba to bardzo indywidualna kwestia. Z tego co czytałam to Autorka chciała spokojnej miejscowości. W Supetarze jest długi deptak prowadzący do portu wzdłuż, którego toczy się życie wieczorne i ludzi bynajmniej w sezonie było dużo. My też Chorwacji wolimy ciut większe miejscowości, żeby było gdzie pospacerować i wypić jakieś piwko :wink:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 29.06.2017 10:50

Beata W. napisał(a):
Katerina napisał(a):BeataW:

Jak ma być wyspa i życie wieczorne to polecam Brać i Supetar


To,że Brač, to już postanowione, będzie to trzecia i ostatnia część urlopu, bo najpierw Vis, Pelješac i Korčula.

Też myślałam o Supetarze, ale czytam tu, że Koleżance Autorce nie spodobało się tam...

Cóż ,chyba przyjdzie mi wziąć najwcześniejszy poranny prom , objechać ze trzy miasteczka i sensorycznie dokonać wyboru..Oczywiście naiwnie myślę,że kwaterki z widokiem będą czekać na mnie w dużej liczbie we wrześniu :roll: :lol:


Myślę, że we wrześniu to spokojnie, my w ciemno w sierpniu znaleźliśmy kwaterkę ale w Supetarze byliśmy bodajże w 2012 r. A to jaka miejscowość komu się podoba to bardzo indywidualna kwestia. Z tego co czytałam to Autorka chciała spokojnej miejscowości. W Supetarze jest długi deptak prowadzący do portu wzdłuż, którego toczy się życie wieczorne i ludzi bynajmniej w sezonie było dużo. My też Chorwacji wolimy ciut większe miejscowości, żeby było gdzie pospacerować i wypić jakieś piwko :wink:

Hej :papa:
Jeśli interesuje Cię większe miasteczko to zdecydowanie polecam Bol.Spore, ale ma fajny klimat i dookoła piękne plaże :) Jasne, że co się komu podoba,ale moim zdaniem Supetar wypada najsłabiej. W Sutivanie, w którym mieszkamy też znajdują się fajne konoby, spokojnie napijecie się piwa/wina, kawy i zjecie pyszności, ale można również znaleźć zaciszne miejsca :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.06.2017 11:02

Malvka napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Katerina napisał(a):BeataW:

Jak ma być wyspa i życie wieczorne to polecam Brać i Supetar


To,że Brač, to już postanowione, będzie to trzecia i ostatnia część urlopu, bo najpierw Vis, Pelješac i Korčula.

Też myślałam o Supetarze, ale czytam tu, że Koleżance Autorce nie spodobało się tam...

Cóż ,chyba przyjdzie mi wziąć najwcześniejszy poranny prom , objechać ze trzy miasteczka i sensorycznie dokonać wyboru..Oczywiście naiwnie myślę,że kwaterki z widokiem będą czekać na mnie w dużej liczbie we wrześniu :roll: :lol:


Myślę, że we wrześniu to spokojnie, my w ciemno w sierpniu znaleźliśmy kwaterkę ale w Supetarze byliśmy bodajże w 2012 r. A to jaka miejscowość komu się podoba to bardzo indywidualna kwestia. Z tego co czytałam to Autorka chciała spokojnej miejscowości. W Supetarze jest długi deptak prowadzący do portu wzdłuż, którego toczy się życie wieczorne i ludzi bynajmniej w sezonie było dużo. My też Chorwacji wolimy ciut większe miejscowości, żeby było gdzie pospacerować i wypić jakieś piwko :wink:

Hej :papa:
Jeśli interesuje Cię większe miasteczko to zdecydowanie polecam Bol.Spore, ale ma fajny klimat i dookoła piękne plaże :) Jasne, że co się komu podoba,ale moim zdaniem Supetar wypada najsłabiej. W Sutivanie, w którym mieszkamy też znajdują się fajne konoby, spokojnie napijecie się piwa/wina, kawy i zjecie pyszności, ale można również znaleźć zaciszne miejsca :)




Zatem zjazd z promu i szybki objazd trzech powyższych miejsc - Supetar - Sutivan - Bol. :idea:

Prześledzę resztę relacji, to może i decyzja się wyklaruje. :)
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 29.06.2017 20:04

Bol i Supetar na wyspie Brać to najpopularniejsze miasta turystyczne. Trzeba po prostu wybrać czy wolimy przebywać na znanej i ładnej plaży Zlatni Rat z długa "promenadą" czy lubimy mały porcik ze starówką ale jeśli chodzi o plaże to już nie takie ładne przynajmniej wg mnie. Ja akurat lubię plaże i klimaty więc wybrałbym Bol. Tam też są restauracje, dyskoteki i kluby.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 29.06.2017 21:36

O jaka piękna relacja :)
Spóźniona zasiadam i czekam na ciąg dalszy ;)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 29.06.2017 21:50

Malvka napisał(a):Dzień X i XI

Przy tej okazji mam kilka informacji dotyczących służby zdrowia na wyspie Brač i co zrobić jeśli przydaży Wam się niechciany towarzysz podróży w postaci choroby.

Właśnie tej informacji szukałam - dziękuję! Chociaż mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać, ale lepiej wiedzieć.
Cudowna relacja :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 30.06.2017 19:36

Jak bym miała wybierać to Bol,bo i ładne plaże i życie nocne,wszelakie knajpki :)
Sutivan kusi bliskością do plaży,kilka metrów i woda.
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 02.07.2017 01:44

Dzień XII i XIII

Poza plażowaniem odwiedzamy Dol, Škrip, Pučišća i zakątki wyspy, w których jeszcze nas nie było. Podoba mi się. Dol przypomina mi ulubione Pitve na Hvarze. Miejsca, gdzie czas się dawno zatrzymał. Przechadzamy się wąskimi uliczkami i ogladamy stare domy. Czujemy atmosferę Chorwackiej wioski.
20170627_192657.jpg

20170627_192851.jpg

20170627_193206.jpg

20170627_194433.jpg

20170627_194011.jpg

20170627_195839.jpg

20170627_195941.jpg

20170627_200036.jpg

20170627_201904.jpg

20170627_211652.jpg

20170629_103801.jpg

Zachodnimy do Konoby Toni na kolację. W wejściu wita nas uśmiechnięty gospodarz. Zamawaimy stek z tuńczyka, wino i oczywiście ciasto z Dolu-Hrapoćuša. Smakujemy również oliwy z oliwek i jak dla nas jest najlepsza jaką próbowaliśmy na wyspie Brač, nie czuć goryczki, a w połączeniu z solą stanowi smakowitą przystawkę. Kupujemy kilka litrów do domu. Tak samo przedstawia się sprawa z winem. Do wyboru białe, czerwone i różowe. Są dobre i w bardzo konkurencyjnej cenie, więc kilka plastikowych butelek ląduje w bagażniku.Obiad był znakomiy, ciasto na bazie miodu i orzechów bez dodatu mąki to niebo w gębie :roll: Na koniec zostaliśmy poczęstowani trzema rodzajami nalewki

Škrip to swojego rodzaju Chorwacki skansen- najstarsza wioska na wyspie, gdzie mieści się Muzeum wyspy Brač i Muzeum Oliwy, barokowy kościół i stary cmentarz. Na parkingu zostaliśmy "zaatakowani" przez starsze Panie, które próbowały sprzedać nam wszystko, co miały, ale nie daliśmy się :) Łatwo nie było bo o Paniach krążą legendy i znają się na rzeczy :D Poza tym ja mam słabość do miejscowych starszych ludzi.
20170628_154218.jpg

20170628_153810.jpg

20170628_153817.jpg

20170628_154355.jpg

20170628_154714.jpg

20170628_154823.jpg

Pučišća - miasteczko z przystanią, tradycjami rzeźbiarskimi i ciekawym kościołem. Siedzieliśmy w jednej z przyportowych kawiarni na soku i "delektowaliśmy" się widokami. Tego dnia było bardzo gorąco i duszno, a wilgotność powietrza jak w tropikach :|
20170628_144454.jpg

20170628_144243.jpg

20170628_140551.jpg

Popołudniu udaliśmy się do zaprzyjaźnionej już konoby Oliva na wino, ale jest tak miło, ze zostajemy, aż do kolacji, na którą szef kuchni (i właściciel w jednej osobie) przygotowuje dla nas gulasz z ryb i owoców morza. Pyszności.
20170628_193518.jpg

Umawiamy się z dziewczyną, która sezonowo jest kelnerką właśnie w tej Konobie, i z którą zdążyliśmy się już zaprzyjaźnić na piwo w Supetarze i tak dzień kończy się dla nas dopiero około 3 w nocy :)
Ostatnio edytowano 04.09.2017 22:49 przez Malvka, łącznie edytowano 2 razy
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 02.07.2017 01:45

loverosa napisał(a):Jak bym miała wybierać to Bol,bo i ładne plaże i życie nocne,wszelakie knajpki :)
Sutivan kusi bliskością do plaży,kilka metrów i woda.

Zgadzam się :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy znajdziemy Bračną duszę? Relacja na żywo 2017 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone