Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.02.2006 14:51

Jadąc przez Węgry i BiH spałem w Cro w Lipiku , ale można też wczesniej w Viroviticy. Jadąc trasą trochę bardziej na wschód spałem w Bilije przed osijekiem w domu o nazwie Crvendać (super ludziska).
rg
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rg » 03.02.2006 18:39

Sławomir Wocial napisał(a):Jadąc przez Węgry i BiH spałem w Cro w Lipiku


można prosić o bliższe informacje ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.02.2006 20:17

Przyłączam się do prośby, mnie również interesuje Lipik
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.02.2006 11:58

http://www.cursor.hr/pa.nsf/Stranice/hotlipa-lip
http://www.destinacije.com/slika_nav.as ... opis_slike
Zobaczcie tu , mało jest info o tym hotelu , zresztą jedynym w mieście. Nocowałem w nim kilka lat temu , posiada dwie gwiazdki , śniadanie za dopłatą , ceny nie pamiętam. Na tej trasie po minięciu Viroviticy nic kompletnie nie było , oprócz Daruvaru gdzie było bardzo drogo! A , i jeszcze jedno , małe dzieciaki nie płacą. Samochody stoją przed wejściem. Ten hotel tak wogóle to pozostałośc bardzo ładnego pałacu , a Lipik jest kąpieliskiem , kiedyś bardzo znanym. :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.02.2006 12:16

zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 15.02.2006 22:04

Czesc.Dotądnie przyszło mi do głowy,żeby brac nocleg muszę o tym pomyśleć.Zazwyczaj śpimy w samochodzie trzy -cztery godziny i dalej w droge.Ostatnio na stacji benzynowej w Osijeku[/list]
karolek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolek » 28.02.2006 09:24

:D Mam to szczęście, iż dostęp do autostrad niemieckich mam w zasięgu nieomal ręki. Zawsze jedziemy tamtędy najpierw na Berlin (A11) i (A10), potem Lipsk(A9). Koło Hof (kierunek Regensburg) zmieniamy autostrady (na A93) i zajeżdżamy do Czech. Do As około 20 km. (zjazd Selb Nord ) lub Domazlice (chyba ok. 50 km.) (zjazd Nabburg). Śpimy w prywatnych kwaterach. Dostęp w Internecie na www.mapachebska.cz. Ceny 15 - 20 Euro za 2 osob. pokój. Następnego dnia kier. Salzburg, Villach (A10) Vinietka 10 dniowa 7.60 Euro oraz dodatkowo 9.50 za przejazd autostradą wysokogórską i dalej do Ljubljany (A11) przez Karawanken tunel - 6.50Euro i A2 na Koper (też płatna). Można też coś znaleźć na www.linksundrechts.com/docs/PL/pl.htm. Nie preferujemy spania na parkingach w samochodzie. Jeżeli już się wydaje na 2 tygodniowe wakacje 4-5 tys. zł. to te 200 - 300 zł. nie robi już żadnej różnicy. W tym roku też się wybieramy na Istrię w okolice Puli (Fazana). Jedziemy tylko autostradami, a spanie w Austrii w okolicy Suben - przy austro/niemieckiej granicy. 2 osobowy pokój tylko 32Euro ze śniadaniem. Znalazłem na stronach "lewo i prawo" :D :D :hut: [/list]
Ostatnio edytowano 01.03.2006 14:24 przez karolek, łącznie edytowano 1 raz
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.02.2006 10:20

preferuję 1-2 h spania około 3-4 w nocy na terenie Austrii - mi wystarcza a odnośnie Red Buli - na mnie działają odlotowo - myślałem że odlecę z kibelka po powrocie do Polski - żona nafaszerowała mnie właśnie tym dopalaczem w drodze powrotnej a fakt że poskutkowało to taki że od przejścia w zwardoniu (około 1,5 - 2 h) przed domem nie było mowy o zamknięciu oczy - takie skupienie żeby nie plamy nie było 8O
Heniek62
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 12.02.2006
Nie spałem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heniek62 » 01.03.2006 19:36

Ja w drodze do Chorwacji nie spałem i przeżyłem 8O
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Nie spałem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 01.03.2006 20:04

Heniek62 napisał(a):Ja w drodze do Chorwacji nie spałem i przeżyłem 8O


Ha ha ha - no i co w zwiazku z tym?
Grzegorzra
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 10.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorzra » 01.03.2006 20:33

Jechałem z Poznania.
Spałem w Słowenii, w Mariborze, w zajeździe "Zielony Gaj"
Pokój 3 osobowy ze śniadaniem zamówionym na godz. 6.00 rano -
50 euro.
Niestety żadnych namiarów nie jestem wstanie sobie odtworzyć :oops:
Pamiętam, że zaprowadziły mnie tam tablice wskazujące jak mam jechać.
wyrzej
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzej » 02.03.2006 11:27

witam,
wielka szkoda, że nie masz namiarów na ten Zielony Gaj. Wybieram sie w tym roku na Korcule i nocleg w okolicach Mariboru byłby optymalnym rozwiązaniem.
Może ktoś ma namiary an niedrogie noclegi w tych okolicach?

czytanie to podstawa!
Już znalazłem na tym forum wątek, któy idealnie opisuje to czego szukałem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.03.2006 14:49

wyrzej napisał(a):witam,
wielka szkoda, że nie masz namiarów na ten Zielony Gaj. Wybieram sie w tym roku na Korcule i nocleg w okolicach Mariboru byłby optymalnym rozwiązaniem.
Może ktoś ma namiary an niedrogie noclegi w tych okolicach?

czytanie to podstawa!
Już znalazłem na tym forum wątek, któy idealnie opisuje to czego
szukałem.


No to na dokładkę jeszcze to http://www.oekotel.com/index_pol.php

Około 70 km różnicy między Grazem a Mariborem chyba nie robi różnicy....

FUX
wyrzej
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzej » 02.03.2006 18:53

FUX napisał(a):
No to na dokładkę jeszcze to http://www.oekotel.com/index_pol.php

Około 70 km różnicy między Grazem a Mariborem chyba nie robi różnicy....

FUX


Serdeczne dzięki!
Faktycznie, 70 km to przy tym dystansie żadna różnica, choć podobno ciężko trafić do tego hotelu (nie leży w pobliżu autostrady). Pożyjemy, zobaczymy. jak wrócę z wakacji to na pweno dołoże parę zdań opisu.
pozdrawiam.
iotr1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iotr1 » 03.03.2006 19:52

Karlovac dam zbaczając z autostrady i jadąc w stronę Plitwic jest pełno domów, gdzie można się zatrzymać na noc. Stoją tabliczki przy drodze :idea: więc łatwo trafić. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone