Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CYPR - trochę oczarowanie, trochę rozczarowanie ...

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Hymn państwa nosi tytuł „Imnos is tin Eleftherian, co oznacza „Hymn do Wolności”. Jest to jednocześnie hymn Grecji. Z tego powodu jest nieakceptowany przez Turków zamieszkujących wyspę. Znajdują się tu trzy obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Trodos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Charakterystycznym dla Cypru gatunkiem fauny jest muflon, który znajduje się tu pod ścisłą ochroną.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.10.2022 13:52

mysza73 napisał(a):JEŚLI się wybiorę, to będzie Trenitalia :smo:
Dobra, dobra, pewnie wszystko już rozplanowane...

mysza73 napisał(a):No ale ciekawe co mnie w przyszłym roku na Karpathos czeka :mrgreen: :roll:
Jak będziesz z Potter to będzie dobrze. Ona ma nosa.

mysza73 napisał(a):Wstałam ostrożnie, coby nie budzić męża :wink: , ale i tak poburczał coś pod nosem, że jestem nienormalna itp, ale poszedł spać dalej :mrgreen:
Całkowicie go rozumiem.

mysza73 napisał(a):Alternatywą może być taka zatoczka :mrgreen:
Zdecydowanie wybrałabym alternatywę.

:papa:
Ostatnio edytowano 05.10.2022 19:25 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.10.2022 14:14

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Wstałam ostrożnie, coby nie budzić męża :wink: , ale i tak poburczał coś pod nosem, że jestem nienormalna itp, ale poszedł spać dalej :mrgreen:
Całkowicie go rozumiem.
Co Wy tam wiecie :smo:
A poza tym, ja nikogo do niczego nie zmuszałam :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.10.2022 16:19

mysza73 napisał(a):No ale ciekawe co mnie w przyszłym roku na Karpathos czeka :mrgreen: :roll:
Jak będziesz z Ptter to będzie dobrze. Ona ma nosa. [/quote]

Matko, znowu Grecja? I Italia? ;)

:hearts: :lool: :lool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.10.2022 19:53

tony montana napisał(a):Matko, znowu Grecja? I Italia? ;)

:hearts: :lool: :lool:
Żebyś Ty widział co mi Marzenka z Italii przysyła :hearts:
Choć też namieszała mi bardzo w głowie :roll: :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.10.2022 20:48

mysza73 napisał(a):Żebyś Ty widział co mi Marzenka z Italii przysyła
Choć też namieszała mi bardzo w głowie

A to jeszcze nawet nie połowa urlopu :oczko_usmiech: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.10.2022 09:12

CYPR - trochę oczarowanie, trochę rozczarowanie ... 8)


Fig Tree Bay 8)

No to idziemy na plażę ...
Wychodzimy całkiem wcześnie jak na nas :wink: , bo około godziny 10 :oczko_usmiech:
Na Fig Tree Bay mamy kilka minut spacerkiem :oczko_usmiech:
No i teraz mogę jasno i wyraźnie (specjalnie dla Tonego :smo: ) napisać, że NIE PODABAJĄ MI SIĘ TŁUMY NA PLAŻACH CYPRU :roll:
Liczyłam się z tym, że będzie sporo ludzi, ale miałam nadzieję, że końcem września nie będzie ich aż tylu 8O :roll: 8O
Nie chcę sobie nawet wyobrażać, co się tu dzieje w lipcu czy sierpniu :roll:
Cała (no prawie :wink: ) plaża jest zastawiona leżakami :roll: i wszystkie :!: są zajęte 8O
Nie żebym miała zamiar leżeć na leżaku :smo: , no ale sam fakt, że wszystkie są zajęte lekko mnie zszokował 8O
Beata pisała (dała nawet linka), że na Cyprze cena leżaków, ich ilość i odległość między nimi jest prawnie unormowana 8O
Wygląda na to, że oni tak tego prawa przestrzegają jak i u nas :roll:
Cena maksymalna za leżak to 2,50 euro. I fakt, nigdzie nie jest drożej, ale też nigdzie nie widziałam taniej :oczko_usmiech:
Ale odległość między parasolkami, leżakami i inne rzeczy to już fikcja :roll:
Odległość minimalna od parasola do parasola wynosi 4 metry, a pomiędzy leżakami 2 metry - haaahaaahaaa
Leżaki stoją tak blisko siebie, że czasem ciężko przejść :roll:
Prędzej bym się nerwicy nabawiła niż zrelaksowała w takich warunkach :roll:
Druga rzecz, która NIE PODOBAŁA MI SIĘ NA CYPRZE to tabuny Rosjan :roll:
No 3/4 ludzi na plaży mówiło po rosyjsku :?
Pewnie nie wszyscy z nich to Rosjanie, ale obstawiam, że większość tak.
Nic nie poradzę, ale od jakiegoś czasu nie mam toleracji dla tego narodu ...


No ale dosyć tego narzekania :smo:
Czas pokazać coś optymistycznego :mrgreen:

Nazwa plaży zobowiązuje ... figi są :oczko_usmiech:
Obrazek



Znaleźliśmy sobie kawałek plaży dla siebie :wink:
Przynajmniej miałam pewność, że nikt mi się na głowie nie rozłoży :?
Obrazek



W tej części plaży w wodzie nie ma tłoku ... jest całkiem miło :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Zuzia miała piękny kapelusz ...
Ile ja się zawsze nagimnastykuję, żeby go w walizce ułożyć i żeby nie poniósł szkody na kształcie :roll:
W tamtym roku w Grecji nie założyła go ani razu - bo piździło :wink: , w tym roku na Cyprze włożyła go raz :oczko_usmiech:
Dobrze, że jest zdjęcie
Obrazek


Po czy nastąpił mały podmuch wiaterku i kapelusz wylądował w wodzie :roll:
Obrazek


Przybrał całkiem ciekawy kształt :lol:
Obrazek



Bez kapelusza też fajnie ... :oczko_usmiech:
Obrazek



Już bez kapelusza :smo: ... idziemy na kawę :oczko_usmiech:
Obrazek

Cena kawy wyższa niż Grecji, i duuużo wyższa niż w Italii - 3,5 euro
No ale okoliczności przyrody całkiem miłe więc idziemy się przejść :oczko_usmiech:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Ale pora wracać do męża ... :mrgreen:
... i troszkę popływać :oczko_usmiech:
W arbuzowym kółku jest Zuzia a obok ja w skrzydełkach (gdyby ktoś niedowidział :smo: )
Obrazek



Około godziny 13 zbieramy się do apartmana.
Ale nie zaszkodzi jeszcze raz rzucić okiem na wodę przy naszej plaży :hearts:
Obrazek


W alternatywnej zatoczce jest kilka osób ... :oczko_usmiech:
Obrazek



W naszej zatoczce też tłoku nie ma :oczko_usmiech:
Obrazek



A przy basenie są wolne leżaki i chyba mają przepisową odległość :lol:
Obrazek


Po kąpieli i krótkim odpoczynku pojedziemy do ... Ajia Napa 8O :smo:

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.10.2022 09:32

Kolory morza cudne 8), jak się oddali od leżaków to plażowanie super. A co do znacznej ilości Rosjan, to w tym roku w Grecji też było ich sporo (zwłaszcza w Atenach) i nieźle się bawili :oczko_usmiech: oraz spore zakupy robili.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.10.2022 14:22

mysza73 napisał(a):Liczyłam się z tym, że będzie sporo ludzi, ale miałam nadzieję, że końcem września nie będzie ich aż tylu 8O :roll: 8O

mysza73 napisał(a):Druga rzecz, która NIE PODOBAŁA MI SIĘ NA CYPRZE to tabuny Rosjan :roll:
No 3/4 ludzi na plaży mówiło po rosyjsku :?
Pewnie nie wszyscy z nich to Rosjanie, ale obstawiam, że większość tak.

Coś słaby recherche zrobiłaś przed wyjazdem....
W Grecji wrzesień to jeszcze sezon (może nie high, ale sezon), a co dopiero na Cyprze, który jest znacznie cieplejszy. Tu sezon trwa od maja do połowy października, a nawet do końca. Choć w październiku widać już spadki ilości turystów.
A Cypr od dawna jest mekką Rosjan, toż to przecież raj podatkowy, więc dla nich idealnie, wielu z nich przelatuje tu na urlopy i na wyspie mają swoje wille, a w marinach jachty. Jedną z przesłanek budowy nowoczesnej mariny w Agia Napa byli właśnie rosyjscy bogacze....Z tego powodu Cypr na początku wojny był przeciwny sankcjom, bo dla nich to odpływ bogatego turysty...
Co do języka, to na Cyprze jest też duża mniejszość ukraińska (także przed wojną), a jak nie słyszy się na co dzień obu języków to rzeczywiście można je pomylić sobie...

mysza73 napisał(a):Nic nie poradzę, ale od jakiegoś czasu nie mam toleracji dla tego narodu ...
To był jeden z powodów nie lecenia teraz do Turcji i kolejny minus dla Cypru....



Te boczne plaże jak najbardziej na TAK. Pokaż jak Fig Tree wyglądało w południe.

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.10.2022 14:55

dangol napisał(a):A co do znacznej ilości Rosjan, to w tym roku w Grecji też było ich sporo (zwłaszcza w Atenach) i nieźle się bawili :oczko_usmiech: oraz spore zakupy robili.
Ciekawe dlaczego po ogłoszeniu mobilizacji tak masowo z tego swojego wspaniałego kraju uciekali :roll:


piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Nic nie poradzę, ale od jakiegoś czasu nie mam toleracji dla tego narodu ...
To był jeden z powodów nie lecenia teraz do Turcji i kolejny minus dla Cypru....
Więcej tego błędu nie popełnię :?

piekara114 napisał(a):Te boczne plaże jak najbardziej na TAK. Pokaż jak Fig Tree wyglądało w południe.

:papa:
Przejrzałam wszystkie moje plażowe zdjęcia i nie mam ani jednego, gdzie widać tą główną część Fig Tree w szczycie :mrgreen:
My zawsze leżeliśmy najbardziej z prawej strony pod skałkami i tam było luźniej :mrgreen:

Ale ta główna Fig Tree wyglądała mniej więcej tak ja ta, która była obok - Vrissiana Beach
Obrazek


Na Fig Tree za pontonowym pomostem z pływadłami było pełno ludzi, a pod skałkami gdzie my leżeliśmy w wodzie było raczej pusto :oczko_usmiech:
Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.10.2022 15:10

mysza73 napisał(a):Ale ta główna Fig Tree wyglądała mniej więcej tak ja ta, która była obok - Vrissiana Beach

Najbardziej przeszkadzałyby mi nie leżaki, bo do takiego widoku nieco przywykłam, ale te hotelowe bloczydła :roll: . Raz popełniliśmy urlop na Costa Brava z taką scenerią za plecami i teraz unikam :lol: .
Nie jestem jakąś wielką fanką plażowania i nie spędzam na plażach pół dnia. Lubię sobie usiąść na trochę z ładnym widoczkiem (właśnie siedzę :mrgreen: ), chwilę popływać i tyle. Marzenie to plaża, gdzie można iść i iść brzegiem.
Przyznam szczerze, że parę kadrów Agnieszki z tego cypryjskiego plażingu bardzo mi się podoba.

P.S. Ruskich w IT nie zauważyłam 8) .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.10.2022 15:15

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ale ta główna Fig Tree wyglądała mniej więcej tak ja ta, która była obok - Vrissiana Beach

Najbardziej przeszkadzałyby mi nie leżaki, bo do takiego widoku nieco przywykłam, ale te hotelowe bloczydła :roll: . Raz popełniliśmy urlop na Costa Brava z taką scenerią za plecami i teraz unikam :lol: .
Nie jestem jakąś wielką fanką plażowania i nie spędzam na plażach pół dnia. Lubię sobie usiąść na trochę z ładnym widoczkiem (właśnie siedzę :mrgreen: ), chwilę popływać i tyle. Marzenie to plaża, gdzie można iść i iść brzegiem.
Przyznam szczerze, że parę kadrów Agnieszki z tego cypryjskiego plażingu bardzo mi się podoba.

P.S. Ruskich w IT nie zauważyłam 8) .

Ty to już może nic nie mów i nic mi nie przysyłaj (albo przysyłaj :smo: ), bo od rana mam wakacyjną zagwozdkę :roll: :evil:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.10.2022 16:37

mysza73 napisał(a):od rana mam wakacyjną zagwozdkę

Jak rozważasz Kampanię, zwłaszcza jej wyspy na wakacje pojmowane tradycyjnie jako lipiec-sierpień to ja za bardzo tego nie widzę. Tłuuuuuuumy i upał. Wiem co mówię bo ma Capri zajrzeliśmy właśnie w lipcu.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.10.2022 16:45

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):od rana mam wakacyjną zagwozdkę

Jak rozważasz Kampanię, zwłaszcza jej wyspy na wakacje pojmowane tradycyjnie jako lipiec-sierpień to ja za bardzo tego nie widzę. Tłuuuuuuumy i upał. Wiem co mówię bo ma Capri zajrzeliśmy właśnie w lipcu.

Na wakację jak już to rozważam Apulię :smo:
No ale wróciły też myśli sycylijskie :oops: :oczko_usmiech:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.10.2022 19:04

marze_na napisał(a):P.S. Ruskich w IT nie zauważyłam 8) .

Ja niestety zauważyłam :evil:

marze_na napisał(a):Przyznam szczerze, że parę kadrów Agnieszki z tego cypryjskiego plażingu bardzo mi się podoba.

Przyznam się, że mi też :) . Tłumów na zdjęciach nie widać, wręcz przeciwnie. Gdzieś tam sobie leżą, czyli nie przeszkadzają :wink: , a woda przepiękna i jest ciepło i to jest najważniejsze.
KumaBuru
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumaBuru » 07.10.2022 07:41

mysza73 napisał(a):Ciekawe dlaczego po ogłoszeniu mobilizacji tak masowo z tego swojego wspaniałego kraju uciekali :roll:

No ale to chyba akurat dobrze o nich świadczy?
Jak widać to wojna Putasa a nie zwykłych ludzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cypr - Kýpros

cron
CYPR - trochę oczarowanie, trochę rozczarowanie ... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone