Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO po raz trzeci, gdzie ? tam gdzie oczy poniosą .... ;-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.07.2011 07:29

darek1 napisał(a):
maniust napisał(a):Lubię Darek twoje relacje to sobie tu przysiądę.
:D


Dziękuję.


Dowcipniś..... :lol:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 28.07.2011 07:40

..... jedziemy w kierunku Wiednia .

Plan był taki zajechać jak najdalej się da, tzn na ile organizm pozwoli. Drzemka w aucie na jakimś parkingi u dalej wiiiio.. Poprzednio spaliśmy w Gratz, i następnym razem miedzy Wiedniem a Graz ok 150 km przed Graz . Bylem Ciekaw gdzie teraz .

godz.21.20 Jesteśmy w Wiedniu , temperatura na zewnątrz 25'C nie pada, Wyjątkowo że nie pada, poprzednie lata Wiedeń witał nas zawsze deszczem :cry: :cry:


godz.22.00-22.20 Po przejechaniu około 560km postój na kolacje, na wielkim parkingu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiedziałem ze ok 3 ciej w nocy przyjdzie kryzys bo zawsze przychodzi o tej godzinie
:wink: , chciałem zajechać jak najdalej.

Celem podróży było Pakostane bo tam oczekiwali nas nasi znajomi. W Chorwacji byli już od tygodnia. Szukali campingu spełniającego nasze oczekiwania .. tzn nie były one wielkie

1. camping z kamienista plażą , nie betonem
2. blisko miejscowości żeby daleko nie chodzić
3. plaża ze skałkami do nurkowania
4. camping raczej kameralny nie moloch .


ale konkretne i jak się okazało trudne jednak do zrealizowania.

Sprawdzali oni campingi od Pag zaczynając i w koncu stwierdzili ze tymczasowo zatrzymają sie na znanym nam campingu KARABA w Pakostane i stamtąd będą robili wycieczki w poszukiwaniu takiego miejsca które będzie spełniać te skromne 4 punkty :wink: :wink:

cdn...
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 04.08.2011 13:37

No Darku :) Czekamy ;) Miałem nadzieję, że poczytam jeszcze coś o polach namiotowych w tym sezonie zanim sam pojadę.
Narazie waży się los... namiot vs kwatera
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.08.2011 15:58

erci napisał(a):No Darku :) Czekamy ;) Miałem nadzieję, że poczytam jeszcze coś o polach namiotowych w tym sezonie zanim sam pojadę.
Narazie waży się los... namiot vs kwatera


No widzisz ... tego się obawiałem ze jak nie będę pisał na bieżąco to tak będzie. Powrót do pracy i naprawdę brak czasu.
Pracuje przy kompie od 9 tej ( wakacje ) do 24 tej , wiec nie mam kiedy te wenę złapać ...

ale dla Ciebie się postaram :wink: :wink:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 05.08.2011 02:14

Witam !!

Po postoju na Austriackim parkingu i posileniu się , gdzieś miedzy Wiedniem a Grazem, dalej w drogę. Ostatnio właśnie gdzieś w tej okolicy padłem znużony snem. Teraz czułem się w sumie bardzo dobrze , postanowiłem dojechać chociaż za Graz i nie zgubić się tak jak w ubieglym roku. :lol: :lol:

Przypomnę ze nie zjechałem z autostrady A2 na A9 i pojechałem 40km w kierunku Włoch :lol: :lol: .

godz 23.20 Po pomyślnej zmianie autostrad w Graz nadal moja forma była znakomita , godzina dosyć wczesna jak na mnie, wiec jedziemy dalej :lol: :lol: . Załoga w aucie posnęła i tak sobie myślę ze zrobię im niespodziankę i obudza się w CRO :wink: :wink:

W tym roku postanowiłem jechać do Chorwacji na bogato :lol: :lol: tzn. Już w Austrii kupiłem za cale 30Euro winietę Słowenka, a niech tam, raz sobie zobaczę jak to autostradą słoweńska się jedzie.


A przy okazji sprawdzę jaki jest czas przejazdu pomiędzy zjazdem 226 ( na objazd Słowenii a końcem autostrady a Słowenii gdzie ten objazd się kończy czyli w Ptuj.

godz 0.15 granica Austriacko - Słoweńska

Stwierdzam z cala pewnością że jest to czas dokładnie 30min.

Gdybym nocą jechał objazdem podejrzewam ze byłoby to grubo ponad godzinę. Wydaje mi się ze nocą jak najbardziej warto wydać te euraski i jechać słoweńską autostrada. :lol: :lol:

godz 0.40 Słoweńska stacja benzynowa na autostradzie
Obrazek

godz 0.56 granica Słoweńska - Chorwacka
Obrazek

godz 0.58 granica Chorwacka samopoczucie całkiem dobre dam rade jeszcze jechać, :wink:

Obrazek

Po przekroczeniu granicy mały zoonk Chorwaci zwinęli autostradę i trzeba było zjechać na jakiś objazd , Dobrze ze mnie Krzysztof H z auto-mapy prowadził i wiedział gdzie jechać. Jechałem cały czas obok autostrady ale wjazdy na nią wszystkie zamknięte. Nie rozumiałem o co chodzi, ale jechałem twardo dalej, a za mną sznur innych samochodów tez nieco zdezorientowanych kierowców. :lol:

Dopiero w Krapinie bramki i wjazd na autostradę. Tez tak mieliście kiedy jechaliście do CRO w tym roku ?

Gdzieś miedzy Krapina a Zagrzebiem , autko sunie równo , kierowca w formie

Obrazek

Trochę nudziło mi się już podczas jazdy to robiłem rożne fotki, ale byłem całkiem trzeźwy na duchu i umyśle :lol: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podroż do Zagrzebia i przejazd przez miasto z autostrady na autostradę bez problemów , Krzysztof H prowadzi bezbłędnie, asystent pasa ruchu doskonale informuje na którym pasie się ustawić.

godz 1.44 I wreszcie bramki w Zagrzebiu i wjazd na płatny odcinek

Obrazek

godz 3.06 Gdzieś za Zagrzebiem zjechałem na stacje benzynowa, miałem już dość, po 13 godzinach jazdy, wyszedłem na kolejne rozprostowanie kości , zakupiłem w barze czarna kawę i sobie myślę albo mnie postawi na nogi albo...............

no i było to drugie, po kawie poszedłem do auta i zasnąłem, Za oknem zaczął podać deszcz wiec bardzo przyjemnie usypiał


godz 4.37 Jakoś po półtorej godzinie obudziłem się i postanowiłem podjechać w jakieś ustronne miejsce na parkingu żeby rozłożyć mój namiocik abym mógł się bardziej wygodnie wyspać. Przejechałam kilkaset metrów i stwierdziłem ze się wyspałem :wink: :wink:

Wiec jazda dalej :wink: :wink:

Po wjeździe do Chorwacji zaczął padać mały deszczyk, dzięki temu można było zrobić takie fotki :lol: :lol:

Obrazek

godz 5.30 zaczęło się już nieco przejaśniać

Obrazek

godz 5.48 Znajomy widok :wink: :wink: tunel ciepło - zimno jak to niektórzy nazywają, Chociaż teraz w nocy tej różnicy nie była takiej jakieś 5 stopni

Obrazek

Od wyruszenia po krótkiej drzemce cały czas otrzeźwiał mnie jakiś dziwny zapach , taki pomieszany gorzkich migdałów i zgniłych ziemniaków, zapach ten skutecznie mnie otrzeźwiał ,ale nie dawało mi spokoju co tak jedzie :wink: :wink:

Jak się później okazało starszy syn niepostrzeżenie z prawej i lewej strony mojego fotela wysunął swoje długie nogi :wink: :wink: ma już chłopisko ponad 180 i ciężko mu się pomieścić nawet w combi :wink: :wink:

godz 6.03 I wreszcie po wielu godzinach jazdy świt przywitał nas tym wspaniałym widokiem, który wielu CRO maniaków i nowych podróżników zawsze urzeka

Obrazek


Wiem, wiem , już wszyscy czytający krzyczą ...." daleko jeszcze .."

Jak w filmie Shrek :wink: :wink:,

ale celowo opisałem tak szczegółowo podroż trochę dla siebie na pamiątkę, a trochę dla innych, bo jechałem do Cro już o rożnych porach dnia

- rano
- wieczorem
- i wczesnym popołudniem w tym roku,

i wydaje mi się ze ta pora dnia jak dla mnie jest optymalna. Bo człowiek nie jest zmęczony dniem, jedzie duży odcinek za dnia , kryzys i tak o 3ciej godzinie przyjdzie , a można przejechać do tego czasu wiele kilometrów.

Druga zasada to jak najwięcej autostradami. W tym roku trasa prze A4 i A1 w kierunku Rybnika ( przejście w Chałupkach ) , spowodowała ze tylko około 200 km jechałem zwykłymi drogami z całej 1160 km trasy do Pakostane .

Trzecia zasada to dobre okulary przeciwsłoneczne i dobre okulary do jazdy nocą ( takie z zółtymi szkłami) naprawdę świetnie się w nocy w nich jechało, polecam :lol: :lol:

Obrazek


godz 6.23 Wschód słońca zapowiadał wspaniała pogodę tego dnia

Obrazek

godz 6.56 Już zjechaliśmy z autostrady, do Pakostane mamy zaledwie kilka kilometrów , jako że godzina dosyć wczesna nie chcieliśmy znajomych tak wcześnie budzić na campingu, wiec śniadanko

Obrazek

godz 7.14 Oczywiscie bez problemu znaleźliśmy NASZ camping KARABA gdzie dwa lata temu przeżyliśmy pierwszy romans z Chorwacją .
Nieśmiało weszliśmy na camping i rozpoznawaliśmy stare katy, szukając namiotu znajomych.

Obrazek

Po chwili jest, w tzw. alei polskiej ,jak się później okazało . Bo sami Polacy ustawili namioty w tym rzędzie, Zresztą Karaba nieco się zmieniła.

Przybyło takich stacjonarnych pawilonów przyczep-owo namiotowych, a ubyło miejsca na namioty, ale i tak było przyjemnie i sympatycznie tu wrócić.

Pakostane nie było jednak naszym miejscem gdzie planowaliśmy spędzić tego roczne wakacje. Był to tylko punkt gdzie mieliśmy się spotkać i dalej jechać wybrać camping który wcześniej nasi znajomi obczaili

godz 7.51 Oczywiscie po powitaniach kawka po podroży
:wink: :wink:

Obrazek

cdn... mam nadzieje ze niedługo :wink:
Ostatnio edytowano 05.08.2011 14:17 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 1 raz
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.08.2011 13:01

filip122 vel Darek napisał(a):cdn... mam nadzieje ze niedługo :wink:


Też mamy taką nadzieję ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.08.2011 13:11

filip122 vel Darek napisał(a):Obrazek



A o 6 rano wygląda tam tak:

Obrazek

pzdr :wink:
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 05.08.2011 14:55

kolejna relacja i znów zdjęcia z drogi... - fajnie ! :)
Czekam i ja na cd.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.08.2011 00:24

Mały bonus do poprzedniej relacji z 2010 z pobytu w Kasztel Stary niedaleko Splitu

To była Rybarska noc .. a Noc naprawdę świetnej zabawy :lol: :lol: :lol:
A tutaj z Vimeo, jak znajdę materiały źródłowe na nowo to wyeksportuje aby była lepsza jakość
Rybarska noc
Ostatnio edytowano 23.01.2017 16:19 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.05.2012 19:07

Pochłaniam właśnie wszystko na Cropli , co być o Pakostane i ........a co tu się stało że się "zes....." z relacją Darku? :lol:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.05.2012 19:16

maniust napisał(a):Pochłaniam właśnie wszystko na Cropli , co być o Pakostane i ........a co tu się stało że się "zes....." z relacją Darku? :lol:


A widzisz nie ma to jak relacja pisana na żywo.. Ciężko się zebrać żeby dokończyć te trzecia.

Niebawem jak dobrze pójdzie kolejny wyjazd i kolejna relacja...

Może się dzięki Tobie sie zmobilizuje :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.05.2012 19:21

Na żywo to pewne że ciężko pisać , urok Cro czeka.
Najlepiej pisać relacje na L4 . :lol: .....wiadomo dużo wolnego czasu i nuda.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 23.05.2012 20:51

maniust napisał(a):Na żywo to pewne że ciężko pisać , urok Cro czeka.
Najlepiej pisać relacje na L4 . :lol: .....wiadomo dużo wolnego czasu i nuda.


No pierwsza relacje to pisałem na żywo czyli co dziennie w Chorwacji i to jest fajne bo na świeżo można taki pamiętnik było tworzyć .. ot co :lol:
trans x
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trans x » 25.05.2012 19:15

Coś mi się wydaje że wcześniej Chorwacja przystąpi do EU niż doczekamy się ciągu dalszego :lool:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 11.01.2013 09:24

trans x napisał(a):Coś mi się wydaje że wcześniej Chorwacja przystąpi do EU niż doczekamy się ciągu dalszego :lool:


Witam A kiedy to ma nastąpić ? to się zmobilizuje :lol: :lol: . W 2012 niestety tak wyszło ze nie bylismy w Chorwacji, wiec zaległość jest z 2011. może teraz coś się ruszy. Sam z przyjemnością czytam swoje relacje ,bo jest to fajny dziennik podroży żeby samemu sobie przypomnieć jak to było :? :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
CRO po raz trzeci, gdzie ? tam gdzie oczy poniosą .... ;-) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone