Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 15.05.2009 22:03

Kurcze, na ten cement to juz calkiem nie mam miejsca w samochodzie .... Chyba juz lepiej zabiore tego murzyna :twisted:

A w kwestii przestrzeni samochodowej moje pytanie:
Dzieci, wiadomo, najlepiej sie bawia kamyczkami i roznymi takimi. Ale basenik, rozne dmuchane gadzety itp tez by sie przydaly. Lepiej je wiezc ze soba, czy moze mozna je taniej (a przynajmniej w wiekszym wyborze) kupic na miejscu? Choc to jeszcze przed sezonem bedzie ..... (Korcula przelom maja i czerwca).

Dzieki z gory za rady od bywalcow, bo my pierwszy raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2009 22:18

ineczka71 napisał(a):.... Lepiej je wiezc ze soba, czy moze mozna je taniej

Kup w Polsce szkoda czasu na bieganie za tym na miejscu.
A czy taniej czy drożej ???? Tak z +/- dycha do przodu lub do tyłu :wink:
ineczka71 napisał(a):.... ..(a przynajmniej w wiekszym wyborze) kupic na miejscu? .....

Dokładnie ten sam asortyment masz tam i u nas, Te jednorazowe zabawki plażowe produkuje na cały świat chiński INTEX
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 15.05.2009 22:34

kup w PL, a i tak wrócisz z kilkoma dodatkowymi. Jechalismy z pływaczkami i kółkiem. Wrócilismy z samolotem, delfinem, basenikiem.....
W tym roku będę bardziej asertywna.
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 15.05.2009 23:03

Dzieki!
To calkiem tak jak mialam nadzieje. Nawet mam juz upatrzony taki fajny kolorowy basenik z daszkiem. Jutro pojade kupic :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 16.05.2009 07:21

joasiasok napisał(a):kup w PL, a i tak wrócisz z kilkoma dodatkowymi. Jechalismy z pływaczkami i kółkiem. Wrócilismy z samolotem, delfinem, basenikiem.....
W tym roku będę bardziej asertywna.

My wróciliśmy z ogromnym wielorybem i ... wtedy już postanowiliśmy z żoną kupić "wielki samochód"... he he.. dziś mamy Avensis Vesro (wejdą dwa wieloryby i oczywiści kilka reklamówek kamyczków i muszelek.
Większość moich znajomych już ma w pełnie wyposażone akwaria w nasze kamyczki.. szukam nowych rynków zbytu.
Takie "zbieractwo" mam po ojcu, który potrafił "przemycić" całą walizę kamyczków z gruzińskiego wybrzeża, a wtedy jechało się tam 36 godzin ze Lwowa do Suchumi! Miał koleś zaparcie.. no i przed matką udało mu się ukryć.
pozdro
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 16.05.2009 10:46

Kazdy przywozi jakies "pamiatki". Moj brat specjalnie z Normandii przywozi piasek z plazy i uzywa go przy tworzeniu makiet do jakichs swoich gier. Jestem pewna, ze dla kamyczkow tez znajdzie zastosowanie :lol:

Tak z innej bajki - czy z waszego doswiadczenia w wynajmowaniu kwater wynika, ze tam sa rzeczy typu lezaczki i parasol? Mnie roslnie lista rzeczy do zabrania (na razie papierowa, ale niedugo zaczne to skladac do kupy) a moj maz patrzy na mnie jakims dziwnym wzrokiem ..... :roll:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 16.05.2009 13:20

Ja do tej pory mam chyba 7 kilo kamieni, a raczej kamorów z Grecji.
Takie ładne były jak w morzu leżały, to przytaszczyłam w plecaku.
Teraz leżą na dnie szafy ;)
Może kiedyś się przydadzą do czegoś... :twisted:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 16.05.2009 13:35

lodówkę z zimnym piwkiem i ż :D one
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 16.05.2009 14:33

dziwnie spojrzy dopiero jak to zgromadzisz przed samochodem!!
ale w końcu i tak wszystko się mieści. Wystarczy magiczne: " kochanie, nie wiem jak ty to robisz, ale jesteś mistrzem pakowania! :D
Dla mojego małżonka to prawie rytuał. i chyba to lubi bo bardzo jest potem z siebie bardzo dumny.
prawda jest że jak ja bym to pakowała to chyba by tylko torby, i trochę kosmetyków zmieściło, a mamy duuże kombi.

Pozdrawiam wszystkich małżonków!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.05.2009 16:21

Piotrek_B napisał(a):
ineczka71 napisał(a):.... Lepiej je wiezc ze soba, czy moze mozna je taniej

Kup w Polsce szkoda czasu na bieganie za tym na miejscu.
A czy taniej czy drożej ???? Tak z +/- dycha do przodu lub do tyłu :wink:

Polecam u nas kupić maskę do nurkowania.
Nie musi być z najwyższej półki na te kilka dni amatorskiego nurkowania. Zresztą, w Jadranie z samą maską i rurką tak łatwo się nie zanurkuje, ale kładziemy się na wodzie i podziwiamy różne żyjątka.

W lidlu niedawno kupiłem jedną za 55zł, ale nawet jak zamówisz z allegro i będziesz "dychę" do tyłu to i tak to będzie lepsze rozwiązanie.
Silikon musi być świeży, by dobrze przylegał i nie przepuszczał wody!
W Cro maski, kupowane najczęściej na targowiskach na długo nie wystarczą. Wystawione na słońce szybko tracą swoje właściwości. Po prostu silikon szybko robi się twardy.
Maskę najlepiej kupić osobiście i ją najpierw przymierzyć. Bez zakładania paska przykładasz do twarzy, lekko nosem zaciągasz powietrze i nie może spaść. Wtedy będzie szczelna.

Wszelkie dmuchane rzeczy polecam kupić również w Polsce. Oczywiście nie zapomnieć o pompce z odpowiednimi - pasującymi końcówkami.
Niedawno właśnie na allegro kupiłem materac i pompkę INTEX. Pompka 10zł.

Aby też dać zarobić Chorwatom i mieć pamiątkę, to polecam kupić tam buty do pływania, a bardziej do chodzenia po plaży i nie tylko, bo jeżowce są głęboko.
Buty z podeszwą gumową lub silikonową i góra z materiału. Całych gumowych nie polecam. Trudniej założyć i w wodzie się zsuwają.
Cena butów w Cro ok 25zł. Na każdym targowisku czy wystawione przed sklepami. Duży wybór.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.05.2009 17:22

mutiaq napisał(a):Ja do tej pory mam chyba 7 kilo kamieni, a raczej kamorów z Grecji.
Takie ładne były jak w morzu leżały, to przytaszczyłam w plecaku.
Teraz leżą na dnie szafy ;)
Może kiedyś się przydadzą do czegoś... :twisted:

Przezorny zawsze ubezpieczony!

Raz, z myślą o akwarium, nazbieraliśmy na plaży kilka kg kamieni. Przytargałem jak nepalski Szerpa wszystko z innymi gratami z plaży do kwatery, a na koniec pobytu wysypane pod dom. heh...
Ostały się tylko te zabrane z wysepki. Obrazek

Obrazek
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 16.05.2009 20:19

Najważniejszy parasol,nawet ja się pod nim chowam a jestem wytrzymała na słońce 8)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.05.2009 00:30

agneess napisał(a):Najważniejszy parasol,nawet ja się pod nim chowam a jestem wytrzymała na słońce 8)

Dlatego jestem przeciwnikiem parasoli na plaży. Obrazek
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 17.05.2009 18:26

a ja teraz z innej beczki!
Co zabieracie na plaże dla dzieciaków? Mam na mysli do zabawy.
Moja 4 latka nie była zainteresowana przekładaniem kamyków do wiaderka, a na to liczyłam .piachu nam brakowało... Za to pistolet na wodę sprawdził sie znakomicie. A u was?
W tym roku zabieram łódeczki do puszczania na wodzie.
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 17.05.2009 21:12

Moje dzieciaki najchętniej nurkują,tak więc okularki,maski...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone