Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2009 17:41

Na plażę ......... Ostatnio był to ponton z napędem ekologicznym, w tym roku będzie o napędzie mechanicznym. :lol:
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 04.05.2009 17:46

smoki3 napisał(a):Na plażę ......... Ostatnio był to ponton z napędem ekologicznym, w tym roku będzie o napędzie mechanicznym. :lol:

u mnie też był ponton z napędem ekologicznym :lol: Na ten rok zakupiłem kajak 2 osobowy Inteka ale napend też Ekologiczny 2 konny :lol:
Marcin2131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2131 » 04.05.2009 17:53

Sławek i Bogusia napisał(a):
smoki3 napisał(a):Na plażę ......... Ostatnio był to ponton z napędem ekologicznym, w tym roku będzie o napędzie mechanicznym. :lol:

u mnie też był ponton z napędem ekologicznym :lol: Na ten rok zakupiłem kajak 2 osobowy Inteka ale napend też Ekologiczny 2 konny :lol:


A u mnie dopiero będzie, również napęd ekologiczny :D
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 04.05.2009 18:08

Sławek i Bogusia napisał(a):Ja w zeszłym roku kupiłem w Kaufladzie za 39,99 fajny leżaczek składany wytrzymał tylko 1 sezon ale był super i mam problem bo w tym roku go nigdzie nie mogę dostać :cry: jak by ktoś go gdzieś widział do kupienia to da znać 8) no i oczywiście karimata też się przydaObrazek

W kwietniu widziałem taki leżaczek w Lidlu, zwrócił moją uwagę bo też mieliśmy w zeszłym roku taki sam i bardzo dobrze się spisał, zwłaszcza pojemnik na szklaneczkę. :D
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 04.05.2009 18:32

no to fajnie bo w Elblągu mają otwożyć wkońcu Lidla 22.05 to może sobie kupie bo w sieci i na Allegro nie moge tego leżaczka namieżyć.
Co do pojemnika na piwko (szklanke) to sie nie sprawdziło bo brałem zawsze na plaże 2 l Karlovacko w plastikowej butli fajna sprawa taka butla :lol:
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 04.05.2009 19:19

Sławek i Bogusia napisał(a):no to fajnie bo w Elblągu mają otwożyć wkońcu Lidla 22.05 to może sobie kupie bo w sieci i na Allegro nie moge tego leżaczka namieżyć.
Co do pojemnika na piwko (szklanke) to sie nie sprawdziło bo brałem zawsze na plaże 2 l Karlovacko w plastikowej butli fajna sprawa taka butla :lol:


Ale na szklaneczkę z mixem rakija/cola+lód się sprawdza . :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.05.2009 19:22

e-lka napisał(a):Cześć,
poradzcie jaki leżak kupić, jestem własnie na etapie rozeznawania sprawy.
Chciałabym coś niskiego i z możliwością regulacji.

e-lka.
Zdecydowanie polecam coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Niestety tylko takie zdjęcia posiadam, a nie chce mi się ściągać ze strychu i robić nowych.
W każdym razie ten leżaczek to rewelacja!
Najpierw wiedzieliśmy takie u Włochów 3 lata tamu w Grecji. Potem na nie b. długo polowaliśmy i upolowaliśmy w Aushaun (jakoś tak to się pisze) pod Rzeszowem. Tylko ta sieć je miewa w sprzedaży. Nigdzie indziej nie widziałem.. a szukałem.
Cena - około 90 zł.
Kolory - niebieski i pomarańczowy (kupiliśmy 2 niebieskie)
Wielostopniowa regulacja, aż do zupełnej pałskości, czyli można się na nim położyć na brzuchu, a leżaczek tworzy jakby łóżeczko!
I można też siedzieć jak na krześle, z tym, że jest bardzo niski, ale właśnie na takich nam zależało. Składają się fajnie i co najważniejsze są bardzo lekkie, z aluminium, i dość trwałe.
Na razie same plusy - zero minusów.
Polecam gorąco!!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.05.2009 19:36

e-lka napisał(a):Cześć,
poradzcie jaki leżak kupić...

Leżak polecam taki.
3 lata temu udało nam się kupić podobne za ok 70zł (dokładnie nie pamiętam). Służą do dziś.
"Podnóżek" przy leżaku to fajna spawa. W tym roku do Cro też je zabierzemy, choć my wybieramy plaże skaliste i betonowe i na nich w zupełności wystarcza ręcznik.

...a co jeszcze na plażę? Karlovacko, Karlovacko i jeszcze Karlovacko :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 04.05.2009 21:15

Janniko faktycznie super ten leżaczek a i cena ok.
Patrzyłam właśnie na gazetkę promocyjną Auchana - mają leżaki ale tych konkretnie w gazetce nie ma niestety :(
Może Ty gdzieś je namierzysz i jakiś link podsuniesz...? :lol:

Napisałam do marketu maila z prośbą o sprawdzenie czy mają go w tym roku w asortymencie
(załączyłam Twoje fotki :) ). Ciekawe czy odpiszą....

Jeśli byłby Ktoś z Szanownych Formumowiczów w Auchan i natknął się na ten model leżaczka to proszę mnie poinformować, plisss. Chodzi mi głównie o sklepy w Krakowie bądz w Rzeszowie ale może być też Śląsk w razie czego i tam mogę wstąpić w drodzie na Zlot :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.05.2009 22:05

e-lka napisał(a): ... Jeśli byłby Ktoś z Szanownych Formumowiczów w Auchan i natknął się na ten model leżaczka to proszę mnie poinformować, plisss. Chodzi mi głównie o sklepy w Krakowie bądz w Rzeszowie ale może być też Śląsk w razie czego i tam mogę wstąpić w drodzie na Zlot :lol:

e-lka
widzę że łyknęłaś bakcyla.. podobnie jak my .. :D
w Krakowie nie ma Auchan
Myśmy kupili w zeszłym roku w czerwcu lub w lipcu w Rzeszowie
spytaj tam
ale szybko schodziły
przedtem pytaliśmy pod Częstochową i tam nie mieli, a nasza znajoma kupiła gdzieś w okolicach Wrocka
pozdro
okubiak
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) okubiak » 05.05.2009 22:33

Witam
ja znalazlam cos takiego na all -
http://allegro.pl/item624906404_lezak_s ... a_hit.html
- tylko ze sie nie rozklada .

Mam pytanie - jestem poczatkujaca cromaniaczka , wiec nie mam wyobrazenia o pewnych uwarunkowaniach na miejscu :) - jakie parasole bierze sie naplaze - tzn jak je mocuje sie na kamienistym podlozu lub zwirowym ?

pzdr olga
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 05.05.2009 22:52

podstawka na parasol wypełniona morską wodą niezbedna, kamyki na wietrze nie utrzymają...
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 05.05.2009 23:01

Mam pytanie - jestem poczatkujaca cromaniaczka , wiec nie mam wyobrazenia o pewnych uwarunkowaniach na miejscu - jakie parasole bierze sie naplaze - tzn jak je mocuje sie na kamienistym podlozu lub zwirowym ?

Albo biorę podstawę ( najlepiej plastikową do napełniania wodą), albo obkładam nogę parasola kamulami.
Pozdrawiam :papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 05.05.2009 23:12

O cie choroba janniko ,dobrze,że się nie nabrałam.A już chciałam wysłać za taką cenę
taki leżaczek

Twój tak samo funkcjonalny ,no i cena.Idę go szukać :)
Ostatnio edytowano 06.05.2009 10:04 przez carnivalka, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.05.2009 23:16

okubiak napisał(a):jakie parasole bierze sie naplaze - tzn jak je mocuje sie na kamienistym podlozu lub zwirowym ?

Na plaże żwirową to tak: wbijasz parasol, posypujesz wkoło cementem i podlewasz wodą. Powinien do przyszłego sezonu się utrzymać. aha Worki po cemencie lepiej wytrzepać zaraz na plaży. Przydadzą się później jako podpałka na grill.
Na plaże skaliste i betonowe potrzebujesz już wiertarkę. Wiercisz duży otwór na parasol i klika mniejszych na kołki, by go jeszcze linkami zabezpieczyć przed burą.
Ostatecznie zostaje Ci kupno lub wypożyczenie na miejscu wraz z parasolem podstawki betonowej czy pojemników na wodę, prezentowanych na zdjęciu poniżej. Jak masz taką podstawkę cementową w domu to warto ją zabrać, bo pojemniki polskie się nie sprawdzają. Muszą być takie na wodę morską, dostępne tylko w Cro!
Można tez wynająć murzyna , który będzie go trzymał ale nie polecam, bo czarny kolor przyciąga więcej słońca.
Pozdrav :wink:

Parasole w Baska Voda 2008
Obrazek

Źle zabezpieczony parasol ląduje szybko w wodzie, gdyż w Chorwacji wieją silne wiatry, dlatego polecam sposób nr 1 i 2.

Marusici 2008
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone