Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co po drodze do Chorwacji? 4-5 dni do wykorzystania.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
gosiek_tk
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiek_tk » 22.07.2011 14:52

Jeśli chodzi o Węgry i baseny termalne, to polecam Miszkolc i baseny w naturalnych jaskiniach :) Polecane zwłaszcza w drodze powrotnej z Chorwacji, można nacieszyć się normalnymi cenami ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 12:53

;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.03.2012 17:43

Tak wątek chciałem odświeżyć.

Jakieś pomysły na termy w rodzaju www.aquadome.at w okolicach Graz są?

Dużo saun, baseny termalne na zewnątrz, itp.
No i oczywiście nocleg w pasztetowych cenach mile widziany... :wink:
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 18.08.2012 08:25

Dla tych, którzy jadą z kierunku Wiednia na Mureck polecam skrót omijający Graz i tę poziomą do niego część autostrady. Jedziemy prosto na południe zwykłymi ale w bardzo dobrym stanie drogami i natrafiamy na przepiękny zamek i całe stare miasteczko na skalistej górze.
http://www.riegersburg.com/
http://www.veste-riegersburg.at/

za rok tam się zatrzymam na całodniowe zwiedzanie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2012 21:47

dla wielbicieli zamków polecam (po zachodniej stronie Balatonu):

1. Szigliget Var - zamek z fajnymi widokami na okolicę (w tym Balaton) / wstęp 600 forintów;
droga do zamku:
46°48'13.176"N
17°26'3.84"E

2. Sumegi Var - zamek również z fajnymi widokami; / wstęp 6 EUR lub 1.500 forintów;
droga dojazdowa do zamku:
46°58'54.87"N
17°17'4.09"E

3. Pałac/Zamek Festetics wraz z parkiem (w miejscowości Keszthely);
46°46'17.868"N
17°14'31.307"E

4. największe naturalne jezioro termalne w Europie - Heviz
(pow. 4,4 ha / temperatura wody od +24°C zimą do 36°C latem / jezioro jest kąpieliskiem leczniczym i jest porośnięte przez cały rok liliowymi lotosami)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.12.2012 13:23

śmiałkom chcącym po drodze do Chorwacji zoabczyć baśniowy zamek "Disneya" i wyjechać na szczyt Grossglocknera (niekoniecznie w zimowych warunkach) polecamy naszą relacje z tegorocznej wyprawy

naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Etosote
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.10.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Etosote » 04.02.2013 18:34

waldemar1973 napisał(a):a ja polecam szczególnie odwiedzić po drodze Hallstatt w Austrii - super camping, super miasteczko, wiekowe, z kopalnią soli w górach działającą od 7000lat !!!! miasteczko urokliwie połozone nad jeziorem, widoki niebiańskie .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w drodze z , co prawda Italii .... ;-)
Obrazek


Obrazek


Miejsca obledne, zdjecia rowniez. Zazdroszcze pobytu w Austrii, czy ten camping ma jakas nazwe, jakie sa ceny itp.? Z gory dziekuje za informacje. Pozdrawiam.
Etosote
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.10.2012
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Etosote » 04.02.2013 18:36

Sol-Wagon napisał(a):dla wielbicieli zamków polecam (po zachodniej stronie Balatonu):

1. Szigliget Var - zamek z fajnymi widokami na okolicę (w tym Balaton) / wstęp 600 forintów;
droga do zamku:
46°48'13.176"N
17°26'3.84"E

2. Sumegi Var - zamek również z fajnymi widokami; / wstęp 6 EUR lub 1.500 forintów;
droga dojazdowa do zamku:
46°58'54.87"N
17°17'4.09"E

3. Pałac/Zamek Festetics wraz z parkiem (w miejscowości Keszthely);
46°46'17.868"N
17°14'31.307"E

4. największe naturalne jezioro termalne w Europie - Heviz
(pow. 4,4 ha / temperatura wody od +24°C zimą do 36°C latem / jezioro jest kąpieliskiem leczniczym i jest porośnięte przez cały rok liliowymi lotosami)


Witaj, no i w koncu cos dla mnie, maniaka zamkow i innych wyjatkowych budowli. Dziekuje, informacje zapisane.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 09.03.2013 22:55

Dla wielbicieli zamków polecam Trakošćan.
Jest to przy granicy ze Słowenia, niedaleko przejścia w Macelj.
Pozdrawiam
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Atrakcje w drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.03.2013 11:17

W tym roku w drodze do Chorwacji (celem jest Rovinj) zahaczymy na pare dni o Salzburg. Miasto Mozarta, które większej reklamy nie wymaga :)

Pozdrawiamy
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011
Co po drodze do Chorwacji? 4-5 dni do wykorzystania.

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 19.04.2013 10:41

Witam. W tym roku kolejny raz jadę do CRO. Mam wykupioną kwaterę na 7 dni, oprócz tego mam do dyspozycji ok. 4-5 dni, które chciałbym jakoś wykorzystać. Będę jechał z Lublina, zwykle jechaliśmy przez Presov-Koszyce i nocowaliśmy w Budapeszcie.
Tym razem zastanawiam się na nieco inną trasą. Co moglibyście polecić po drodze, może jakieś miejsce warte zobaczenia?
W jakiej okolicy przenocować? Biorę pod uwagę trasę przez Słowację-Wegry, lub Słowację-Austrię-Słowenię lub Czechy-Austrię-Słowenię. Nie mam żadnego pomysłu na wykorzystanie tej urlopowej nadwyżki. Może w samej CRO można gdzieś się zahaczyć? Nie szukałem noclegów na tak krótko w Chorwacji, bo to pewien problem ze względu na długość terminu, zostają same hotele.

Biorę pod uwagę bardziej wydłużone trasy byle coś ciekawego odwiedzić, może Alpy? Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o Austrię i Słowenię, nigdy tam nie byłem, dlatego zdaję się na Waszą pomoc.
(mówimy o trasie w "tamtą" stronę, termin pierwsza połowa lipca)

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.04.2013 15:04

azymut38

pare postów wyżej masz link do naszej relacji z zeszłorocznej wyprawy do Chorwacji. Trasę "TAM" rozłożyliśmy na kilka dni - z reszta robimy tak od pierwszego wyjazdu do CRO i chyba juz tak pozostanie :)
Za każdym razem jadąc do CRO chcemy coś ciekawego zobaczyć i zwiedzić. Tym razem wybór padł na bajkowy "zamek Disneya"
Obrazek

następnie na malowniczo połozone Zell am See
Obrazek

zimowy przejazd przez Grossglockner
www.grossglockner.at

i zjazd do pieknego miasteczka Heiliegenblut
Obrazek

To wystarczyło by zapragnąc powrócić w alpejskie strony i by tegoroczny wyjazd do CRO taże połączyć ze spędzeniem w Alpach i kraju salzburskim kilku dni. W tym roku po drodze odwiedzamy Salzburg - ale o tym juz innym razem.

Pozdrawiam
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 19.04.2013 20:20

Gdzie zaproponowalibyście nocleg (miasto, okolica) na trasie Lublin - Grossglockner? To 1200 km, z czego sporo w Polsce, więc na raz nie dam rady. Co innego z Grossglockner do Breli...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.04.2013 21:50

Hej

my nocowaliśmy tutaj http://www.jaegerhof-schwangau.de/
Pokój (nasz miał numer 5)
Obrazek
z widokiem na zamek
Obrazek

Fakt: z Lublina do miejsca u stóp zamku Disnejowskiego jest dość daleko. Dlatego możesz trasę do Schwangau rozłożyć na dwa. Kiedyś jak jeździłem do Niemiec nocowałem tu
http://dom-turysty.pl/dom_turysty_w_Zgorzelcu.html
Natomiast jeżeli na nocleg możecie przeznaczyć więcej kaski to polecam nocleg w niezwykłym miejscu - miejscu z niesamowitą historia związaną z regionem Łużyc mam na myśli http://www.zagrodakolodzieja.pl/
Obrazek

W okolicy Zgorzelca jest wiele ciekawych miejsc ot choćby przepiękny rynek w Goerlitz
http://panoramy.zbooy.pl/360/show.html? ... ang=e&t=32
czy też Berzdorfer See kilkanaście kilometrów na południe od Goerlitz.
Pozostałe atrakcje Zgorzelca http://www.it.zgorzelec.pl/index.php?op ... &Itemid=41

Pięknym miasteczkiem niedaleko Zgorzelca jest Zittau, tamtejszy rynek czy tez tak zwany Blumenuhr
Obrazek

Więcej atrakcji Zittau http://www.zittau.eu/7_tourismus/indivi ... gen_pl.htm

Z Zittau już niedaleko do punktu styku granic trzech państw (Polski, Czech i Niemiec) Obrazek
Jak byście zgłodnieli to polecam restauracje w Hradku nad Nisou (pierwsza miejscowość po czeskiej stronie jadąc od polskiego Porajowa lub niemieckiego Zittau). Polecam szczególnie restauracje na rynku tego miasteczka lub restauracje przy kortach tenisowych (po prawej stronie po wjeździe do miasteczka).
Wracając do Zgorzelca można w Porajowie odbić na Bogatynię i pojechać wzdłuż terenów kopalni Turów. Przy odrobinie szczęścia można dojrzeć jedne z największych o ile nie największe koparki węgla brunatnego w kraju. Choć w sumie to zależy co i kogo interesuje - przyznam ze widząc po raz pierwszy te maszyny byłem pod ogromnym wrażeniem. Duże wrażenie robiły tez mega-głębokie doły które te koparki potrafiły wykopać dostając się do coraz głębszych zasobów węgla brunatnego.
Pozdrawiam
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011
Lipica - stadnina?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 03.02.2015 23:02

Wracając po latach na Istrię chcę zobaczyć coś nowego. Słynna stadnina znajduje się po drodze ale czy można ją zwiedzać? Czy warto tam jechać i jest co oglądać? Może forumowicze tam byli i mają jakieś wrażenia i wskazówki? Proszę o informacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Co po drodze do Chorwacji? 4-5 dni do wykorzystania. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone