Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SamuraY
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014
Chorwacja samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) SamuraY » 12.08.2014 12:41

Witem serdecznie wszystkich użytkowników
Przeglądam to forum już od paru tygodni gdyż przygotowuję się do wyjazdu do Chorwacji.
Znalazłem tu mnóstwo niezbędnych, a także przydatnych informacji, za co dziękuję ogółowi (jak czyta to ktoś kto się mocno udziela to "dziękuje" Ci bardzo)
Więc tak mam parę pytań a w zasadzie jedno najważniejsze bo nie mogę się zdecydować.
Chodzi o trasę.
Duża większość postów i tematów zakłada trasę "na wprost" natomiast ja z paru powodów (o czym później) zamierzam pojechać przez Niemcy a dokładniej Berlin-> Monachium->A10 przez Austrie-> Lubljana->Rijeka
Powody dla których tak bym chciał są następujące
Wyjazd z Poznania więc do Berlina to rzut beretem a jest ogromna wygoda jazdy autostradą (głównie dlatego)
Po drodze chciałbym bardzo (ale to opcja tej trasy po prostu) zobaczyć Piran czyli piękne, malownicze miasteczko w Słowenii zaraz przy granicy z Chorwacją.
Celem podróży jest Krk, który jest (jakby nie patrzeć) na na północy Chorwacji.
Powiedzcie mi starzy wyjadacze jakie widzicie wady całej tej trasy i czy zrobilibyście inaczej (jak tak to jak i dlaczego)
Dziękuję z góry za odpowiedzi i jak znajdzie się dobra dusza, która mi odpowie to może będzie chciała po pomagać mi też w innych kwestiach (choć nie ukrywam, że ta jest dla mnie najważniejsza)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.08.2014 12:47

Napewno masz dodatkowo płatny tunel na granicy A/Slo koszt 6,50 euro https://www.google.pl/maps/@46.452192,1 ... EWfQYw!2e0

A tu masz bramki od strony Słowenii https://www.google.pl/maps/@46.449601,1 ... 8atYug!2e0


Jeszcze jest jeden tunel na A10 w Austri który jest dodatkowo płatny koszt to 9,50 Euro.
Koszt przejazdu tam i spowrotem z jedną winietą to około 40 euro winietę na Austrię 10 dni.
Ostatnio edytowano 12.08.2014 12:59 przez kodens79, łącznie edytowano 1 raz
SamuraY
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SamuraY » 12.08.2014 12:51

Tak to wiem tzw A11 i dwa tunele na A10 ale nie wiem i nie mogę znaleźć czy płatne dodatkową są tylko tunele czy cała trasa

I nie do końca wiem jak uiszcza się tą opłatę (przed wjazdem?)

Wiem ze trochę brakuje mi wiedzy ale to moja pierwsza taka trasa zagraniczna gdzie jestem kierowcą. Dawniej jeździłem z Rodzicami i takie "rzeczy" mnie nie interesowały na tyle żeby to zapamiętać
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.08.2014 13:01

kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.08.2014 13:05

SamuraY napisał(a):Tak to wiem tzw A11 i dwa tunele na A10 ale nie wiem i nie mogę znaleźć czy płatne dodatkową są tylko tunele czy cała trasa

I nie do końca wiem jak uiszcza się tą opłatę (przed wjazdem?)

Wiem ze trochę brakuje mi wiedzy ale to moja pierwsza taka trasa zagraniczna gdzie jestem kierowcą. Dawniej jeździłem z Rodzicami i takie "rzeczy" mnie nie interesowały na tyle żeby to zapamiętać

Opłaty za samochody osobowe przy wjeździe do tunelu kasują cię na bramkach.
Resztę wytłumaczyłem ci w powyższych postach.

Tu masz dokładnie ile co kosztuje dodatkowo + winieta

http://www.austria.info/pl/dojazd/oplat ... 42705.html
SamuraY
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SamuraY » 12.08.2014 13:16

Dziękuje za odpowiedz. Te strony już czytałem i jestem świadom kosztów (choć teraz trochę bardziej jak tak Pan wypunktował).
Czyli rozumiem że oprócz kosztów przejazdu przez Austrie to zastrzeżeń co do trasy Pan nie ma?
np. że bez sensu, że nadkładanie, że nic nie zyskam, że lepiej i tak prze Zagrzeb itp.?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 12.08.2014 13:23

Moim zdaniem, trasa absolutnie OK :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2014 13:35

Do Wrocka z Poznania masz 2 h jazdy do autostrady.
Płacisz Kulczykowi, w D jest sporo ograniczeń do 100 km/h, remonty + tunele w A.
Ja jechałem raz do Cro przez Regensburg i więcej nie zamierzam.
Nawet w okolice Udine jeżdże przez Sośnice-Ostravę-Czechy-Austrię.
Monachium mnie nie kręci.
Ten tydzień będzie apogeum koło Monachium, gdyz jest zmiana turnusów.
SamuraY
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SamuraY » 12.08.2014 14:13

FUX napisał(a):Do Wrocka z Poznania masz 2 h jazdy do autostrady.
Płacisz Kulczykowi, w D jest sporo ograniczeń do 100 km/h, remonty + tunele w A.
Ja jechałem raz do Cro przez Regensburg i więcej nie zamierzam.
Nawet w okolice Udine jeżdże przez Sośnice-Ostravę-Czechy-Austrię.
Monachium mnie nie kręci.
Ten tydzień będzie apogeum koło Monachium, gdyz jest zmiana turnusów.


No tak ale rozumiem, że miałbym jechać aż prawie do Katowic żeby potem przez Czechy i i tak Austrie? to się wydaje okropnie naokoło. musiałbym nadłożyć km i czas i wygode jadąc prawie w drugą stronę (z mojego punktu widzenia Poznań)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2014 14:36

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2014 17:53

...lub tak :wink:

https://www.google.pl/maps/dir/Krk/Pozn ... !3e0?hl=pl

Porównaj SamuraY kilometry (czyli koszt paliwa), czas przejazdu, i kasę za winiety lub tunele...no i oczywiście wygodę jazdy. Decyzja może być tylko Twoja :lol:
Szerokiej drogi.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone