Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa2009
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa2009 » 10.07.2009 08:58

Smokofilomidanek napisał(a):
ewa2009 napisał(a):Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam :P


Zakup winiety na Słowacji na tydzień wychodzi taniej niż przejazd jednorazowo autostradą Katowice-Kraków-Katowice. Pytanie czy warto oszczędzać?


Czy są już winiety tygodniowe?
Wszyscy piszą o rocznej i pół która kosztuje 35 euro.
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 10.07.2009 08:59

Kocurek napisał(a):
Gollum napisał(a):A ja wlaśnie pojechalem i wrócilem trasą przez Węgry. Z Lublina via Rzeszów, Barwinek, Koszyce, Miszkolc (początek autostrady), Budapeszt, Siofok (nocleg), Gorican, Zagreb, Karlovac, Zagreb, Zadar, Szybenik, Prgomet (koniec autostrady).
I bardzo sobie tą trasę chwalę. Tylko następnym razem nocleg wezmę na północy Węgier lub południu Słowacji. Podzieliem trasę na dwa w miarę równe odcinki i część polsko-slowacka zajęla mi 12 godzin, gdy węgiersko-chorwacka tylko 8.
Przez Austrię się nie pakuję; w moim przypadku zbyt duże kolo muszę wykonać


Będę jechać niemal identyczna trasą, ale czas przejazdu przez Ciebie pierwszej części trasy mnie powalił... mam nadzieję, że liczyłeś z noclegiem?


Kocurek jadę tą samą trasą już drugi raz, przejazd przez Polskę i Słowację max 5-6 godzin i oczywiście omijam słowacką autostradę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 09:06

pankufur napisał(a):
dzięki, ale jakbyś jeszcze napisał na co sie kierować żeby nie wjechać na płatną to byłbym wdzięczny :D

kierować się należy na drogę nr. 68. Dobrze oznakowany zjazd w prawo tuż przed płatnym odcinkiem..trafisz na bank pozdrav
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 10.07.2009 09:36

ewa2009 napisał(a):
Smokofilomidanek napisał(a):
ewa2009 napisał(a):Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam :P


Zakup winiety na Słowacji na tydzień wychodzi taniej niż przejazd jednorazowo autostradą Katowice-Kraków-Katowice. Pytanie czy warto oszczędzać?


Czy są już winiety tygodniowe?
Wszyscy piszą o rocznej i pół która kosztuje 35 euro.


Ewa :twisted: mylisz Słowenie ze Słowacją. :wink:
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 10.07.2009 09:38

lubelski napisał(a):
pankufur napisał(a):
dzięki, ale jakbyś jeszcze napisał na co sie kierować żeby nie wjechać na płatną to byłbym wdzięczny :D

kierować się należy na drogę nr. 68. Dobrze oznakowany zjazd w prawo tuż przed płatnym odcinkiem..trafisz na bank pozdrav


Dzięki. jechałem w zeszłym roku i pojechałem płatną, ale to lipa bo to krótki odcinek i szkoda tej winiety
slawekiwanek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2009
Winietka na węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekiwanek » 10.07.2009 09:43

witam.

Mam pytanko dotyczące winiety 4 -dniowej na węgrzech

czy jest problem z jej dostaniem na pierwszym lepszym CPN na Węgrzech?

Z tego co wyczytałem to nie jest naklejana na szybę tylko jest w formie pokwitowania z wpisanym numerem rej.

Można ją kupić w PZMot ale troche sobie doliczają kosztów

za pomoc dziękuję

P.S. Przekraczam granice w Komarom
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Winietka na węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2009 09:54

slawekiwanek napisał(a):czy jest problem z jej dostaniem na pierwszym lepszym CPN na Węgrzech?

Tak.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 09:55

pkt.1 nie ma problemu, kupisz na stacji
pkt.2 nie jest naklejana , wersja elektroniczna , dostajesz pokwitowanie opłaty
pkt.3 bez sensu kupować w PZMot.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2009 09:57

ewa2009 napisał(a):Czy są już winiety tygodniowe?
Wszyscy piszą o rocznej i pół która kosztuje 35 euro.

klik-źródło
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 12.07.2009 06:29

Tak jak google map opisuje:
1. Kieruj się na Trasa 1/Trasa 66/E77 na południe 0,8 km
2. Zjedź w kierunku Radvaň/Kremnička 0,3 km droga nr 69
3. Skręć w lewo w Zvolenská cesta 2,3 km
4. Dalej ulicą Trasa 69 12,6 km
5. Skręć w lewo, pozostając na Trasa 69 0,3 km
6. Dalej ulicą Trasa 66/E77 2,2 km
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 12.07.2009 09:42

grzegorzch napisał(a):

Jedziemy 9-ty raz.
Przez Słowację jedziemy "zwykłymi" drogami ale nasze trasy nie pokrywają się bo my przekraczamy granicę w Barwinku /Svidnik-Stropkov,Vranov,Trebisov,Satoraljaujhely,Miskolc, M3, M7 .../.
Jeżeli taka trasa Was interesuje, służę pomocą.
Pozdrawiam


Witam.

Zainteresowała mnie wasza trasa. Gdzie kupujecie winietę węgierską? Planowałem w Forro, ale wasza trasa omija tę miejscowość.

pozdrawiam
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 12.07.2009 10:15

tomag napisał(a):Gollum nie bardzo rozumie jak tak długo mogłeś jechać przez Polske i Słowacje. W tamtym roku jechałem tą samą trasą tylko z Kolbuszowej i całość do Splitu zajeła mi około 14 godzin, z przerwami na ciągłe tato siku.

Sorry, trochę namieszalem; Polska, Slowacja i większość Węgier, od granicy do Siofok Ale ten ostatni odcinek jechalo się wspaniale, czego nie można powiedzieć o polskim a częściowo i slowackim
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 12.07.2009 17:04

kato napisał(a):
grzegorzch napisał(a):

Witam.

Zainteresowała mnie wasza trasa. Gdzie kupujecie winietę węgierską? Planowałem w Forro, ale wasza trasa omija tę miejscowość.

pozdrawiam


winiety kupuje się na pierwszej napotkanej stacji benzynowej na Węgrzech.
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 12.07.2009 17:49

jeździmy do Cro tylko przez Węgry i nie kupujem żadnych winiet.Droga na Węgrzech jest lepsza niż w polsce -zresztą mało gdzie są takie jak w PL-Przekraczamy granice w Rajce -E75 z Słowacji ,przechodzi ona w 150 na Węgrzech (jakie 30 km) -potem kierujemy sie na E65 i już do samej granicy w Letenye.Droga dobrze oznakowana nie ma na niej tłoku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone