Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa2009
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa2009 » 09.07.2009 19:19

grzegorzch napisał(a):
ewa2009 napisał(a):
Witam
23 lipca jedziemy po raz pierwszy na Chorwację miasteczko Marina. Na większości forów pisze się o dojeździe przez Austrię.
Słyszałam,że taniej i niewiele dłużej można jechać przez Węgry.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Czyli jaki koszt i czy opłaca się czasowo oczywiście biorąc pod uwagę jakość dróg.
A może ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic chętnie się przyłączymy:) Ewa icon_smile.gif


Jedziemy 23.07 /wyjazd godz. 20-21/ na 2 samochody też do Mariny, trasa przez Słowację, Węgry.

Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam icon_razz.gif
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 09.07.2009 20:00

Sorki :)) , mnie po prostu nie robi to różnicy. Pewnie , że można ją objechać boczną drogą :)) , leci równolegle do tej dwupasmówki.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.07.2009 20:40

pankufur napisał(a):
Haweł napisał(a):bartek-ania czemu nie robisz objazdu platnego odcinka autostrady na Slowacji,to kilka km wiecej i 10 minut dluzej ?


Opisz dokładnie ten objazd, gdzie zjechać i na co sie kierować, albo podaj jakiś link do juz istniejącego na forum. Dzięki


http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 31407&z=14
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.07.2009 20:44

bartek-ania napisał(a):To tak w skrócie :
Kraków-Rabka - oki
Rabka - Chyżne - za dnia można stracić zdrowie :)) -.


A może zamiast na Chyżne to przez Witów i Chochołów - ruszam w sobotę raniutko?

Resztę opisu do Budapesztu to sobie wydrukuję :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.07.2009 20:50

gospodarz napisał(a):
bartek-ania napisał(a):To tak w skrócie :
Kraków-Rabka - oki
Rabka - Chyżne - za dnia można stracić zdrowie :)) -.


A może zamiast na Chyżne to przez Witów i Chochołów - ruszam w sobotę raniutko?

Resztę opisu do Budapesztu to sobie wydrukuję :D


Tez tak bede jechal na Witow i Chocholow,napisz jak wrocisz co i jak,robisz Slowacje za friko,czy wykupujesz winietke ?
Milego wypoczynku...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.07.2009 21:14

Haweł napisał(a): Tez tak bede jechal na Witow i Chocholow,napisz jak wrocisz co i jak,robisz Slowacje za friko,czy wykupujesz winietke ?
Milego wypoczynku...

Z Rabki jest wąsko i kręto, i dziurawo przed samym Witowem więc się jeszcze łamię czy jak się wyjedzie wcześnie rano to też się wyczekuje na mijankach?
Winietkę wykupię bo jadę na Sahy przez BB pierwszy raz i nie chcę się rozpraszać na szukanie objazdów (nb. był tu gdzieś na forum opis jak w BB zjechać na drogę bez poplatky)
Dzięki za życzenia - wyjeżdżam dopiero w połowie sierpnia.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.07.2009 21:18

Ja Slowakom nie dam zarobic,jade na lokalne,tez jade kolo polowy sierpnia,to moze sie spikniemy na trasie...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.07.2009 21:48

Zastanawiałem się także nad wariantem objazdu Tatr od wschodu: N.Targ-Poprad-Hatvan. Do Budapesztu kilometrów prawie tyle samo jadnak 0,5 h dłużej (wg. google maps).
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.07.2009 21:53

Ja z Krakowa jade na standard,czyli w dniu dzisiejszym na Chocholow,dalej juz znasz...na Slowacji nie wykupuje winiety,Wegry tak,Chorwacja,nie da sie inaczej...i nie zaluje tych wydanych pieniedzy...
grzegorzch
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorzch » 10.07.2009 08:17


Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam icon_razz.gif


Jedziemy 9-ty raz.
Przez Słowację jedziemy "zwykłymi" drogami ale nasze trasy nie pokrywają się bo my przekraczamy granicę w Barwinku /Svidnik-Stropkov,Vranov,Trebisov,Satoraljaujhely,Miskolc, M3, M7 .../.
Jeżeli taka trasa Was interesuje, służę pomocą.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.07.2009 08:31 przez grzegorzch, łącznie edytowano 2 razy
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 10.07.2009 08:24

Haweł napisał(a):
pankufur napisał(a):
Haweł napisał(a):bartek-ania czemu nie robisz objazdu platnego odcinka autostrady na Slowacji,to kilka km wiecej i 10 minut dluzej ?


Opisz dokładnie ten objazd, gdzie zjechać i na co sie kierować, albo podaj jakiś link do juz istniejącego na forum. Dzięki


http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 31407&z=14


dzięki, ale jakbyś jeszcze napisał na co sie kierować żeby nie wjechać na płatną to byłbym wdzięczny :D
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 10.07.2009 08:25

Gollum napisał(a):A ja wlaśnie pojechalem i wrócilem trasą przez Węgry. Z Lublina via Rzeszów, Barwinek, Koszyce, Miszkolc (początek autostrady), Budapeszt, Siofok (nocleg), Gorican, Zagreb, Karlovac, Zagreb, Zadar, Szybenik, Prgomet (koniec autostrady).
I bardzo sobie tą trasę chwalę. Tylko następnym razem nocleg wezmę na północy Węgier lub południu Słowacji. Podzieliem trasę na dwa w miarę równe odcinki i część polsko-slowacka zajęla mi 12 godzin, gdy węgiersko-chorwacka tylko 8.
Przez Austrię się nie pakuję; w moim przypadku zbyt duże kolo muszę wykonać


Będę jechać niemal identyczna trasą, ale czas przejazdu przez Ciebie pierwszej części trasy mnie powalił... mam nadzieję, że liczyłeś z noclegiem?
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 10.07.2009 08:34

ewa2009 napisał(a):Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam :P


Zakup winiety na Słowacji na tydzień wychodzi taniej niż przejazd jednorazowo autostradą Katowice-Kraków-Katowice. Pytanie czy warto oszczędzać?
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 10.07.2009 08:42

Gollum napisał(a):A ja wlaśnie pojechalem i wrócilem trasą przez Węgry. Z Lublina via Rzeszów, Barwinek, Koszyce, Miszkolc (początek autostrady), Budapeszt, Siofok (nocleg), Gorican, Zagreb, Karlovac, Zagreb, Zadar, Szybenik, Prgomet (koniec autostrady).
I bardzo sobie tą trasę chwalę. Tylko następnym razem nocleg wezmę na pónocy Węgier lub oudniu Sowacji. Podzieliem trasę na dwa w miarę równe odcinki i część polsko-slowacka zajęla mi 12 godzin, gdy węgiersko-chorwacka tylko 8.
Przez Austrię się nie pakuję; w moim przypadku zbyt duże kolo muszę wykonać


Gollum nie bardzo rozumie jak tak długo mogłeś jechać przez Polske i Słowacje. W tamtym roku jechałem tą samą trasą tylko z Kolbuszowej i całość do Splitu zajeła mi około 14 godzin, z przerwami na ciągłe tato siku.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 10.07.2009 08:52

tomag napisał(a):
Gollum nie bardzo rozumie jak tak długo mogłeś jechać przez Polske i Słowacje. W tamtym roku jechałem tą samą trasą tylko z Kolbuszowej i całość do Splitu zajeła mi około 14 godzin, z przerwami na ciągłe tato siku.


Masz może jakąś opracowaną trasę, sprawdzoną? Byłabym wdzięczna, gdybyś dał namiary 8) (jakas mapa) albo chociaż wymienił nazwy miejscowości. Jakies niespodzianki na trasie?

P.S. Mój mąż pochodzi z Kolbuszowej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone