Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darabont
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 01.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) darabont » 08.07.2009 13:09

Do Chorwacji jechałem przez Austrię,wracałem przez Węgry (86).Przez Węgry rzeczywiście szybciej,ale droga pod względem jakości pozostawia wiele do życzenia.Oczywiście nie cała.Głównie od granicy Chorwackiej.Odcinki z dziurami i ograniczeniem do 30 km/h.W nocy prawdziwy horror.Jedna miała z 30 cm głębokości i szerokość na 50cm.Można było w niej już zostać.Następnym razem tylko przez Austrię.Oszczędzając na winietkach dobijamy samochód,ciekawe co lepsze.Oczywiście trzeba brać pod uwagę korki w Austrii ale tak jak wszędzie to już ruletka.
ewa2009
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa2009 » 08.07.2009 17:36

Cóż ile ludzi tyle opinii wielkie dzięki za info z pewnością skorzystamy.
ewa2009
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa2009 » 08.07.2009 17:38

Czy ktoś z południa Polski wybiera się 24 lipca po północy na Chorwację przez Węgry?
Chętnie byśmy dołączyli:)
walentes
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) walentes » 08.07.2009 17:50

Gollum napisał(a):A ja wlaśnie pojechalem i wrócilem trasą przez Węgry. Z Lublina via Rzeszów, Barwinek, Koszyce, Miszkolc (początek autostrady), Budapeszt, Siofok (nocleg), Gorican, Zagreb, Karlovac, Zagreb, Zadar, Szybenik, Prgomet (koniec autostrady).
I bardzo sobie tą trasę chwalę. Tylko następnym razem nocleg wezmę na pónocy Węgier lub oudniu Sowacji. Podzieliem trasę na dwa w miarę równe odcinki i część polsko-slowacka zajęla mi 12 godzin, gdy węgiersko-chorwacka tylko 8.
Przez Austrię się nie pakuję; w moim przypadku zbyt duże kolo muszę wykonać

Witam dasz mi jakiś namiar ja też jade z lublina może dasz mi nr gg pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2009 18:05

ewa2009 napisał(a):Czy ktoś z południa Polski wybiera się 24 lipca po północy na Chorwację przez Węgry?
Chętnie byśmy dołączyli:)

A niech poczyta "kalendarz wyjazdowy".
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 08.07.2009 21:33

ewa2009 napisał(a):Czy ktoś z południa Polski wybiera się 24 lipca po północy na Chorwację przez Węgry?
Chętnie byśmy dołączyli:)


ja sie wybieram ale z polnocy-)) i w tych okolicach w nocy bede-))
mariuszkrk
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 05.07.2009
Jedziemy 24 lipca :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszkrk » 09.07.2009 10:29

Z Opola > Kędzierzyn > Katowice > Bratysława > Węgry droga 86 > Zagrzeb > Split
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 09.07.2009 11:52

ewa2009 napisał(a):Witam
23 lipca jedziemy po raz pierwszy na Chorwację miasteczko Marina. Na większości forów pisze się o dojeździe przez Austrię.
Słyszałam,że taniej i niewiele dłużej można jechać przez Węgry.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Czyli jaki koszt i czy opłaca się czasowo oczywiście biorąc pod uwagę jakość dróg.
A może ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic chętnie się przyłączymy:) Ewa :)


Jedziemy 22 lipca z Krakowa przez Węgry. poprzednio zawsze przez CZ lub Słowację, AUT, SLO itd.
Jeśli bierzesz pod uwagę ew. wyjazd dzień wcześniej to zapraszam.
Plan jest taki;
Kraków (wyjazd pomiędzy 13 - 17), Chyżne, Bańska B., Sahy, Obwodnica Budapesztu (lub nie), dalej A7 do HR, Zagrzeb, Szibenik. Jednym skokiem z małą drzemką w samochodzie. Jedziemy w 2 auta.
Marina to zdaje się w pobliżu...?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.07.2009 12:29

m_cowboy napisał(a):

Jedziemy 22 lipca z Krakowa przez Węgry.
Kraków (wyjazd pomiędzy 13 - 17), Chyżne, Bańska B., Sahy, Obwodnica Budapesztu (lub nie), dalej A7 ...


Będę wdzięczny za opis warunków jazdy z tego odcinka :)
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 09.07.2009 13:18

Jak już miniesz chyżne to jest z górki , bo ilość wahadełek z Rabki co chyżnego powala :))
grzegorzch
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorzch » 09.07.2009 13:36

ewa2009 napisał(a):
Witam
23 lipca jedziemy po raz pierwszy na Chorwację miasteczko Marina. Na większości forów pisze się o dojeździe przez Austrię.
Słyszałam,że taniej i niewiele dłużej można jechać przez Węgry.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Czyli jaki koszt i czy opłaca się czasowo oczywiście biorąc pod uwagę jakość dróg.
A może ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic chętnie się przyłączymy:) Ewa icon_smile.gif


Jedziemy 23.07 /wyjazd godz. 20-21/ na 2 samochody też do Mariny, trasa przez Słowację, Węgry.
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 09.07.2009 14:20

To tak w skrócie :
Kraków-Rabka - oki
Rabka - Chyżne - za dnia można stracić zdrowie :)) -
Chyżne - Dolny Kubin - raczej spokojnie 0 ulubione miejsce misiaczkow , zaraz na poczatku obwodnicy kubina i na samym końcu za zjazdem na ziline
Droga do Martina w sumie oki , dwa kierunki , przed Martinem stoją sobie czasem po prawej stronie.
Za Martinem przed Donovaly w pierwszej miejscowości misiaczki lubią stać.
Banska Bystrzyca - Zvolen - ( wymagana winietka). Za Zvoleniem kierunek SAHY - droga dwukierunkowa - policja lubi stać jakieś pare kilometrów za Zwoleniem na takim dużym parkingu po lewej stronie. Granica SHAY oki , za granica trzy pierwsze miejscowości , uwaga na policje uwielbiają siedzieć z kamerą w aucie. Lepiej nie szaleć. Nowość z ostatniej chwili :)) , stawiane są teraz dość często na drodze numer 2 w stronę Budapesztu radary laserowe na mostach i kamerki , patrol przeważnie stoi jakieś 2-3km dalej i zawija sreberka :)). Za Budapesztem nigdy nie złapany , autostrada z krótką 50Km przerwą w tamtym roku prowadziła aż do SPLITU. Prędkości na autostradzie około 150Kmh. Jadę 11.07 o 4 rano na raz bo nie zdążyłem noclegu nad Balatonem załatwić , a nie chce mi się szukać.
Ostatnim razem , przed tunelem SV ROK , jadłem obiad całkiem niezły , zdecydowanie lepszy niż na dole za tunelem:)). Knajpa po prawej stronie z dużym parkingiem.
Winiety na Węgry można kupić via net , Słowacka na stacji ARGE przed granicą. A Chorwacja to już cierpliwie na bramkach.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 09.07.2009 16:37

bartek-ania czemu nie robisz objazdu platnego odcinka autostrady na Slowacji,to kilka km wiecej i 10 minut dluzej ?
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 09.07.2009 18:38

Haweł napisał(a):bartek-ania czemu nie robisz objazdu platnego odcinka autostrady na Slowacji,to kilka km wiecej i 10 minut dluzej ?


Opisz dokładnie ten objazd, gdzie zjechać i na co sie kierować, albo podaj jakiś link do juz istniejącego na forum. Dzięki
ewa2009
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa2009 » 09.07.2009 19:17

Czy jedziecie pierwszy? raz bo my tak.
Chcielibyśmy ominąć zakup winiet na Słowacji cz Wy również?
Podaję mój nr gg 9093588 proszę o jakiś namiar na Was
pozdrawiam :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone