Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 12.07.2009 21:23

sylwiatg napisał(a):jeździmy do Cro tylko przez Węgry i nie kupujem żadnych winiet.Droga na Węgrzech jest lepsza niż w polsce -zresztą mało gdzie są takie jak w PL-Przekraczamy granice w Rajce -E75 z Słowacji ,przechodzi ona w 150 na Węgrzech (jakie 30 km) -potem kierujemy sie na E65 i już do samej granicy w Letenye.Droga dobrze oznakowana nie ma na niej tłoku.

Też tak 4 raz pojadę i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dziurawe drogi to ja też mam w Polsce i te kilkanaście km dziur na "86" nie robi na mnie wrażenia. A bonus to restauracja w Csornej. Pozdrawiam cromianiaków.
takitam
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) takitam » 12.07.2009 22:29

Właśnie w poniedziałek wieczorkiem startuję z Krakowa, starą trasą już chyba coś z 8 raz. I zawsze ta sama trasa: KRK-Chyżne-Lip Mikulasz-BB-Zvolen-Budapeszt-Lentya-Zagrzeb-no i nad morze. Jedyny mój problem na drogę to że jutro 13, kurde b. nie lubię 13. W poprzednich latach zatrzymywałem się na Słowacji, a to kawa, a to tankowanie, za korony w Sahy na granicy. Teraz jak są takie eropejczyki (mała litera świadomie) to nawet siku nie stanę. A kawa i tak u bratanków Węgrów lepsza nie mówiąc o Chorwackiej.
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 12.07.2009 23:17

piamir napisał(a):
sylwiatg napisał(a):jeździmy do Cro tylko przez Węgry i nie kupujem żadnych winiet.Droga na Węgrzech jest lepsza niż w polsce -zresztą mało gdzie są takie jak w PL-Przekraczamy granice w Rajce -E75 z Słowacji ,przechodzi ona w 150 na Węgrzech (jakie 30 km) -potem kierujemy sie na E65 i już do samej granicy w Letenye.Droga dobrze oznakowana nie ma na niej tłoku.

Też tak 4 raz pojadę i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dziurawe drogi to ja też mam w Polsce i te kilkanaście km dziur na "86" nie robi na mnie wrażenia. A bonus to restauracja w Csornej. Pozdrawiam cromianiaków.

Z roku na rok dziury są coraz większe, ale cały czas coś budują...i jedyny mankament 86 to te pulsujące ograniczenia!
mirszam
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirszam » 13.07.2009 07:06

mariusz 69 napisał(a):
piamir napisał(a):
sylwiatg napisał(a):jeździmy do Cro tylko przez Węgry i nie kupujem żadnych winiet.Droga na Węgrzech jest lepsza niż w polsce -zresztą mało gdzie są takie jak w PL-Przekraczamy granice w Rajce -E75 z Słowacji ,przechodzi ona w 150 na Węgrzech (jakie 30 km) -potem kierujemy sie na E65 i już do samej granicy w Letenye.Droga dobrze oznakowana nie ma na niej tłoku.

Też tak 4 raz pojadę i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dziurawe drogi to ja też mam w Polsce i te kilkanaście km dziur na "86" nie robi na mnie wrażenia. A bonus to restauracja w Csornej. Pozdrawiam cromianiaków.

Z roku na rok dziury są coraz większe, ale cały czas coś budują...i jedyny mankament 86 to te pulsujące ograniczenia!


Jeżeli nie chcesz jechać po dziurach, a przez Węgry, to jedż w Gyor trasą 81 na Szekesfehervar a potem autostradą na CRO.
Pozdrawiam...dziś wyjazd
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 13.07.2009 10:40

Piamir co mogłbyś polecić z tej restauracji w Cosornej.Nigdy tam sie nie zatrzymywaliśmy.
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 13.07.2009 11:09

mirszam napisał(a):
mariusz 69 napisał(a):
piamir napisał(a):
sylwiatg napisał(a):jeździmy do Cro tylko przez Węgry i nie kupujem żadnych winiet.Droga na Węgrzech jest lepsza niż w polsce -zresztą mało gdzie są takie jak w PL-Przekraczamy granice w Rajce -E75 z Słowacji ,przechodzi ona w 150 na Węgrzech (jakie 30 km) -potem kierujemy sie na E65 i już do samej granicy w Letenye.Droga dobrze oznakowana nie ma na niej tłoku.

Też tak 4 raz pojadę i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dziurawe drogi to ja też mam w Polsce i te kilkanaście km dziur na "86" nie robi na mnie wrażenia. A bonus to restauracja w Csornej. Pozdrawiam cromianiaków.

Z roku na rok dziury są coraz większe, ale cały czas coś budują...i jedyny mankament 86 to te pulsujące ograniczenia!


Jeżeli nie chcesz jechać po dziurach, a przez Węgry, to jedż w Gyor trasą 81 na Szekesfehervar a potem autostradą na CRO.
Pozdrawiam...dziś wyjazd

Właśnie ta drogą wracałem!Dokładamy więcej jakieś 100 km drogi . Było nieźle do momentu zjazdu z autostrady w Szekesfehervar w kierunku Gyor odcinek 80 km w masakrycznym stanie !!! Węgrzy zapomnieli o niej! Ruch też jest tam minimalny(sobota wieczór)!
mjr
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mjr » 13.07.2009 11:10

Gollum napisał(a):Tylko następnym razem nocleg wezmę na pónocy Węgier lub oudniu Sowacji.


Gollum, czy możesz mi napisać, najlepiej na maila [major77(at)wp.pl], dokładny adres i cenę za nocleg na Węgrzech.
A i czemu teraz byś wybrał Słowację :?:
Ja mam trochę dalej bo z Gdańska i też chcę nocować po drodze, gdyż dla dzieci to wskazane.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.07.2009 17:55

sylwiatg napisał(a):Piamir co mogłbyś polecić z tej restauracji w Cosornej.Nigdy tam sie nie zatrzymywaliśmy.

Polecić mogę wszystko, co jest w karcie dań. My jedliśmy kilka różnych dań mięsnych i rybnych oraz desery i wszystko było bardzo smaczne. Karty są między innymi po polsku. Z kelnerami bez problemu można się dogadać po angielsku lub niemiecku. A teraz najważniejsze. Znam kilku żarłoków, ale żaden nie dał rady tamtejszym porcjom. Są olbrzymie. Niezjedzone danie można zapakować na wynos. Płaciłem kartą, forintami i euro. Pozdrawiam i życzę smacznego.
nieznanyosobnik
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieznanyosobnik » 14.07.2009 00:07

[quote="Badi"]Co kto lubi... Ja już trzeci raz przez Węgry i nie mam zamiaru zmieniać. Poza tym przeczytać na żywo nazwy niektórych miejscowości na Węgrzech - bezcenne! ;)[/quote]

O tak, moja ulubiona miejscowość to Bó.
Przez Węgry jedzie się całkiem dobrze, dopóki się nie trafi na sznur samochodów. Do tej pory jezdzilem w srodku nocy i bylo w porzadku.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 14.07.2009 17:00

piamir napisał(a):
sylwiatg napisał(a):Piamir co mogłbyś polecić z tej restauracji w Cosornej.Nigdy tam sie nie zatrzymywaliśmy.

Polecić mogę wszystko, co jest w karcie dań. My jedliśmy kilka różnych dań mięsnych i rybnych oraz desery i wszystko było bardzo smaczne. Karty są między innymi po polsku. Z kelnerami bez problemu można się dogadać po angielsku lub niemiecku. A teraz najważniejsze. Znam kilku żarłoków, ale żaden nie dał rady tamtejszym porcjom. Są olbrzymie. Niezjedzone danie można zapakować na wynos. Płaciłem kartą, forintami i euro. Pozdrawiam i życzę smacznego.


Moim prywatnym zdaniem knajpa w Csornej, którą się wszyscy zachwycają jest mocno przereklamowana. Wielkość porcji to nie wszystko.
Osobiście dużo bardziej się nam podobało (i smakowało) w takiej malutkiej knajpie ok 2 km od zjazdu z autostrady na droge 86. Po prawej stronie jadąc w stronę Csorny. To jakiś Gasthaus Vendeglo. Nie mozna tylko placić kartą, za to Euro jest akceptowane :-)
orbit33
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) orbit33 » 15.07.2009 07:16

Czy na drodze 86 są fotoradary? i czy nocą stoi policja i suszy?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2009 07:26

orbit33 napisał(a):Czy na drodze 86 są fotoradary? i czy nocą stoi policja i suszy?

Wydaje mi się, że były ale niech potwierdzi/zaprzeczy to ktoś kto jechał niedawno.
Jechałem w dzień.
BladyBlady
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BladyBlady » 15.07.2009 10:12

ewa2009 napisał(a):Witam
23 lipca jedziemy po raz pierwszy na Chorwację miasteczko Marina. Na większości forów pisze się o dojeździe przez Austrię.
Słyszałam,że taniej i niewiele dłużej można jechać przez Węgry.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Czyli jaki koszt i czy opłaca się czasowo oczywiście biorąc pod uwagę jakość dróg.
A może ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic chętnie się przyłączymy:) Ewa :)


My jedziemy 18 lipca na BaskaVoda
BladyBlady
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BladyBlady » 15.07.2009 10:45

BladyBlady napisał(a):
ewa2009 napisał(a):Witam
23 lipca jedziemy po raz pierwszy na Chorwację miasteczko Marina. Na większości forów pisze się o dojeździe przez Austrię.
Słyszałam,że taniej i niewiele dłużej można jechać przez Węgry.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Czyli jaki koszt i czy opłaca się czasowo oczywiście biorąc pod uwagę jakość dróg.
A może ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic chętnie się przyłączymy:) Ewa :)


My jedziemy 18 lipca na BaskaVoda


Zapomniałem dodać ze jedziemy z Tych.
Czytajac Forum wykombinowalismy dwie drogi ale do konca niue wiemy jak bedziemy jechac.

Droga I
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 766052&z=9

Droga II
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 532104&z=8
[/url]
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 15.07.2009 11:11

orbit33 napisał(a):Czy na drodze 86 są fotoradary? i czy nocą stoi policja i suszy?

Jechałem w dzień pod wieczór,padało i na całej 86 do granicy widziałem jeden patrol z suszarką przy wyjeździe z Szombathely, no ale tam nie sposób było pogonić! Roboty drogowe w szeroko pojętym znaczeniu!
Te paskudne świecące, czerwone tablice z wyświetlaną prędkością jaką wpadasz na ograniczeniu!Na całej trasie!Tempomat też musi odpocząć!java:emoticon(':roll:')
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone