Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arti51
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arti51 » 03.08.2009 12:00

Witam.
Czy po przekroczeniu granicy w Leyenye/Gorican jest możliwośc podjechania z nowego przejścia na stare ? Chciałbym się tam wrócić i skorzystać z kantoru i bankomatu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2009 12:04

M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Czesc

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 03.08.2009 12:42

mezczyzna21 napisał(a):Witam niechce zakładac nowego tematu więc zapytam tutaj. Potrzebuję dojechać do Dubrovnika z Krakowa. Chcialem zapytac starych wyjadaczy jak najlepiej jechac i o ktorej godzinie aby uniknac korkow ? Jechac przez Austrie czy przez Wegry ?? Zalezy mi na jak najkrotszym czasie przejazdu (oczywiscie w granicach bezpieczenstwa) A może jednak jechać z noclegiem w którymś z państw ?. Koszty nie są ważne (winietki, opłaty itd)a A może jakis prom ?? widziałem pare wątków ludzi podróżujących promem ? Wszystkich z góry dziekuje za pomoc

P.S. Wiem wiem ze ten temat był juz pewnie 1000 razy ale nie chce przeglądac 1000 stron na forum


Kolego, podajesz za mało danych, aby udzielić Ci odpowiedzi. Nie wiem, czy chcesz jak najszybciej dojechać na miejsce docelowe czy też masz ochotę zwiedzić po drodze ciekawe miejsca. A masz po drodze np. Budapeszt, Jez. Plitvickie itp.
Osobiście proponuję Ci dojazd do Plitvic w pierwszy dzień. Drugi dzień od rana zwiedzanie Jez. Plitvickich i przejazd do Dubrovnika. MOżesz też pierwszego dnia wyjeżdżając wczesnie rano lub nocą dojechać do Plitvic i je zwiedzić, następnie nocleg i przejazd do Dubrovnika.
Wybór należy do Ciebie.
mezczyzna21
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.07.2005
Re: Czesc

Nieprzeczytany postnapisał(a) mezczyzna21 » 03.08.2009 13:12

M@rlon napisał(a):
mezczyzna21 napisał(a):Witam niechce zakładac nowego tematu więc zapytam tutaj. Potrzebuję dojechać do Dubrovnika z Krakowa. Chcialem zapytac starych wyjadaczy jak najlepiej jechac i o ktorej godzinie aby uniknac korkow ? Jechac przez Austrie czy przez Wegry ?? Zalezy mi na jak najkrotszym czasie przejazdu (oczywiscie w granicach bezpieczenstwa) A może jednak jechać z noclegiem w którymś z państw ?. Koszty nie są ważne (winietki, opłaty itd)a A może jakis prom ?? widziałem pare wątków ludzi podróżujących promem ? Wszystkich z góry dziekuje za pomoc

P.S. Wiem wiem ze ten temat był juz pewnie 1000 razy ale nie chce przeglądac 1000 stron na forum


Kolego, podajesz za mało danych, aby udzielić Ci odpowiedzi. Nie wiem, czy chcesz jak najszybciej dojechać na miejsce docelowe czy też masz ochotę zwiedzić po drodze ciekawe miejsca. A masz po drodze np. Budapeszt, Jez. Plitvickie itp.
Osobiście proponuję Ci dojazd do Plitvic w pierwszy dzień. Drugi dzień od rana zwiedzanie Jez. Plitvickich i przejazd do Dubrovnika. MOżesz też pierwszego dnia wyjeżdżając wczesnie rano lub nocą dojechać do Plitvic i je zwiedzić, następnie nocleg i przejazd do Dubrovnika.
Wybór należy do Ciebie.


Nie wiem jakie dane by Cie interesowały. Co do zwiedzania jeśli byłby połączony z noclegiem myśle że to dobry pomysł. Chciałbym wyjechać w niedziele lub poniedziałek (nie wiem czy to dobry pomysł ze względu na korki) Wydaje mi sie ze jak robic nocleg to prędzej w okolicach wjazdu do Chorwacji, żeby równomiernie rozłożyć drogę po równo. Wydaje mi sie ze jesli jechac z noclegiem to na Węgry a jeśli bezpośrednio to na austrie chyba że sie mylę to mnie poprawcie pozdrawiam czekam na odpowiedź
Arti51
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arti51 » 03.08.2009 13:55

JacYamaha napisał(a):Klik1
Klik2


Wielkie dzieki wszystko mi się wyjaśniło. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2009 13:55

Arti51 napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Klik1
Klik2


Wielkie dzieki wszystko mi się wyjaśniło. :)

Szerokości.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 03.08.2009 15:35

A nam na przejściu Węgry/Cro chcieli trzepać bagażnik pod kątem papierosów, narkotyków, alkoholu i....leczo hihi. Nie wiem o co chodzi z tym leczo ale Węgier wyraźnie się zapytał czy mamy leczo. Skończyło się na pogawędce o quadach (mamy nalepkę na tylnej szybie) i tyle. Holendrom nie przeszło i musieli wyrzucić wszystko co mieli w wozie.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 03.08.2009 15:54

Rollo22 napisał(a):Trzeba zaznaczyć że nie da się przekroczyć granicy na starym przejściu,więc moim zdaniem nie ma sensu zjazd z autostrady i kombinacje ,po stronie chorwackiej stacji i możliwości zatrzymania bez liku



Rollo22 nie wprowadzaj w blad stare przejscie jest dostepne dla samochodow osobowych od 01/06 do 31/08
Rollo22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rollo22 » 03.08.2009 16:25

jeśli kolega posiada oficjalna informacje o tym fakcie prosilbym o linka ,wróciłem z Cro 29.07.09 ,przed wyjazdem gdziekolwiek sprawdzalem przejście to było otwarte wyłacznie dla sam.cieżarowych
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 03.08.2009 17:07

TU

prosze bardzo :)
Rollo22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rollo22 » 03.08.2009 19:30

o dziękuje,rzeczywiscie racja po stronie kolegi:),na pewno użyteczne info dla tych przed którymi wyjazd na urlop.
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 03.08.2009 22:38

adikos napisał(a):
Rollo22 napisał(a):Trzeba zaznaczyć że nie da się przekroczyć granicy na starym przejściu,więc moim zdaniem nie ma sensu zjazd z autostrady i kombinacje ,po stronie chorwackiej stacji i możliwości zatrzymania bez liku



Rollo22 nie wprowadzaj w blad stare przejscie jest dostepne dla samochodow osobowych od 01/06 do 31/08

Przejście jest także dla pojazdów osobowych!!!Nie robią problemów!
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 05.08.2009 13:18

Przejeżdżałem dwukrotnie "starym" przejściem tj. 11.07. i 25.07. Na przejściu pustawo i w większości sami rodacy, gdzie w tym czasie na nowym przejściu w obu kierunkach stały dłuuuugie kolejki. Gorąco polecam "stare" przejście!
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 05.08.2009 13:54

pioszczep napisał(a):Przejeżdżałem dwukrotnie "starym" przejściem tj. 11.07. i 25.07. Na przejściu pustawo i w większości sami rodacy, gdzie w tym czasie na nowym przejściu w obu kierunkach stały dłuuuugie kolejki. Gorąco polecam "stare" przejście!


A skąd te info o dłuuuugich kolejkach ? Ja jakoś ich nie widziałem, no chyba że trzy samochody to już zator na granicy :-). Fakt że jechałem w dni robocze, nocując po drodze na Węgrzech. Pzdr.
AAM
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AAM » 05.08.2009 15:13

witam,
czy warto brac cb radio, czy poza Polską można je mieć i rozmawiać - jakieś cenne uwagi
pozdrawiam :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone