Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 23.07.2014 21:46

piotrc napisał(a):Ola z takim talentem celuj w dziennikarstwo :)


eee, to dla mnie zbyt brutalne :P
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 23.07.2014 22:26

Dzień 5
23.07.2014


ahhh... to już 4 poranek w Makarskiej! Jak ten czas szybko leci :<

Obudziliśmy się po 10. To znaczy ja, bo reszta wstała wcześniej XD Poranki tutaj są cudowne, a jednocześnie koszmarnie... Tak dobrze się leży, że aż nie chce się wstawać z łóżka :D
Szybka decyzja- jedziemy do Breli. Po 12 byliśmy już na miejscu. Zaparkowaliśmy gdzieś na zakręcie, w lesie. Pogoda najpierw była... w porządku. Potem była okropna (chmuryyy!) a jakieś 20 minut przed naszym wyjazdem zrobiła się świetna :D Jednak chyba nie zdążyłam się opalić :C
Brela jest cudowna, nawet powiedziałabym że plaże (bo nie wiem jak z miasteczkiem) są lepsze niż w Makarskiej. Nie jest tak dużo ludzi, jest troche skałek, piękny jasnoniebieski kolor wody, no i oczywiście słynna "bryła brela" :D Ogólnie bardzo spoczko.
W wodzie nie było najcieplej, dlatego pierwszy raz spędziłam więcej czasu na kocu niż w wodzie. No to to nie jest do mnie podobne :D Możliwe że krótką chwilkę spałam.. ale bardzo bardzo krótką.
W pewnej chwili zorientowałam się że nie ma z nami taty... o. O Minuty się ciągnęły a jego nie było. No nic, "spałam" dalej. Z błogiego stanu półspania (dokładnie tak jak mam zawsze rano! :C) wybudził mnie tata niosąc... pizze! 40 kun. była wprost O K R O P N A. Ciasto było tak cienkie, że w środku pizzy nie było go WCALE. Nie żartuje i nie koloryzuje, na prawdę! Tam był tylko sos i ser. FUUU.
Od wczoraj (?) moje gumowce do wody stopniowo odmawiały posłuszeństwa... a raczej tylko lewy but, który się rozwarstwił. Do środka wpadały kamyczki. suuper. Jeden but Łukaszka również zaliczył awarie.. dziurę przez którą wystawał palec (y). Będąc potem na promenadzie w Mak kupiliśmy nowe, po 50 kun za parę. Według mnie dobra cena, prawie taka sama jak za nasze butki z PL.
Wróciliśmy po 16, chwilka (czyli jak zwykle dłużej xD) odpoczynku i wychodzimy do ulubionej restauracji :D ale zaraz zaraz... zaczął padać deszcz. No to ok. Przeczekamy i pójdziemy za chwilkę.
Tata zdecydował się zostać, gdyż gdzieś w naszych okolicach (tzn w PL :D) była burza, no i wiadomo, awaria, telefon od pracownika, naprawa i te sprawy.
Dotarliśmy do "naszej" restauracji. Ja zamówiłam chicken rolls (z mozarellą, warzywami) i frytki, Łukaszek to co wczoraj - ale kelner jakoś tak zamotał że dostał kotleta. W międzyczasie zadzwonił tata i powiedział że zaraz do nas dołączy. Zamówiliśmy jeszcze pizze. Jak zwykle było pyyysznie ;D Za wszystko to + piwo i sprite zapłaciliśmy 183 kuny.
Po drodze do domu zarezerwowaliśmy sobie... atrakcje na piątek... może ktoś zgadnie co takiego? :D

Tak poza tym, też zauważyliście że tutaj jedną gałkę lodów nakładają przynajmniej 2 razy? haha. Łukaszek ciągle śmieje się że dostaje zmutowane lody :D

Poza tym co poza tym, to jak ktoś nie widział to śmiga na tumblr po fotki z Breli:)

Zastanawiamy się czy iść jutro na Nugal... a jak nie... to co proponujecie? :)
miłej nocy wszystkim czytającym :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 23.07.2014 22:32

Oj tak, chorwackie kugle są przepyszne :D
Czyżby w piątek fish picnic? ;)
kasiak1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak1 » 23.07.2014 22:43

Fajne te opisy. Pisz jak tam pogoda, bo w piątek wyjeżdżamy, chociaż trochę się obawiam tej deszczowej pogody. Tyle km...
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 23.07.2014 22:52

A na wyspę się nie wybieracie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 08:48

olczik napisał(a):....
Brela jest cudowna, nawet powiedziałabym że plaże (bo nie wiem jak z miasteczkiem) są lepsze niż w Makarskiej. Nie jest tak dużo ludzi, jest troche skałek, piękny jasnoniebieski kolor wody, no i oczywiście słynna "bryła brela" :D Ogólnie bardzo spoczko.....


Gdzieś tam wcześniej napisałem... :wink:

slapol napisał(a):.... Jeśli planowaliście Riwierę Makarską osobiście zjechałbym z autostrady w Sestanovac i zaczął szukać od Breli....


:lol:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 24.07.2014 09:20

Witam.
Tak siedzę obserwuję różne relacje. Zaglądam również na tą .
Ola fajnie opisujesz wasze pierwsze przeżycia w Chorwacji.
Również obserwuję pogodę w Cro. i martwi mnie to co widzę. Pogoda pochmurna nie za ciepło na przemian ze słońcem. Gdzie te upały 35 stopniowe i gdzie te Chorwackie słońce. ?? Przecież jest prawie koniec lipca.

Ja byłem w okresie 14-30.06 w Cro. i brzydkiej pochmurnej pogody , choć ciepło i duszno, było 6dni , więcej niż w całych dwóch ostatnich moich pobytach.
Ale nie psujmy humorów , po deszczu zawsze przecież wychodzi słońce.
Czekam na dalszy rozwój relacji. Pozdrawiam gorąco.
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 24.07.2014 09:37

Wygląda na to, że podczas naszej wyprawy mieliśmy dużo pogodowego szczęścia. Padało tylko w drodze do miejsca przeznaczenia, kolejny dzień był pochmurny, ale następne to już "udar słoneczny" i 32 st o 20:00 :) W zeszłym roku w Kvarner nie widzieliśmy jednej chmury na niebie (czerwiec). W tym roku dzieje się coś dziwnego z pogodą. Nawet mieszkańcy przyznają, że to nietypowa pogoda dla HR, ale chcąc uspokoić turystów, robią dobre miny do złej gry ;) To miłe.
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 24.07.2014 10:54

Olu sledze relacje. Co do wysp, przejrzyj wątki o rejsach. Nie polecać otac nico, chyba że dla babci i dziadka. Biebe i Makarską chyba polecaja wszyscy chodź na Biebe moze nie spodbać się Twoim rodzicom. Nie wiem czy Tucepi już odwiedziliście ale jak dla mnie, a tez byłam po raz pierwszy w tym roku plaża jest najpiękniejsza, czysta, wąska. Najlepiej odrazu od strony Makarskiej zboczyć im bliżej centrum tym więcej ludzi, no i zniszczony hotel Jadran przy okazji możesz zobaczyć, a plaża przy hotelu cudowna:)
anita.o
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anita.o » 24.07.2014 18:40

witam :) mam pytanie czy w Makarskiej można zjeść jedzenie podawane w formie bufetu np. w jakiejś restauracji przy hotelu?
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 24.07.2014 19:56

slapol napisał(a):
olczik napisał(a):....
Brela jest cudowna, nawet powiedziałabym że plaże (bo nie wiem jak z miasteczkiem) są lepsze niż w Makarskiej. Nie jest tak dużo ludzi, jest troche skałek, piękny jasnoniebieski kolor wody, no i oczywiście słynna "bryła brela" :D Ogólnie bardzo spoczko.....


Gdzieś tam wcześniej napisałem... :wink:

slapol napisał(a):.... Jeśli planowaliście Riwierę Makarską osobiście zjechałbym z autostrady w Sestanovac i zaczął szukać od Breli....


:lol:



oj tam... :P

anita.o napisał(a):witam :) mam pytanie czy w Makarskiej można zjeść jedzenie podawane w formie bufetu np. w jakiejś restauracji przy hotelu?


nie mam pojęcia, my jemy albo u siebie na mieszkaniu albo w restauracji :)
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 24.07.2014 20:06

Dzień 6
24.07.2014


kurde..... najgorszy dzień ever. Od jakiś 6-7h boli mnie głowa, nie dam rady się tu jakoś specjalnie rozpisać...Pozdrawiam wszystkich cierpiących na migreny... no nie mamy łatwo :(
Obudziłam się ok. 10.30. Pojechaliśmy do konzuma. Bez śniadania. W aucie zjadłam batonika, czyli no czekoladę pierwszy raz od daawna. Pewnie od niej dostałam migreny...
Po 12 poszliśmy na plaże. Jakieś 2h smażenia i do domu, no bo łeb zaraz pęknie...

Troszkę spałam. Wzięłam 2 tabletki i nic. Po trzeciej trooszkę przeszło, ale nadal boli...

Teraz jest 21 i nie dam rady usnąć.. staram się zapomnieć że mnie boli. ehh.

Dziś nie ma nowych zdjęc na tumblr, nawet nie brałam aparatu.
trzymajcie kciuki żeby przeszło... ;/
adijos! :C
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 24.07.2014 21:11

Współczuję :( mam nadzieję, że niebawem Ci przejdzie. Wstrętne choróbska! Nawet wakacje muszą popsuć :(
puma
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) puma » 24.07.2014 21:26

Odpoczywaj i ciesz się wakacjami !
Relacja nie ucieknie :) ...możesz napisać później !
Pozdrowienia ....
magdaddd
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaddd » 24.07.2014 22:20

Witam :) To jest mój pierwszy post na tym forum choć czytam go już od jakiegoś czasu :)

Zacznę od tego, że trzymam kciuki by migrena szybko minęła i byś nadal mogła cieszyć się wspaniałymi wakacjami ! Z wielkim zainteresowaniem czytam Twoją relację.

Do Chorwacji wybieramy się po raz drugi ale pierwszy raz z dziećmi dlatego od jakiegoś czasu skrupulatnie się do tego wyjazdu przygotowuję czytając między innymi relacje szanownych forumowiczów :)

Nasz plan wakacyjny obejmuje Słowenie (5 dni) oraz Chorwację (10 dni) - choć na razie wszystko się tworzy.

Pozdrawiam i wracam do czytania :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone