Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cuflik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) cuflik » 22.07.2014 15:03

... aaa chciałem dodać że trudno Cie nie lubić skoro takie 8O 8O fotki swoje wrzucasz

Pozdr.
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 22.07.2014 18:26

Bocian napisał(a):
miro napisał(a):olczik możesz sprawdzić jaki jest kurs euro/kuna w kantorach w Makarskiej?



spoczko, jeśli będzie jakiś kantor to mogę sprawdzić. nie obiecuję :)



Wróciliśmy właśnie do mieszkania, szybki prysznic i wrzucam zdjęcia i relację :)
Rzenka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rzenka » 22.07.2014 19:00

Melduję się na stanowisku Olcia! Czekam!
Foty piękne, naprawdę niektóre to aż zapierają dech w piersiach!
Ja do wyjazdu mam jeszcze 19dni..
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 22.07.2014 20:10

Olka jest multitalentem, bo i świetnie pisze i super zdjęcia... Zazdroszczę, :twisted: ale z sympatią, odpocznij trochę i jedź z relacją, bo nie mogę się doczekać. :D :D
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 22.07.2014 21:42

hejhej!

Witam pierwszy raz z moim braciakiem u boku, dziś piszemy razem! Powitajcie Go miło :D :) Rodzice wyszli do sklepu i zostaliśmy sami. Mamy dla Was porcję zdjęć z dziś ( dostępne jak zwykle na www . chorwacja po raz pierwszy . tumblr . com ) i pisemną relację :)

Dzień 4
22.07.2014


Wstaliśmy ok. 9. Leżanko w łóżku nam się dłużyło... Z domciu wyszliśmy przed 11. Po drodze na plaże zahaczyliśmy o bankomat i skrzynkę pocztową, oczywiście miliony (8 :D ) pocztówek poszły w świat. Ciekawe czy pierwsze do PL dotrą one czy my XD
Potem plaża w Makarskiej. Nie było słońca... ale i tak się kąpaliśmy! Dziwny to widok - Makarska plaża bez tłumów! (kto nie wierzy niech śmiga na tumblr :D :D ).
Było również baaardzo wietrznie... Nasz materac skorzystał z okazji i nam zwiał. Po przebiegnięciu kilkuset metrów plażą, tata i Łukasz zwycięsko wydobyli go z wody!
Następnie wybraliśmy się na obiad. Klasycznie, w restauracji przy hotelu "Maritimo". Jedliśmy tam dziś trzeci raz więc obsługa nas poznała :D Obsługiwał nas znów bardzo miły kelner.
Wczoraj obiecałam sobie, że zrezygnuje z pizzy na rzecz ryby. Zdecydowałam się na grillowaną makrelę i sałatkę. Łukasz zamówił grillowany filet z kurczaka, tata kurczaka w sosie grzybowym, a mama gołąbki w papryce.
Po kilku minutach do naszego stolika przybyło zamówienie. Gdy zobaczyłam mój talerz zaczęłam się śmiać... Spoglądała na mnie ryba wyglądająca jak dopiero wyłowiona z wody. Nie kwestionuję jej smaku bo zapewne była pyszna... Ale takie przysmaki to jednak nie moja bajka XD Wymieniłam się z tatą i zajadałam kurczakiem.
Co ciekawe, przy filecie Łukaszka w Menu figurowała cena 68 kun. Nie wiem jakim cudem, ale zapłaciliśmy za nią 45 kun ;D no i zapomniałabym, do kurczaków domówiliśmy frytki a ceny pozostały takie same...
Za cały obiad + piwo dla taty zapłaciliśmy 196 kun (a powinniśmy zapłacić 219 :D ), było pyszne i jeśli zgłodniejemy będąc w okolicy, na pewno zjemy właśnie tam. BARDZO POLECAM i będę polecać do skutku! :D
W trakcie naszego obiadu się rozpadało, chyba nawet grzmiało. Gdy wstaliśmy od stołu zaświeciło słońce... Udaliśmy się na plaże, nieco dalej niż zwykle. Fale były ogromniaste! :D
Wróciliśmy ok. 18. i od 3 godzin cziiiiiil! :D

Brał ktoś może udział w wycieczkach busem z Makarskiej? (zdjęcie na dole). Zastanawiamy się nad nimi... I opcjonalnie, którą wybrać?:D

No i jeszcze pytanko o plaże. Punta Rata jest pewna, a chciałabym zapytać jeszcze o Marusici, Velika Duba- Zivogosce i Nugal. Którą wybrać?:D Najchętniej pojechałabym na wszystkie, ale nie wiadomo jak z czasem będzie, dlatego pytam ;)
Załączniki:
10547559_703032849763064_6744406669597280179_n.jpg
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 22.07.2014 22:31

Ola, świetnie się Cię czyta, pozdrawiam i czekam na więcej.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 22.07.2014 22:37

Witamy Łukaszka :papa:
juwicz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 07.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juwicz » 22.07.2014 22:48

olczik napisał(a):
Brał ktoś może udział w wycieczkach busem z Makarskiej? (zdjęcie na dole). Zastanawiamy się nad nimi... I opcjonalnie, którą wybrać?:D


Moim zdaniem szkoda płacić za transport busem skoro macie samochód. Zawsze można na miejscu złapać przewodnika, choć w dzisiejszych czasach przewodnik książkowy + internetowy powinny wystarczyć :)
Jeśli jakieś wycieczki, to raczej tam, gdzie swoim samochodem nie dojedziecie: gdzieś na wyspy :!:
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 22.07.2014 22:50

juwicz napisał(a):
olczik napisał(a):
Brał ktoś może udział w wycieczkach busem z Makarskiej? (zdjęcie na dole). Zastanawiamy się nad nimi... I opcjonalnie, którą wybrać?:D


Moim zdaniem szkoda płacić za transport busem skoro macie samochód. Zawsze można na miejscu złapać przewodnika, choć w dzisiejszych czasach przewodnik książkowy + internetowy powinny wystarczyć :)
Jeśli jakieś wycieczki, to raczej tam, gdzie swoim samochodem nie dojedziecie: gdzieś na wyspy :!:



taak, rejs na Hvar i ..( kurcze nie pamiętam ...) jest w planach;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 22.07.2014 22:52

Brać? ;)
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 22.07.2014 22:54

Eunike1984 napisał(a):Brać? ;)


oo tak, dokładnie! zawsze sobie zapominam :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.07.2014 00:38

Piękne zdjęcia , Olu , podobie Twoje opisy :D

Proszę , nic nie zmieniaj w sposobie pisania , bo czyta się z wielką przyjemnością


Pozdrawiam
Piotr
blizna01
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 25.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) blizna01 » 23.07.2014 03:11

Olu świetna relacja. We wrześniu będę w Makarskiej, każda aktualna informacja od Ciebie jest dla mnie na wagę złota. Czekam na więcej i pozdrawiam.
justa5
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa5 » 23.07.2014 09:47

Cześć Łukasz :papa:
Były fale??? Nie do wiary, a już myślałam, że na Adriatyku fal nie ma :lol:
Masz fotkę tych fal? Chętnie obejrzę :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.07.2014 09:58

justa5 napisał(a):Cześć Łukasz :papa:
Były fale??? Nie do wiary, a już myślałam, że na Adriatyku fal nie ma :lol:
Masz fotkę tych fal? Chętnie obejrzę :)

Oczywiście, że są. Jak tam pojedziesz, to sam się przekonasz. Widziałem naszego, który też tak myślał, że fal nie ma i jak próbował wyjść z wody to tak trzepnęło nim o ostre skały że można było zemdleć na widok krwi. Rękę miał od dłoni do łokcia poszarpaną.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz pierwszy - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone