Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cres

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zaneta82
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.02.2013
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaneta82 » 27.06.2017 15:11

Tez się przyłączam do relacji :lol:
Kolor morza niesamowity :hearts:
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 28.06.2017 18:29

Poniedziałek III dzień na Losinj

Dzisiaj odpoczywamy. Postanowiliśmy, że jedziemy zwiedzić ciut, ciut Cres czyli plażowanie na Punta Kriza. Trochę informacji znalazłem na polskim i niemieckim forum i w końcu decydujemy się plażować na Uvala Meli na której podobno ma być, piękna piaszczysta plaża.
punta kriza.PNG
nasza plaża


Najpierw jednak kombinujemy jak najlepiej tam dojechać. Najpierw wymyślamy że jedziemy do campingu Baldarin i później ok. 40 minut idziemy z buta. Kiedy oglądałem na mojej ulubionej aplikacji jak tam dojść, rzuciło mi się nagle coś w oczy. Widzę, że niedaleko plaży pokazało się na mapie malutkie, niebieskie "P". Myślę sobie że to pewnie oznacza parking. Do tej pory jednak zawsze na forach czytałem, że turyści zostawiają auto w Uvala Ul (w Punta Kriza w lewo 1km) i później idą pieszo dalej. Postanawiam jeszcze raz trochę poszukać i udaje mi się znaleźć informację, że niby droga jest, parking jest (ok 4km od Uvala Ul) ale, że trzeba mieć SUV-a albo autko z wysokim podwoziem żeby tam bezpiecznie dojechać. Jako, że jesteśmy od 2016 roku posiadaczami tego pierwszego pojazdu postanawiamy zaryzykować i pojechać aż do parkingu.

meli.PNG
Parking niedaleko plaży


Po drodze załapujemy się na przejazd statków przez kanał w Mali Losinj i zwiedzamy tyły portu gdzie na przegląd przypłynął wielki statek z Włoch.

P1010121.jpg

P1010125.jpg

P1010131.jpg

P1010135.jpg



Droga z Osor do Punta Kriza bardzo wąska. Jako, że ruch jest dosyć duży, ciągle musimy się zatrzymywać żeby przepuścić inne auta. W końcu dojeżdżamy do Uvala Ul i zaczynamy jechać szutrową drogą w kierunku parkingu.Co do nawierzchni drogi to mogę tylko potwierdzić to co znalazłem na innych forach. Ja osobiście "zwykłą" osobówką bym tam się nie pchał. Są naprawdę miejsca w których można się miski olejowej pozbyć.

Poniżej krótki filmik niezbyt dobrej jakości z drogi szutrowej:



Dojeżdżamy na parking. Jesteśmy sami (wieczorem przy odjeździe stało jeszcze jedno auto). Pakujemy się i idziemy na plażę. Na plaży na początek jesteśmy zawiedzeni. Co prawda jest piasek ale prawie w całości jest przykryty wyschnięta trawą morską. Ale ważne, że w wodzie nie ma nic. Jest czyściutki piaseczek i bardzo ciepła woda. Dlatego rozkładamy się i odpoczywamy po wczorajszej wyprawie. Na plaży przez cały dzień przewinęło się może jakieś 10 ludzi nie licząc tych, którzy przypłynęli do zatoki statkami albo pontonami.

P1010160.jpg
poszukiwacze

P1010144.jpg

20170612_135543.jpg

20170612_112431.jpg
Plaża Meli 360°

20170612_172033.jpg
Parking jakieś 10min od plaży
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 28.06.2017 20:44

Sama zatoczka prezentuje się nieźle ale rzeczywiście te "śmieci" nie zachęcają do plażowania. Też w tym roku się natknęliśmy na takie przypadki parę razy.
Ogólnie ciekawi mnie coraz bardziej ten Losinj a tu Chorwacja wykluczona z planów na najbliższe kilka lat :cry: tak jak i w ogóle jakieś dalsze podróże :cry:
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 01.07.2017 11:04

ewula91 napisał(a):Sama zatoczka prezentuje się nieźle ale rzeczywiście te "śmieci" nie zachęcają do plażowania. Też w tym roku się natknęliśmy na takie przypadki parę razy.


Powiem ci tak: my na plaży tylko leżeliśmy dlatego aż tak bardzo to nie przeszkadzało. Ważne że w wodzie prawie tej trawy nie było dlatego mogliśmy się spokojnie czochrać, grać nurkować itp

ewula91 napisał(a):Chorwacja wykluczona z planów na najbliższe kilka lat :cry: tak jak i w ogóle jakieś dalsze podróże :cry:


Bardzo mi przykro ale pewnie to się zmieni :wink:
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 01.07.2017 12:16

To jedziemy z dalszą relacją

Wtorek - dzień nr 4 - w poszukiwaniu delfinów i cudowny zachód słońca.

W poniedziałek wypoczęliśmy na plaży dlatego we wtorek przyszedł czas na trochę wędrówki. Postanawiamy przejść trochę wyspy. Jako że Losinj ma ponad 250km szlaków warto to wykorzystać. Wyspa jest nazywaną wyspą delfinów to postanowiliśmy przejść parę kilometrów wzdłuż wyspy i spróbować je znaleźć. Taką trasą szliśmy:

trasa.PNG


Mijaliśmy piękne zatoczki, piękne miejscowości (Rovenska) i cały czas podziwialiśmy niesamowite widoki na morze, wysepki i Velebit. Niestety delfinów nie było chociaż kilka razy niby je widzieliśmy i nawet próbowałem je fotografować ale później się okazało że to tylko fale były :cry: :cry: :cry: W drodze powrotnej minęliśmy najstarszy na wyspie romański kościół św. Nikola (1400r)

P1010212.jpg
Kościół św. Nikola z 1400 roku

P1010205.jpg

P1010203.jpg
kwitnące agawy

P1010192.jpg
Rovenska z daleka

P1010191.jpg
Molo w Rovenska

P1010188.jpg
Veli Losinj

20170613_103014.jpg
Rovenska z bliska


Po powrocie do hotelu wypoczywaliśmy na basenie żeby po kolacji pojechać na punkt widokowy Providenca gdzie można podziwiać przepiękne zachody słońca. Zachód i widoki z góry był rzeczywiście fenomenalne. Wstęp na punkt widokowy 30kn albo na każdą osobę napój. My zamówiliśmy radlera i fantę za 50kn.

P1010231.jpg

P1010232.jpg

P1010249.jpg

P1010257.jpg

P1010260.jpg


W środę obudził nas deszcz :(
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 01.07.2017 20:46

mutrus napisał(a):
Bardzo mi przykro ale pewnie to się zmieni :wink:

Jeśli się zmieni albo kiedyś znów się uda to już wiem gdzie pojadę :D zaglądałam wcześniej na wyspy Cres i Losinj i coraz bardziej się przy nich upieram. W zeszłym roku i w tym miałam tak samo z wyborem. Jak już znalazłam dane miejsce to potem żadne inne jakie jeszcze oglądałam do mnie nie "docierało". Wydaje mi się, że tu mam identyczną sytuację. Tak, to zdecydowanie będzie miejsce na moje kolejne chorwackie wakacje. Pytanie tylko kiedy :p

Zdjęcia piękne!
Lubię takie wędrówki, więc tym bardziej mi się odcinek podobał :)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 24.07.2017 16:44

I co dalej, będzie kontynuacja??? Czekam z niecierpliwością - piękne zdjęcia!
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.07.2017 07:11

Mutrus, dajesz. Gratulacje dla syna, ja chyba nie znam nawet żadnego dorosłego, którego bym wyciągnął na taką pieszą wycieczkę.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.07.2017 12:00

Ale Wy wędrujecie! Podziwiam! :)
Piękne zdjęcia.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.07.2017 08:24

trochę spóźniona, ale dołączam do relacji
mam nadzieję, że będzie kontynuowana, bo kierunek bardzo ciekawy
i te piesze wycieczki, uwielbiam :hearts:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 26.07.2017 08:53

Ja też dołączam. Szczególnie Wam zazdroszczę, że syn jeszcze jest w takim wieku, że nie marudzi i wszystko mu podoba. Ja już dobrze nie mam :oczko_usmiech:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 17.08.2017 12:05

Świetna relacja, czekam na dalszy ciąg.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.08.2017 12:26

późno bo późno, ale zawsze...fajne te wasze piesze wyprawy :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 17.08.2017 13:52

Cześć - bardzo ciekawa relacja, zdjęcia z wędrówek imponujące! Będę śledził co dalej...
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cre

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 15.11.2017 21:01

Witam.
Bardzo proszę autora relacji o ponowne dodanie zdjęć. Mam zamiar w 2018 wakacje właśnie spędzić na Cresie lub Losinj i relacja będzie bardzo przydatna.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja po 7-letniej przerwie. Losinj i ciut, ciut Cres - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone