Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja pierwszy raz - samochodem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012
Chorwacja pierwszy raz - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 28.01.2012 17:37

Witajcie
Pewno temat stary jak świat, sam już kilka przeczytałem...

W lecie wybieramy się na 2 autka do Chorwacji ok 8 osób.
Miejsca które musimy zwiedzić koniecznie to Dubrownik, Wodospady KRK i Jeziora Pitwickie i tutaj moje pytanie o jakieś fajne miejsce w dalmacji z urokliwym klimatem, plażą (jadą z nami dzieciaki) i dobrym na okoliczne wypady.

Nie wiem czemu ale napaliłem sie na Makarską z opisów choć to do Pitvickich jest kawał drogi nie mniej jednak "Zakopane nad morzem" to coś co mnie strasznie ciągnie do tej miejscowości i przepiękna plaża...
Czytałem troszke o Vodicach ale ponoć tam strasznie tłoczno, po za tym Trogir ale nie znalazłem plaży...

Poradźcie... Jestem dość otwarty na miejscowości aby nie zabite dziury, żeby można było wieczorkiem odwiedzić jakąś klimatyczną knajpkę...

Pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.01.2012 17:55

Makarską sobie daruj....huk , tłoczno i głośno .....
Vodice .....czemu nie ?!
Fajna plaża , super miejsce , a że tłoczno....hmmmm gdzie w Cro nie będzie w sezonie tłoczno?
Obok Vodic jest Srima tam już będzie mniejszy tłok ,a do Vodic na piechotę rzut beretem.
Możesz poczytać o Vodicach tu , super baza do wypadów do Trogiru, KRKa i Zadaru.
Jedyny mankament jak będziesz szedł na piechotę ze Srimy do Vodic to dzieciaki oskubią cię z kasy......:lol:

Obok Makarskiej jest Tucepi , najbojla plaża w Cro , dla dzieciaków to będzie raj i dobre miejsce na wypady do Dubrovika , Splitu i Brać.
O tym też możesz poczytać tu.

Fajnych wakacji :)

Pozdrawiam

Mariusz
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 28.01.2012 19:59

Moi drodzy,jaką mieścine polecacie na Peljesacu z ładną plażą dla dzieci,promenadą i fajnymi widoczkami? Proszę o info i pozdrawiam.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 28.01.2012 20:01

Heja Qecal polecam z czystym sumieniem Brelę,piękne plaże, widoki i dobra baza na wypad. Jestem pewny ze bedziecie zadowoleni.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 28.01.2012 20:04

KURYK napisał(a):Moi drodzy,jaką mieścine polecacie na Peljesacu z ładną plażą dla dzieci,promenadą i fajnymi widoczkami? Proszę o info i pozdrawiam.

Orebic
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.01.2012 15:47

Quecal napisał(a):Witajcie
Pewno temat stary jak świat, sam już kilka przeczytałem...

W lecie wybieramy się na 2 autka do Chorwacji ok 8 osób.
Miejsca które musimy zwiedzić koniecznie to Dubrownik, Wodospady KRK i Jeziora Pitwickie i tutaj moje pytanie o jakieś fajne miejsce w dalmacji z urokliwym klimatem, plażą (jadą z nami dzieciaki) i dobrym na okoliczne wypady.

Nie wiem czemu ale napaliłem sie na Makarską z opisów choć to do Pitvickich jest kawał drogi nie mniej jednak "Zakopane nad morzem" to coś co mnie strasznie ciągnie do tej miejscowości i przepiękna plaża...
Czytałem troszke o Vodicach ale ponoć tam strasznie tłoczno, po za tym Trogir ale nie znalazłem plaży...

Poradźcie... Jestem dość otwarty na miejscowości aby nie zabite dziury, żeby można było wieczorkiem odwiedzić jakąś klimatyczną knajpkę...

Plan dobry i do zrobienia znacznie łatwiej. Plitvice odwiedza się właściwie
Pozdrawiam


Plan dobry i do zrobienia z pewnymi zmianami dużo łatwiejszy, który pozwoli wam mieć więcej czasu na wczasowanie. Plitvice czy też Krka odwiedza się w drodze na lub z wakacji. W Waszym przypadku odwiedził bym Plitvice w drodze na wakacje wszystkie okoliczne miejscowości są przygotowane na turystów na jedną noc wiec z noclegiem niema żadnego problemu. Zaplanować sobie tak trasę aby być przy Plitvicach około 18-19 poszukać odpocząć po podróży i od rana można zwiedzać ta super krainę. Po wybałuszaniu gał można wsiąść do aut i jechać dalej tu następna atrakcja jaką chcecie zobaczyć czyli Krka tam można zjechać do miejscowości Skradin i podobnie jak wcześniej niema kłopoty z noclegiem na jedna noc i podobnie od rana wodospady Krka (lub w drodze powrotnej z wakacji) Makarska super mieścina pięknie położona dużo się dzieje typowy moloch kurortu. Niestety moim zdaniem i nie tylko w Makarskiej lepiej bywać a niżeli przebywać, za to zaraz za jej granicami czy to w jedna czy drugą stronę są super miejscowości a z takich de best to Brela nieco dalej ale max 15 min drogi autem. Skoro chcecie jeszcze zaliczyć Dubrovnik hmmmm to radził bym jednak poszukać bazy wypadowej dalej niż Makarska z racji tego że Dubrovnik trzeba odwiedzić za dnia i po zmroku niesamowite wrażenia. Nie warto moim zdaniem marnować czas na wypady z bazy w te wszystkie miejsca miejsca o których wspomnieliście lwią cześć warto załatwić w drodze na lub z wakacji Pozdrawiam :D
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 29.01.2012 21:44

To znowu ja, czy oprócz Orebica polecicie jeszcze coś na Peljesacu z ładną plazą,promenadą etc? Czekam na propozycje. Hvala!
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.02.2012 12:24

Będąc w Orebicu pojeżdziliśmy trochę po Peljesacu, promenadę i knajpki oraz piękną plażę ma Tripanj, wjeżdżaliśmy do niego od strony lądu i kolor wody jaki nam się ukazal i widok na figurkę Matki Boskiej spowodował że szczęki nam opadły. Lody smaczne.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 01.02.2012 12:40

A autor jaki zainteresowany FEST!!!
Cezario_x
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezario_x » 08.02.2012 00:22

KURYK napisał(a):To znowu ja, czy oprócz Orebica polecicie jeszcze coś na Peljesacu z ładną plazą,promenadą etc? Czekam na propozycje. Hvala!


Jeżeli chcesz pojechać na Peliesac, to masz "rzut beretem" - a w zasadzie promem na Korculę , a tam polecam Lumbardę ... z piaszczystą plażą. :-)

Czarek
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 08.02.2012 14:43

Bardzo dziękuję Wam za cenne porady. Ogólnie rzecz biorąc jednak wybraliśmy Vodice jako bazę wypadową co nie znaczy, że na wszystkie noce. Jadąc gdzieś dalej możemy zostać na noc i wrócić dnia nastepnego... (bo jest w centrum kraju), chociaż nie mniej jednak Ciągnie mnie w okolice Makarskiej, czy też wspomniana Brela ale grupa jest duża i jakoś wspólnie padło jednak na Vodice.

To nasz pierwszy wyjazd i mam nadzieje, że kraj i klimat nam się spodoba, wtedy innym razem zaliczę swoją wylukaną Makarską lub okolice.

Dziękuje maniust i consett0805

Consett0805 tak się akurat składa, że to drugie autko znajomych jedzie z Grudziądza, jako, że widzę u Ciebie w profilu może mógłbyś im polecić jakieś miejsce na trasie na nocleg ewentualnie inne alternatywne jeżeli znasz, pamiętasz, ewentualnie inne wskazówki do samej trasy...?
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 08.02.2012 15:10

Quecal napisał(a):Jadąc gdzieś dalej możemy zostać na noc i wrócić dnia nastepnego...


Parę razy zdążyliśmy się już przekonać, że wynajęcie apartamentu na jeden nocleg jest czasami ciężkie. Zwłaszcza w turystycznych miejscowościach, właściciele nie chcą tak wynajmować, bo czekają na turystów z dłuższymi pobytami.
Raz nam się tak wynająć udało w Dubrowniku i zapłaciliśmy za to aż 40 euro.
Myślę więc, że powinniście brać to pod uwagę planując wycieczki.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.02.2012 16:52

Twiga napisał(a):
Quecal napisał(a):Jadąc gdzieś dalej możemy zostać na noc i wrócić dnia nastepnego...


Parę razy zdążyliśmy się już przekonać, że wynajęcie apartamentu na jeden nocleg jest czasami ciężkie. Zwłaszcza w turystycznych miejscowościach, właściciele nie chcą tak wynajmować, bo czekają na turystów z dłuższymi pobytami.
Raz nam się tak wynająć udało w Dubrowniku i zapłaciliśmy za to aż 40 euro.
Myślę więc, że powinniście brać to pod uwagę planując wycieczki.

Jeśli chodzi o wybrzeże to tu się zgodzę i na pewno dużo drożej.
40 euro w Dubrovniku dużo? Żartujesz chyba?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.02.2012 16:57

Quecal napisał(a):Bardzo dziękuję Wam za cenne porady. Ogólnie rzecz biorąc jednak wybraliśmy Vodice jako bazę wypadową co nie znaczy, że na wszystkie noce. Jadąc gdzieś dalej możemy zostać na noc i wrócić dnia nastepnego... (bo jest w centrum kraju), chociaż nie mniej jednak Ciągnie mnie w okolice Makarskiej, czy też wspomniana Brela ale grupa jest duża i jakoś wspólnie padło jednak na Vodice.

To nasz pierwszy wyjazd i mam nadzieje, że kraj i klimat nam się spodoba, wtedy innym razem zaliczę swoją wylukaną Makarską lub okolice.

Dziękuje maniust i consett0805

Consett0805 tak się akurat składa, że to drugie autko znajomych jedzie z Grudziądza, jako, że widzę u Ciebie w profilu może mógłbyś im polecić jakieś miejsce na trasie na nocleg ewentualnie inne alternatywne jeżeli znasz, pamiętasz, ewentualnie inne wskazówki do samej trasy...?


Jeśli to w czymś pomoże to tu jest mój opis z 2010
Trzeba wziąć poprawkę na ten Włocławek bo chyba już się zmieniło. Jeśli macie jakieś pytanie śmiało :)
forum/viewtopic.php?t=29076&highlight=
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 11.02.2012 09:54

Adam66 napisał(a):
KURYK napisał(a):Moi drodzy,jaką mieścine polecacie na Peljesacu z ładną plażą dla dzieci,promenadą i fajnymi widoczkami? Proszę o info i pozdrawiam.

Orebic


Orebić - promenada jest (taka sobie), plaża dla dzieci?, chyba tylko Trstenica, ale podczas mojego dwutygodniowego pobytu ani razu nie skorzystałem, dzikie tłumy i ten niby piasek, żwirek to do mnie nie przemawia, ok. 25 km jest plaża Divna i tam jest OK.
Poza tym w Orebić nie ma w zasadzie dobrych miejsc do kąpieli, dużo skał w wodzie i jak dla mnie niestety eliminuje tą miejscowość.

Pisałeś Makarska Riviera - owszem ale nie sama Makarska tylko coś z boku, np. Brela, Podgora lub Tucepi.

W Tucepi byłem w 2010 roku, super miejscowość, piękna szeroka plaża, w połowie zacieniona co jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, świetne warunki do kąpieli, brak skał, piękne, zapierające dech widoki, masyw Biokovo i morze u jego podnóża, po 22 spokój i cisza co ważne w kontekście wyjazdu z dziećmi.

W Orebić zapomnij o jakiejkolwiek rozrywce dla dzieci, brak jakiegokolwiek placu zabaw, jedyna rozrywka to prom w porcie, mój syn przesiadywał tam godzinami, a potem w domu "statek z klapą".

Do Tucepi jadę również w tym roku! Zapomniałem dodać, że dojazd do Orebić też nie należy do ciekawych czasowo, no chyba, że w tym roku oddadzą jakiś kawałek autostrady w kierunki Dubrovnika.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja pierwszy raz - samochodem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone