Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Byłem na ciovo gdzie teraz??

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aniusiaczek1523
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniusiaczek1523 » 18.01.2008 12:24

Rok temu byłam na Ciovo, w Okrug Gornji, po raz pierwszy w Chorwacji, w tym roku natomiast w czercu dalej na południe się wybieram do Rogoznicy (dzielnica Ruskamen).
aniusiaczek1523
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniusiaczek1523 » 18.01.2008 13:02

Proponuje apartament Mihaljevic w Makarskiej. :)
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 24.01.2008 23:26

Witajcie,
Wybieramy się do Cro w lipcu. Chcemy pojechać w "ciemno" . Interesuje nas rejon od riviery makarskiej do Dubrovnika . Byliśmy już raz w Chorwacji, na Ciovo i w Sukosan, oraz jeden dzień w Dubrovniku. Po przejachaniu trasy ze Splitu do Dubrovnika, stwierdziliśmy, że ten kawałek wybrzeża bardzo nam pasuje. Czy możecie coś doradzić, gdzie warto się zatrzymać ? Idealne miejsce dla nas to oczywiście fajna kameralna plaża, sympatyczna, nieoblegana przez turystów miejscowość, gdzie wieczorem można połazić i posiedzieć w knajpce przy winku. Szukać czegoś w rejonie Makarskiej, a może Paljesac ? Ponieważ chcemy też trochę pozwiedzać, to wyspy raczej odpadają.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: A jednak Makarska!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.01.2008 15:28

fryzjer007 napisał(a):Decyzja zapadła.Szukamy czegos w oklolicach makarskiej!I teraz prosba!! Macie moze namiary na jakies sprawdzone apartamenty??Jedzie nas spora grupa tj,4 rodziny i oczywiscie chcemy zamieszkac w jednym apartamentowcu.Jesli mozecie cos podpowiedziec to bardzo prosze!! Będę bardzo wdieczny! Pozdrawiam!


w 2001 roku pierwszy raz pojechalismy do cro,do Dubrovnika i Baski Vody,w tej drugiej miejscowosci znalezlismy bajeczny apartamentowiec,za rozsadna cene.Zaglebisty gospodarz.Piekny ogrod,za plotem uliczka i plaza.W 2004 roku bylsimy u niego znowu i znowu bez problemu i bez zapowiedzi.W 2006 roku tez pojechalismy bez zapowiedzi i musielismy sie po dwoch dniach przenosic z pokoju do pokoju,ze wzgledu na rezerwacje.W tym roku wybieramy sie do niego ponownie w czerwcu,ale nauczeni doswiadczeniem wyslalem mu maila juz pod koniec grudnia.................i bardzo dobrze bo musial sie niezle naglowkowac,zeby nas wcisnac.Pisze to ,bo wydaje mi sie,ze coraz trudniej bedzie znalezc w naszych sprawdzonych,dobrze polozonych apartamentowcach czy domach wolne pokoje bez uprzedzenia.Mysle,ze bardzo w tym "pomogla" autostrada.
4 rodziny to duzo,wiec powinienes juz szukac ,z taka iloscia ludzi nie ryzykowalbym wypadu w ciemno,bo moze sie okazac,ze bedziecie mieszkac w roznych miejscach.Pozdrav.
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 26.01.2008 19:24

madzia1981 napisał(a):Ja zdecydowanie na wypoczynek wolę Okrug Gornji w rejonie zatoki Movarstica, czy też nieopodal plaży Copacabany. Ale Slatina też jest bardzo urokliwa.


Witam , a możesz podesłac jakies namiary na Ciovo. Slatina lub Okrug Gornji. W ubiegłym roku po raz pierwszy byłem w Cro na Rivierze Makarskiej i chetnie bym tam wrócił, ale po głowie chodzi mi równiez inny rejon. Chorwacja jest duza wiec warto byłoby zobaczyc cos nowego. Wybieramy sie w 7 osób w tym 3 dzieciaków w wieku 6-16 lat
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 30.01.2008 10:52

My też na Ciovo
Ostatnio edytowano 01.03.2008 20:29 przez beatusia, łącznie edytowano 1 raz
plr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plr » 03.02.2008 20:16

ines napisał(a):Witam,
Zupa Dubrovacka (Srebreno) ladna i blisko Dubrovnika-bardzo dobra baza wypadowa na zwiedzanie pobliskich miast i Czarnogory,
jednak o wiele pięknej na Peljesacu(dziko:) czy Riwierze-piekne krajobrazy (wg. mnie;)


Proszę o bliższe informacje o kwaterunku w Srebreno.- może ktoś ma jakieś doświadczenia. Jedziemy z dziećmi i raczej nie chcielibyśmy jechać w ciemno.
Jaber
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.12.2007
zaprawdę Chorwacja to raj na ziemi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaber » 20.02.2008 02:02

Witam,
zaprawdę Chorwacja to raj na ziemi...
Tradycyjnie zapraszam na wycieczkę (wirtualną bądź prawdziwą) po wyspie Cres...

http://www.cres.home.pl

Pozdrawiam wszystkich znajomych oraz wszystkich przyszłych i obecnych CROMANIAKÓW

Maciek
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 15.09.2008 12:32

Miało być Ciovio i nie wyszło, w ostatniej chwili właśiciel apartamentu odmówił zakwaterowanie. Jak ja się cieszę, że tak wyszło!!! Zamiast Ciovio pojechaliśmy do Breli. Teraz jestem bardzo zadowolona z takiej zamiany. Podczas pobytu w Breli byłam bardzo ciekawa jak wygląda Slatine i wyspa Civio na którą mieliśmy jechać więc udaliśmy się na wycieczkę aby zobaczyć co ewentualnie straciliśmy ale straconym to okazał się dzień w którym pojechaliśmy zwiedzić Ciovio.
Dla mnie żadnych ciekawych krajobrazów, plaże bardzo wąskie przy samej ulicy, brak jakichkolwiek atrakcji dla dzieci (chociażby najmniejszej hustaweczki) już nie wspomnę o tym słynnym moście nawet po lody musiałabym iść kilometrami pewnie bez żadnego wielkiego wyboru. Generalnie nie polecam tego rejonu, w każdym razie ja na pewno tam się nie wybiorę. Zresztą mam taką zasadę, że co wakacje trzeba zwiedzić inne rejony. Pozdrawiam.
M.Smoczkiewicz
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smoczkiewicz » 16.09.2008 21:43

Byliśmy na Ciovo i chcemy wrócić na Ciovo - mamy nawet wstępnie zarezerwowaną kwaterę, z pięknym ogródkiem i "własną" plażą". Po udanym urlopie spędzonym w obszernych i wygodnych apartamentach "Malo Morie" w Arbaniji ciężko znaleźć coś równie odpowiedniego (sprawdziłem kilka lokalizacji), ale zalety tej wsi są oczywiste. Szczególnie jako baza wypadowa!! A Chorwaci szybko budują tę autostradę do Dubrownika. Skuteczniejsi są w tym od nas.
Polecam Arbaniję i Slatine szczególnie we wrześniu, gdy miną upały, a Kasztelski Zalew, ciepły i gładki jak stół pozwala na spokojną zabawę w cieplutkiej wodzie bez towarzystwa jeżowców. No i jeszcze jedno - oprócz paru ciekawskich os nie było owadów.
Jesteśmy zauroczeni cichymi plażami za Slatine, (tylko auto po tych wyjazdach było straszliwie zakurzone), tajemnicą przeszłości poletek, niegdyś uprawianych, dziś zarosłych drzewami, gdzie mury z zebranych na tych poletkach kamieni prowadzą na szczyt wzniesienia, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Strasznie ciężkie życie mieli mieszkańcy tej ziemi, ile trudu i pracy musieli włożyć, by urosło parę kłosów zboża - a dzisiaj , poletka zarośnięte drzewami tymi kamiennymi szańcami budzą ciekawość.
A przecież byłem w Chorwacji pierwszy raz - ile jeszcze przed nami!!
Pozdrawiam - Marek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.09.2008 21:53

Na Ciovo jeżdzę od kilku lat, urzekły mnie nie tylko piękne widoki...Ciężko tam nie wrócić choćby dlatego, że mam tam serdecznych przyjaciół w Okrugu Gornji. Dlatego za rok pewnie znów odwiedzę choć na 1 tydzień tę wyspę.
Choć szczerze pisząc zawiodła mnie w tym roku Slatina-niegdyś prawie dzika z pięknymi muszlami, w tym roku zapchana go granic możliwości ( w sierpniu).
Jeśli plany pozwolą wybiorę się za rok gdzieś dalej...okolice Dubrovnika.
asiazz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiazz » 01.03.2009 21:24

Super forum i przydatne informacje. Właśnie skorzystałam z niego i zarezerwowałam apartament w Mlini. Troszkę zaskoczona jestem, że właściciel nie oczekuje zaliczki. Czy mieliście też taką sytuację?
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 01.03.2009 22:28

ASIAZZ: kilkanaście razy byłem w HR ale na wyspie Murter. Można tam odpocząć, popływać, ponurkować - jest tam baza polskich nurków. Tylko że mój chorwat chce zaliczkę.
Nic to nie zmienia jest super.
A za 4-osobowy apartament w lipcu-sierpniu chce 610 E. W czerwcu lub we wrześniu 470 E
Poznałem całą HR od Rijeki do Dubrownika, jest piękna ale odpoczynek tylko na Murterze - wioska Jezera. Pozdrawiam
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 02.03.2009 22:06

fryzjer007 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.W zeszłym roku po raz pierwszy i nie ostatni:) byłem na wyspie ciovo Okrug Gorni.W tym roku chce pojechac tez w te rejony ale nie mam pomysły gdzie.Prosze o jakies propozycje.Nie koniecznie ciovo.prosze o pomoc.


Też byłem w ubiegłym roku na Ciovo, było superowo, doskonałe miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania okolicy - objechaliśmy od Vodic po Brele. Poza tym Trogir jest cudownym i niezwykle urokliwym miejscem.
Proponuje Ci Brele lub okolice Makarskiej - samą Makarską jeśli chciałbyś aktywnie spędza wieczory :wink: i nie rażą Cię tłumy. Przepekne plaże, krajobrazy, blisko na Hvar a i do Dubrovnika można podskoczyc :D .
ignas128
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2012
Co następnego po wyspie Ciovo??

Nieprzeczytany postnapisał(a) ignas128 » 22.04.2013 11:53

Witam wszystkich forumowiczów po zimowej przerwie :)
Rok 2012 był naszym debiutem w Chorwacji, który wspominamy znakomicie. Na naszą podróż wybraliśmy wyspę Ciovo z której wszyscy byli zachwyceni. Bliskość pięknego Trogiru, fajne plaże, duża liczba barów i kawiarni, promenada, tanie apartamenty z klimą (udało się znaleźć po 11euro za osobę).

W tym roku planujemy wybrać się w inne miejsce - i tutaj pytanie do Was :)
Jaką miejscowość, polecacie?? Generalnie zależy nam aby to nie było jakieś odludzie ale też nie zatłoczona metropolia. Żeby wieczorem można było wyjść do knajpki czy gdzieś potańczyć. Wybrać się na spacer po promenadzie, coś pozwiedzać w okolicy :)
Ciovo było idealna wyspą ponieważ było blisko do Trogiru (można tam było dojść w 30 minut spacerkiem lub popłynąć stateczkiem), miała super plaże, masę barów i dyskotek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Byłem na ciovo gdzie teraz?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone