Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.10.2019 17:05

Apulia faktycznie piękna jest. Uprzejmie zatem donoszę, że Mroczki nie nakłamały :smo: Fakt, że zdjęcia macie super fajne i często można na nich zobaczyć elementy, które trudno dojrzeć okiem, bo są gdzieś wysoko na fasadach.
Dzięki za inspirującą relację.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.10.2019 18:13

aga_stella napisał(a):Apulia faktycznie piękna jest. Uprzejmie zatem donoszę, że Mroczki nie nakłamały :smo: Fakt, że zdjęcia macie super fajne i często można na nich zobaczyć elementy, które trudno dojrzeć okiem, bo są gdzieś wysoko na fasadach.
Dzięki za inspirującą relację.

Czyli Apulia przez Ciebie została odwiedzona. Zazdroszczę.
To kiedy relacja ?.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.10.2019 20:31

aga_stella napisał(a):Apulia faktycznie piękna jest. Uprzejmie zatem donoszę, że Mroczki nie nakłamały :smo:

Bardzo miło mi to czytać :D .

Ciekawa jestem czy masz swoją listę apulijskich hitów?
I jak poszło z wypożyczeniem auta?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 13.10.2019 17:55

megidh napisał(a):Czyli Apulia przez Ciebie została odwiedzona. Zazdroszczę.
To kiedy relacja ?.


Myślę, że będzie. Zdjęcia muszę ogarnąć. Nawet się nie przyznam ile ich mam (aparat plus telefon), bo zaczniecie szukać białego kaftana :roll:


marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Apulia faktycznie piękna jest. Uprzejmie zatem donoszę, że Mroczki nie nakłamały :smo:

Bardzo miło mi to czytać :D .

Ciekawa jestem czy masz swoją listę apulijskich hitów?
I jak poszło z wypożyczeniem auta?


Pierwsze miejsce bez cienia wątpliwości Matera (choć to Bazylikata)
Drugie Grotte di Castellana.
Trzecie Alberobello, ale tylko nocą (w dzień jakoś mniejsze wrażenie zrobiło).
Z innych miast chyba (bo się jeszcze waham) Monopoli lub Ostuni.
Z autem poszło dobrze, ale zdecydowaliśmy się na droższą wypożyczalnię Hertz.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.10.2019 17:49

aga_stella napisał(a):
megidh napisał(a):To kiedy relacja ?.


Myślę, że będzie. Zdjęcia muszę ogarnąć.

Nie mogę się doczekać :smo: . Zmotoryzowani pewnie dotarliście w miejsca, gdzie jeszcze nie dałam rady :hut: .



aga_stella napisał(a):Z autem poszło dobrze, ale zdecydowaliśmy się na droższą wypożyczalnię Hertz.

Z ciekawości, jakie koszty?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 15.10.2019 18:24

marze_na napisał(a):Z ciekawości, jakie koszty?

Włoska wypożyczalnia to koszt 700 zł (za tyle samo dni). My zapłaciliśmy 1360 zł (od 1 do 10 października), ale przy czterech osobach uznaliśmy, że damy radę i wolimy święty spokój. Z tej wypożyczalni korzystaliśmy w Izraelu, w necie też ją chwalili i polecali na południu Włoch.
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 15.10.2019 18:58

Bardzo piękne miejsca.
I pięknie sfotografowane...
Oglądanie tej relacji to była niezwykła przyjemność.
Dziękuję :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.10.2019 19:14

aga_stella napisał(a): My zapłaciliśmy 1360 zł (od 1 do 10 października), ale przy czterech osobach uznaliśmy, że damy radę i wolimy święty spokój.

Rzeczywiście do przełknięcia :D .
Chodzi mi cały czas po głowie Gargano, a tam bez auta trochę bez sensu :? .



pawelg napisał(a):Bardzo piękne miejsca.
I pięknie sfotografowane...
Oglądanie tej relacji to była niezwykła przyjemność.
Dziękuję :D

To ja dziękuję za dobre słowo :D .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 07:47

aga_stella napisał(a):Włoska wypożyczalnia to koszt 700 zł (za tyle samo dni). My zapłaciliśmy 1360 zł (od 1 do 10 października), ale przy czterech osobach uznaliśmy, że damy radę i wolimy święty spokój.


I pewno tzw. "full cover" ? Z tego co słyszałem, to we Włoszech lepiej mieć pełne ubezpieczenie. Lubią podobnież wskazywać nowe rysy których oczywiście wcześniej nie było ;)

marze_na - super relacja :)

pozdrawiam, Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.10.2019 17:58

majkik75 napisał(a): Z tego co słyszałem, to we Włoszech lepiej mieć pełne ubezpieczenie. Lubią podobnież wskazywać nowe rysy których oczywiście wcześniej nie było

Nie doceniasz :wink: . Potrafią podprowadzić auto nieszczęśnikowi, który postanowił zaoszczędzić na ubezpieczeniu i skasować 2 - 3 tys. euro depozytu.


majkik75 napisał(a):marze_na - super relacja

Dzięki.
Apulia jest super 8) . A jak jest super to jakoś samo się pisze :D .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 19:02

marze_na napisał(a):Nie doceniasz :wink: . Potrafią podprowadzić auto nieszczęśnikowi, który postanowił zaoszczędzić na ubezpieczeniu i skasować 2 - 3 tys. euro depozytu.


A widzisz, Ci Włosi ... :lol: :wink:

pozdrawiam, Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.10.2019 19:42

majkik75 napisał(a):A widzisz, Ci Włosi ... :lol: :wink:

Dlatego wypożyczalnie omijam :oczko_usmiech: .
Na 94 dni urlopu spędzonego we Włoszech, samochód wypożyczyliśmy aż :roll: :wink: na 4 dni. Oczywiście z "full cover", żeby znając realia nie kusić losu i nie zepsuć sobie wakacji.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 16.10.2019 20:17

majkik75 napisał(a):
I pewno tzw. "full cover" ? Z tego co słyszałem, to we Włoszech lepiej mieć pełne ubezpieczenie. Lubią podobnież wskazywać nowe rysy których oczywiście wcześniej nie było ;)

pozdrawiam, Michał


No jasne - pełne ubezpieczenie. Jak poczytasz o wypożyczaniu auta zwłaszcza na południu Włoch, to wręcz się odechciewa. Apulia, Kalabria i Sycylia - to pod tym względem dziwne regiony.

marze_na napisał(a):Na 94 dni urlopu spędzonego we Włoszech, samochód wypożyczyliśmy aż :roll: :wink: na 4 dni. Oczywiście z "full cover", żeby znając realia nie kusić losu i nie zepsuć sobie wakacji.


Za to za informację kolejową i autobusową możesz robić :smo:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 20:49

aga_stella napisał(a):No jasne - pełne ubezpieczenie. Jak poczytasz o wypożyczaniu auta zwłaszcza na południu Włoch, to wręcz się odechciewa. Apulia, Kalabria i Sycylia - to pod tym względem dziwne regiony.


Tak, już kiedyś się orientowałem ... Ale jest tak grubo, że lepiej nie brać ? Rozwiniesz proszę pojęcie "dziwne regiony" ?
Bo wiecie, jak dojdę do momentu zachwytu na Rzymem (a dojdę), to porzucę Cro na wakacje i będzie trzeba szukać nowych kierunków .. :wink: :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 16.10.2019 21:11

majkik75 napisał(a):
aga_stella napisał(a):No jasne - pełne ubezpieczenie. Jak poczytasz o wypożyczaniu auta zwłaszcza na południu Włoch, to wręcz się odechciewa. Apulia, Kalabria i Sycylia - to pod tym względem dziwne regiony.


Tak, już kiedyś się orientowałem ... Ale jest tak grubo, że lepiej nie brać ? Rozwiniesz proszę pojęcie "dziwne regiony" ?
Bo wiecie, jak dojdę do momentu zachwytu na Rzymem (a dojdę), to porzucę Cro na wakacje i będzie trzeba szukać nowych kierunków .. :wink: :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał


Podają, że ubezpieczenie w tych regionach nie obejmuje np. kradzieży (czytałam to w kilku miejscach). Druga sprawa wykupujesz z ubezpieczeniem, a jak odbierasz auto, to mówią, że masz jeszcze u nich kupić. W skrajnych sytuacjach nie chcą auta wydać. Faktycznie jak wchodziłam na umowy, to często był tam zapis - obowiązkowe wykupienie ubezpieczenia u nich. Dlatego wolałam uniknąć tych zawirowań.
Uważam jednak, że nie można dać się zwariować. W necie często ludzie coś wyolbrzymiają.
Jak jechałam na Kretę, to z opinii wynikało, że w pokoju będzie tylko okienko 50 na 50 cm. No było - bardzo dobrze się sprawdzało jako wentylacja, ale były też duże drzwi balkonowe (dwa skrzydła). Po kiego robić aferę z okienka? Nie wiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie. - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone