Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bujanie przy wulkanie – Eolie 2017

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.01.2019 23:59

:hut:
marze_na napisał(a):Tak jak sobie kiedyś obiecałam, ostatni tydzień maja, pierwszy tydzień czerwca :hut: .

Bardzo fajny termin na wulkaniczne eskapady :hut:

Fotek w Win7 nie będzie widać, bo w tej relacji wklejałam z fmixa, a nie z tinypic....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.07.2019 21:36

Gdy pływaliśmy koło Stromboli, wulkan był łagodny jak baranek. Dziś pokazał, że to tylko pozory, gdyż wciąż jest groźny.
Kilkadziesiąt osób ewakuowano z wyspy (pisałam o tym, że łódki są tam zawsze w gotowości na taką ewentualność. Jeden turysta, który był na wycieczce w rejonie największej aktywności wulkanu, stracił życie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.07.2019 22:06

Bardzo przykry wypadek :( .


dangol napisał(a):Gdy pływaliśmy koło Stromboli, wulkan był łagodny jak baranek.

Miesiąc temu też był dość spokojny. Popłynęliśmy na wycieczkę z wieczornym obserwowaniem wybuchów z morza i w sumie byliśmy lekko rozczarowali :roll: . Bujaliśmy się na statku przez ok. godzinę, a w tym czasie Stromboli tylko raz wyrzucił niewielką porcję lawy :? . Wcześniej zrobiliśmy podejście na punkt widokowy na wysokości 290 m, bardzo przyjemny spacer i tylko jeden głośny wybuch :D .

Wtedy szalała Etna. Na szczęście obyło się bez ofiar.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.07.2019 15:21

marze_na napisał(a): Wtedy szalała Etna.


Zapewne zrobiliście fascynujące fotki :) , bo Etnę widać z Eoliech.
Kiedy wystartujesz z relacją?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.07.2019 20:10

dangol napisał(a): Etnę widać z Eoliech.

Nie przy takiej aktywności Etny :D .


dangol napisał(a):Kiedy wystartujesz z relacją?

Nie mam pojęcia :? .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.07.2019 20:54

Fakt, jeszcze "jesteśmy" w Portugalii :D . Pięknie tam jest, więc spokojnie możemy tak być jeszcze długo 8) . Wyspy Liparyjskie mogą poczekać, aż przyjdzie na nie czas.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.07.2019 21:06

dangol napisał(a):Fakt, jeszcze "jesteśmy" w Portugalii :D . Pięknie tam jest, więc spokojnie możemy tak być jeszcze długo 8) . Wyspy Liparyjskie mogą poczekać, aż przyjdzie na nie czas.


I jeden i drugi region wart mszy :)

Danusiu co na wrzesień planujecie bo chyba przeoczyłem? :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.07.2019 13:27

tony montana napisał(a): Danusiu co na wrzesień planujecie bo chyba przeoczyłem? :)


Faktycznie, przeoczyłeś, bo "ogłoszenie" było w kilku miejscach.

dangol napisał(a):
kulka53 napisał(a): Jakiś plan na wrzesień się już konkretyzuje? (wiem, to jeszcze sporo czasu...). Jak rozumiem to będzie wylot, nie wyjazd?


Plan już jest od połowy kwietnia :)

dangol napisał(a):
piekara114 napisał(a): Pochwal się jakie maleństwo wybierzecie

O Koufonissi myślałam już :idea: po obu relacjach KOL'a , potem dołożyły się do tego opowieści Kulek 8) i MCR'a... Nie było jednak lotów z Wrocławia do Aten, więc pomysł był dość długo :roll: uśpiony.
Ubiegłoroczna Teneryfa wypadła tak trochę znienacka, gdyż wrześniowego urlopu nie miało być wcale... Ale już po powrocie z Kanarów było pewne, że kolejny rok na 100% z wypadem do Grecji :) . A że :roll: tylko tydzień do dyspozycji, więc "obudziłam" Koufonissi :D . Przez moment rozważałam także Iraklię, ale z wiekiem jakoś preferujemy wolniejsze wakacje, więc przy realnie 4- 4,5 dniach pobytu na wysepkach, dwie na raz to za dużo :wink: .


Nie do końca jeszcze wiemy, jakim promem popłyniemy. Niestety ten najtańszy nocny nijak nam nie pasuje (odpływa w piątek, zanim dolecimy :oczko_usmiech:, następny jest dopiero z niedzieli na poniedziałek - a z powrotem w środę wcześnie rano), zdani więc jesteśmy na znacznie droższą przeprawę. Zapewne popłyniemy więc w sobotę rano :roll: bezpośrednim szybkim, a wracać będziemy w czwartek albo też szybkim, albo z przesiadką na Naxos , aby zdążyć na piątkowy samolot.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2019 13:18

marze_na napisał(a):
dangol napisał(a):Gdy pływaliśmy koło Stromboli, wulkan był łagodny jak baranek.

Miesiąc temu też był dość spokojny. Popłynęliśmy na wycieczkę z wieczornym obserwowaniem wybuchów z morza i w sumie byliśmy lekko rozczarowali :roll: . Bujaliśmy się na statku przez ok. godzinę, a w tym czasie Stromboli tylko raz wyrzucił niewielką porcję lawy
Może to i lepiej że na morzu Was nie spotkało to co wydarzyło się tydzień temu :roll:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.09.2019 14:16

Fakt, przy takiej aktywności Stromboli, z pewnością zrezygnowalibyśmy z podpływania do wyspy. Zwłaszcza, że z pozostałych Eoliech erupcja również byłaby nieźle widoczna.
Wulkan już drugi raz w tym roku pokazał, że nie ma z nim żartów...
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Bujanie przy wulkanie – Eolie 2017 - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone