Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bujanie przy wulkanie – Eolie 2017

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.01.2018 21:51

Na lotnisku spędziliśmy :roll: sporo czasu.
Niestety, dla mnie nie było to tak wspaniałe miejsce do zabawy, jak dla tego maluszka :wink: .

75-IMG_5050.JPG


Całe szczęście, że lotnisko w Katanii jest bardzo „smakowite” 8) , więc jakoś udało się wytrzymać tych kilka godzin.

76-IMG-20170924-WA0001.jpg


77-IMG_5055.JPG


Wtedy też pojawił się pomysł, aby :idea: śledzić ceny lotów z Wrocławia do Palermo i jeśli będą sprzyjać, to wykorzystać szansę na kolejne kulinarne atrakcje :) , z bułą ze śledzioną :wink: jako motywem przewodnim. Już niedługo ma to nastąpić :D !

Nie wylosowaliśmy miejsc przy oknach, więc widoków z samolotu nie było...

Na lotnisku w Berlinie musieliśmy znowu „trochę” poczekać na planowy odjazd Polskiego Busa do Wrocławia.
Tym razem zamiast na żarełku, skupiliśmy się na napitkach :P . No bo jakże zrezygnować z Augustinera :wink: ?

78-IMG_5064.JPG


Przecież dzięki niemu, nocna podróż w ciasnym autobusie upłynęła w miarę szybko :) .

KONIEC !!!
Ostatnio edytowano 06.11.2019 10:19 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.01.2018 22:23

500E??? 8O 8O 8O Dużo :cry:
Dziękuję za wspaniałą przygodę, fajnie że mogłam popatrzeć z ulubionej perspektywy na miejsca mi nieznane :wink: Twoje wulkany były niesamowite i co najważniejsze....bezpieczne :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.01.2018 22:41

Ale się tu wybujałam, najadłam i napiłam ocami ;)
Pięknie było :hearts:

dangol napisał(a):... Wtedy też pojawił się pomysł, aby :idea: śledzić ceny lotów z Wrocławia do Palermo i jeśli będą sprzyjać, to wykorzystać szansę na kolejne kulinarne atrakcje :) , z bułą ze śledzioną :wink: jako motywem przewodnim. Już niedługo ma to nastąpić :D !...

Wspaniałych doznań :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.01.2018 16:01

Z tym bujaniem nie jest mi po drodze, wiec najlepiej się poczułam bliżej lądu a najpiękniej było na wulkanie. Nawet błocenie sie bym zaakceptowała.

Dzięki za relację.

Fajnie jak coś można nie tylko oglądnąć ale i podglądnąć. Podgladnęliśmy i mamy maskę.
Teraz gdy wsadzę na twarz nową maskę będę wspominać relację z tych wysp.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.02.2018 12:33

A ja właśnie troszkę nadrobiłam Twoją relację. Ciekawe te czarne plaże, takie... inne po prostu. Twoja opowieść jak zawsze interesująca i okraszona nie mniej interesującymi zdjęciami. A jedzonko przez Was przygotowywane :hearts: szczególnie nadziewane kalmary. Aż mi ślinka cieknie...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2018 18:48

agata26061 napisał(a): Aż mi ślinka cieknie...


Kolejna sycylijska podróż (krótka niestety :( ) już za nami. Było bardzo kulinarnie 8) , tyle że sami tym razem mało przy kuchni się udzielaliśmy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.02.2018 19:12

dangol napisał(a):
agata26061 napisał(a): Aż mi ślinka cieknie...


Kolejna sycylijska podróż (krótka niestety :( ) już za nami. Było bardzo kulinarnie 8) , tyle że sami tym razem mało przy kuchni się udzielaliśmy.

Mam nadzieję, że pogoda dopisała, a Palermo nie zawiodło :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2018 19:33

Pogodę mieliśmy zdecydowanie lepszą, niż rok temu Tony :wink:
Nie padało (chociaż kilka razy :oczko_usmiech: zaczynało), o niebo cieplej niż we Wrocławiu (ale do ciepełka :roll: daleko), słońca ... jak na lekarstwo.
Wrażenie ogólnie pozytywne, na szczegóły przyjdzie czas. Tak na szybko, wielkie dzięki Marzenko za cenne wskazówki praktyczne (no bo cudowne foty chwaliłam nie raz) w Twojej relacji 8) , dzięki temu udało się tanio dotrzeć do Monreale.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.02.2018 19:37

dangol napisał(a):
Kolejna sycylijska podróż (krótka niestety :( ) już za nami. Było bardzo kulinarnie 8) , tyle że sami tym razem mało przy kuchni się udzielaliśmy.

No, no, no :!: :)

pzdr :wink:

A ja za to byłem na Szrenicy :)

IMG_5807a.jpg
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2018 19:47

longtom napisał(a): A ja za to byłem na Szrenicy :)

No to miałeś zimniej :lol: niż my, ale za to czyściej :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.02.2018 09:50

Oj :oops: umknęło mi zakończenie eolskiej relacji :?
Za którą dziękuję :idea: bo była z pewnością inspiracją do tego by móc pomyśleć realnie o tym by się kiedyś na ten archipelag wybrać. Z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie :) , ale zawsze będzie jednym z pomysłów do rozważenia na kolejne lata.

No i tak jak Małgosia już napisała - dzięki Tobie mamy już maskę i płetwy :cool: a także zamówioną pompkę do materaca :mrgreen: z którego też może skorzystamy w celu poszukiwania podwodnych wrażeń.

A teraz czekamy na następną sycylijską relacyjkę :cool: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.02.2018 21:59

kulka53 napisał(a):
A teraz czekamy na następną sycylijską relacyjkę :cool: .


Zapraszam :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.01.2019 20:55

Ale szkoda, że z relacji wyparowały zdjęcia :( .
I tak przeczytam jeszcze raz od deski do deski, bo zdecydowanie inaczej czyta się mając w perspektywie własny wyjazd :wink: .


marze_na napisał(a):
dangol napisał(a):Na pewno nie pokażę wszystkich miejsc, które Wy odwiedzicie zapewne już w 2018.

Raczej nie w 2018 :D .

Nie podejrzewałam, że na Sycylię wrócimy tak szybko :oczko_usmiech: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.01.2019 21:18

Fotki... No cóż :oczko_usmiech: . Może jak nie będzie bieżących tematów :wink: , to kiedyś (?) wkleję coś od nowa

marze_na napisał(a):
Nie podejrzewałam, że na Sycylię wrócimy tak szybko :oczko_usmiech: .


Fajnie, że wracacie :D . Kiedy konkretnie ?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.01.2019 22:32

dangol napisał(a):Fotki... No cóż :oczko_usmiech: . Może jak nie będzie bieżących tematów :wink: , to kiedyś (?) wkleję coś od nowa

Przypomniałam sobie, że jakąś Twoją relację widziałam w pracy w IE na Win7. Mam jeszcze nadzieję, że jednak coś zobaczę :).



dangol napisał(a):Fajnie, że wracacie :D . Kiedy konkretnie ?

Tak jak sobie kiedyś obiecałam, ostatni tydzień maja, pierwszy tydzień czerwca :hut: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Bujanie przy wulkanie – Eolie 2017 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone