Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela 2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Brela 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 13.08.2020 10:56

Nasz 5 raz w Cro. Miało go nie być, ale jest :)
Wcześniej Caklje, Pirovac, Zavala na wyspie Hvar, Mała Duba

W tym roku przez Covid, problem z autem miała być PL.
Okazało się jednak, że owczy pęd spowodował brak miejsc w Beskidach oraz wywindował ceny.

Wróciliśmy zatem do pomysłu "znowu Chorwacja".
Znalazłem apartament w Breli w drugim rzędzie od morza, dwie sypialnie, dwie łazienki w super stanie (przynajmniej na zdjęciach) za 70e za dobę. Po małych targach stanęło na 650e za 11 dni.

Auto naprawione, zrobiony przegląd, kupiłem jeszcze nowe opony. Ruszamy we wtorek o 19. Standardowo jeździmy w nocy, żeby córki 6 i 8l mogły spać.
Trasa przebiegała spokojnie. Na granicy z Węgrami dołączyliśmy do mojej siostry, która jedzie na Kemping.
Od tej pory idzie wolniej, bo o ile ja jadę spokojnie, to ona hmm nazwałbym to dostojną jazdą.

Dotarliśmy do Letenye. Szybkie tankowanie, przejazd przez granicę poszedł gładko i sprawnie. Nie prosili o entercroatia, tylko zrobili skan dowodów.

Za granicą standardowo śniadanko. Przy wyjeżdżaniu z parkingu najechałem na krawężnik ustawiajac nawigacje. To wazn, bo później okaże się dość kłopotliwe...

Autostrada w Cro pusta w porównaniu do lat poprzednich. Jedziemy ...dostojnie.
Za bramką przed Zagrzebiem mam wrażenie jakbym jechał po tarce. Przejeżdżając przez bramkę wyraźny odgłos opony mówi mi co się stało. Flak.
Zatrzymaliśmy się za bramką, szybko wypakowalismy bagaznik, ustawiamy trójkąt, zakładamy kamizelki, dzieci odstawiamy na trawkę za barierki.
Chcę zmienić na dojazdowke, ale.... cholera klucze i lewarek zostawiłem w piwnicy w Łodzi. Przecież mam nowe opony, co może się stać.
Siostra zatrzymała innego kierowce, ma klucz, ale nie pasuje do moich śrub.
Sprawdzam koło dojazdowe a pod nim jest nieruszany lewarek i klucz, standardowe wyposażenie o którym zapomniałem :)
Szybka zmiana koła i jedziemy. Myślę co tu zrobić .
Przypomniałem sobie o ubezpieczeniu opon które mam w polisie. Dzwonię do Axy żeby dowiedzieć się, że działa tylko w PL. Trudno.
Szybka decyzja - czlapiemy się do Zagrzebia, jeszcze dostojniej. Tam znalazłem na gmaps serwis kół.
Na miejscu bez problemu dogadałem się po angielsku. Wyrok - trzeba wymienić dwie opony przednie, prostować felgę. Wyrok2 - 1800 kun. Niezły początek.
Czekamy na ekspresowa dostawę zamówionych opon. Dzieci dostały w gratisie zimne napoje a ja ładna koszulkę.
Obrazek

Po godzinie ruszamy dalej.
Dalsza podróż idzie gładko... i dostojnie.
Rozstajemy się z siostra w okolicach Splitu.
Przed Brelą robimy maly postój i sesje w pięknym miejscu
Obrazek
Obrazek

Na miejsce docieramy ok 18 zamiast planowanej 11, cóż poradzić.
Cieżko zlokalizować docelowy domek w gęstwinie innych i wysokiej zabudowie Breli. Dzwonię do właścicielki. Po kilku minutach udaje się spotkać. Parkujemy pod domkiem jej brata, gdzie jest spory parking a nasz jest 50m niżej.
Wypakowujemy rzeczy, załatwiamy formalności i idziemy na oględziny.
Jest ładnie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jemy kolację i padamy ze zmęczenia.
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Brela 2020 dzień 1 :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 13.08.2020 11:13

Rano czas na zakupy, poszukiwanie bankomatu i taką przygodę.
Passa trwa
Obrazek
Nie zauważyłem końcówki windy towarowej, widziałem tylko część oklejoną taśmą ostrzegawczą...
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Brela 2020 dzień 1cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 13.08.2020 14:08

Szybki rekonesans po lokalnych plażach.
Ładnie tu
Obrazek
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.08.2020 14:12

W Breli nigdy nie byliśmy 8O

Będę zaglądać :D
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.08.2020 14:14

Piękne zdjęcia i miejsca, które kocham, zatem tu zostaję!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12176
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.08.2020 14:17

Brela - miejsce znane mi tylko ze zdjęć więc pooglądam :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.08.2020 14:28

button napisał(a):Przed Brelą robimy maly postój i sesje w pięknym miejscu
Co to za miejsce?

maslinka napisał(a):W Breli nigdy nie byliśmy 8O
My też 8O
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 13.08.2020 14:45

mam być od 29.08 w Breli - uda mi się ?
ale z ciekawością będą "chłonął" twoją relacje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2020 17:05

Przypomnę sobie jak było w Breli.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.08.2020 18:09

Brela... Pamiętam 2010 rok... Był taki moment, że poczułem się jak na Hawajach... Chętnie przypomnę sobie tudzież zmiany zaobserwuję...
Załączniki:
IMGP1863.JPG
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 13.08.2020 18:45

piekara114 napisał(a):
button napisał(a):Przed Brelą robimy maly postój i sesje w pięknym miejscu
Co to za miejsce?


Vidikovac Križ
Ul. Hrvatskih Branitelja, 21255, Zadvarje, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/9hEr2gPX5XyRrnE48
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 13.08.2020 21:09

zacne zdjęcia:) zasiadam w pierwszym rzędzie, choć początek przygody mocno zabolał $$$
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 13.08.2020 21:58

Mała przecierka na zderzaku, nie wpłynie na komfort :)
zumila
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 13.08.2020 23:29

W Breli jeszcze nie byłam, zatem zostaję, czytam z ciekawością :)
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 14.08.2020 10:23

Dziękuję wszystkim za odwiedziny :)

Plażowaliśmy do 18tej. Woda ciepła, plaże piękne, my trafiliśmy na małą, gdzie nie było tłumu (w przeciwieństwie to Punta Rata)
Obrazek

Córki pływają w pływaczkach z Decathlonu i maskach pełnotwarzowych obserwując życie podwodne. Potrafią tak pływać wydaje się bez przerwy. Ciężko było wyciągnąć je z wody na chwilę odpoczynku :)

Po zejściu z plaży, mozolnej wspinaczce pod górę do apartamentu, wybraliśmy się na spacer i poszukiwanie restauracji na obiadokolację.
Obrazek
Obrazek
Trafiliśmy do polecanej Plime. Akurat była pełna a na wejściu rozdawali numerki oczekującym w kolejce.
Na nasze szczęście dostaliśmy nr1 i czekaliśmy około 20 min.

Mega głodni, szybko wybraliśmy burgery rybne z Dorady, grillowaną Doradę i sałatki. Jeszcze trochę testowania naszej cierpliwości i dania trafiły na stół :)
Obrazek
Jedzenie było pyszne. Jeszcze tak dobrej Dorady nie jedliśmy. Kolacja wyszła nas ok 350kun, a restauracja, jak większość w Breli akceptuje tylko płatność gotówką. Oczywisty sygnał, że oczekują napiwków :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone