Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2013 - czyli powrót do korzeni

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.07.2013 16:33

Aldonka napisał(a):E, no Wy na serio tak się tą plażą podniecacie? :) Tak Wam się podoba? Kurcze, mnie jakoś nie szczególnie. Wygląda jakby woda była brudna...ale może to tylko kiepskie pierwsze wrażenie :D


Mnie ta Lovrecina też jakoś nie przyciągnęła :wink: ,
a ten piasek, to mnie wręcz odstrasza :mrgreen: .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2013 17:05

Więcej zdjęć było robionych w Lovrečinie w drodze powrotnej, bo oczywiście nie było możliwości abym tam nie zjechał :roll: :wink:
Więcej o tym miejscu jeszcze będzie, ale pierw musi być Sutivan a ja jeszcze siedzę w robocie i nie wiem o której dzisiaj wyjdę. :?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 16.07.2013 17:07

Aldonka napisał(a):E, no Wy na serio tak się tą plażą podniecacie? :) Tak Wam się podoba? Kurcze, mnie jakoś nie szczególnie. Wygląda jakby woda była brudna...ale może to tylko kiepskie pierwsze wrażenie :D


Ja tam jeszcze nie byłem. Dopiero mam zamiar ale foty wyglądają na ok :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.07.2013 10:08

Troszkę późno, ale dołączam do relacji również ja. Zaległości nadrobione i czekam na dalszy ciąg relacji, bo super się czyta i ogląda
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2013 12:03

Trochę czasu dzisiaj mam, więc napisze coś i wkleję parę zdjęć ( nie wiedziałem że pisanie relacji jest tak czasochłonne :wink: )

Sutivan

Około 13 dojechaliśmy do Sutivanu. Jako że mój poprzedni pobyt w tym miasteczku był przed 26 laty, chciałem zobaczyć czy jeszcze coś z tego pamiętam :wink: . Przed wyjazdem ustaliłem (oczywiście dzięki GSV :mrgreen: ) że nasze "stare" apartamenty znajdowały się przy wjeździe do Sutivanu, ale nie pierwszą drogą tylko drugą od strony Supetaru. No i oczywiście pamiętałem że do plaży było strrrasznie daleko :mrgreen: .
No dobra wjeżdżamy do Sutivanu, po lewej stronie (gdzie jak pamientom rosła yno trowa, a nasze apartamenty szło zoboczyć z drogi), stoi pełno nowych. Myśła se "dyć jo nigdy ich tu ni znejda". I jak tak powioli zjeżdżamy z górki patrzę się to chyba one, pokazywałem zdjęcie rodzicom i potwierdzili na 100% że to były te.

apartamenty.jpg
apartamenty, widać tylko ich górę


Samochód pozostawiliśmy na parkingu za Konzumem, w którym o ile dobrze pamiętam w latach 80 mieściła sie jakaś firma o nazwie "Bračplastika".

Konzum.jpg
Konzum / Braćplastika


Dalej zeszliśmy w dół, alejką palmową

alejka.jpg
Alejka palmowa



Przez Port

port.jpg
port


Teraz drogą wzdłuż plaży

droga.jpg
droga wzdłuż morza


I w końcu zza zakrętem mówię "Jest!! to tam!!"
DSC02319 (1024x768).jpg
O widzę gdzie jest


Żona yno na mie wejrzała, w jej wzroku było to słynne kobiece "chopie chyba cie poj..ało". Mowię "dziwej sie, my kożdy dziń z rana na sniodanie z wszystkimi tobołami tela szli, a na wieczor nazot". Żeby za bardzo już nie przeginać mówię "jo ida po auto, a wy już idźcie tam na plaża"
Gosia z Szymonem poszli dalej a jo nazot po auto. Jak podjechałem na parking przed hotelem w którym jedliśmy posiłki serce mi zamarło. RUINA!!!

hotel II.jpg
przykry widok


Stołówka, która była przeszklonym okrągłym budynkiem z widokiem na morze, teraz wygląda tak :(

hotel.jpg
hotel


Dziwne że tak blisko znajdują się tak zaniedbane budynki. Z tego co mówił nasz gospodarz są to budynki które nad morzem posiadały Jugosłowiańskie (Serbskie) zakłady pracy i do dzisiaj ich status własnościowy nie jest rozwiązany (w Sumartinie też podobno jest jedna taka ruina).
Pofociłem trochę o by rodzicom pokozać a rodzinka poszła dooopy wymoczyć w Jadranie.
Ja jak mam w zwyczaju poszedłem na mały spacerek, wiedziałem też że kawałek za naszą stołówką jest piękna zatoczka.

zatoczka.jpg
zatoczka w której pływaliśmy


No może nie teki kawałek, ale była.

zatoczkaI.jpg
zatoczka


No i zauważyłem że budują nowe "wypasione" aprtmany.

nowe.jpg
budują nowe


Po powrocie do rodzinki, żona która pasjonuje się zbieraniem muszelek i innego badziewia które morze na brzeg wyrzuci, pyta czy mam w aucie kombinerki. Jak mom ni mieć jak do Cro jada 15-sto letnim autem, mom kombinerki, kleje, opaski itp. itd. cało tasza co bydzie ze 10 kilo wożyć :mrgreen: . To dowej i szraubyncicher tyż, no ze całą taszą gupio na plaża iść to biera yno najpotrzebniejszy sprzynt i kombinuja co ona zaś znejdła. Podchodza, zaglondom, a tam wcisnyte pomiyndzy skałami jakieś monety. Biera szraubencicher podważom, ruszyło sie trocha. Chytom kombinerkami, wylazło. Jedna po drugi wyciongomy 3 monety, ale niewiela na tym widać. Po powrocie do Selcy biorę pastę do zębów, szmatkę i poleruję. Na jednej stronie pojawiły się dwie głowy a na drugiej coś w rodzaju ogniska oplecionego wieńcem z pięcioramienną gwiazdą i napis cyrylicą i alfabetem łacińskim "REPUBLIKA JUGOSLAVIA". O qrcze Gosia znalazła DINARY!! Jedna moneta 50 dinarów, druga 20 dinarów, trzecia jest najmniejsza i praktycznie nic nie można z niej odczytać ale myślę że to 10 dinarów. Próbowałem zrobić zdjęcia ale wiele na nich nie widać :(
PRAWDZIWE JUGOSŁOWIAŃSKIE DINARY!! Czułem się jakby to była najprawdziwsza podróż w czasie, szkoda tylko że lat mi nie ubyło.
Ostatnio edytowano 18.07.2013 13:39 przez dids76, łącznie edytowano 2 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2013 12:23

To faktycznie... z tymi monetami to wróciłeś do korzeni... dinary...
a tasza to mom zawsze tako samo w aucie :wink:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 18.07.2013 12:33

Mariusz ...popłakałach się ze śmiychu.... :lol: Obrazek
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.07.2013 13:22

takie skarby znaleźć???
To ty bogacz teraz :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2013 13:40

ELIMAR napisał(a):takie skarby znaleźć???
To ty bogacz teraz :lol:

Odkładam na przyszłoroczny Brač :mrgreen:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.07.2013 13:53

Jak nic trzeba się koło Was zakrecić :D
Z taka kasą :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 18.07.2013 15:38

dids76 napisał(a):
ELIMAR napisał(a):takie skarby znaleźć???
To ty bogacz teraz :lol:

Odkładam na przyszłoroczny Brač :mrgreen:


Ale tam piknie jest 8O ten błękit mnie paraliżuje hehheh...żeja tam będę ??? Nononono :boss:

Odładasz na Brać za rok? Tzn.że tak Cię zauroczył? I wrócisz? Bo z tego co maslinka pisała
pamiętam , iż tydzień na Braczu to stanowczo za mało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2013 15:47

Niedzwiad napisał(a):
Odładasz na Brać za rok? Tzn.że tak Cię zauroczył? I wrócisz?

Czy wrócę? Chopie ja już mam u Jury wstępną rezerwacje na przyszły rok zrobioną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 18.07.2013 15:59

dids76 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
Odładasz na Brać za rok? Tzn.że tak Cię zauroczył? I wrócisz?

Czy wrócę? Chopie ja już mam u Jury wstępną rezerwacje na przyszły rok zrobioną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Ja pitole hehhehe... jesteś jeszcze większy najaraniec niż ja :mrgreen: :mrgreen:
A myślałem że tylko ja mam takiego fisia na punkcie Brać :mrgreen: :mrgreen:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 19.07.2013 09:53

dids76 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
Odładasz na Brać za rok? Tzn.że tak Cię zauroczył? I wrócisz?

Czy wrócę? Chopie ja już mam u Jury wstępną rezerwacje na przyszły rok zrobioną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No to tym razem weź se wykrywacz metali :D
Tak co byś mógł więcej tych dinarów powyciągać.
Jak chcesz to ci moga pożyczyć 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2013 11:18

Tak jak obiecałem żonie, w drodze powrotnej pojechaliśmy na piaszczystą plażę :? , wtedy jeszcze niewiedziałem że nazywa się Lovrečina. Dla mnie jedynym plusem było to że zamiast wracać drogą 113 przez środek wyspy, mogłem znów przejechać się nabrzeżem :wink:
Zjazd z głównej drogi okazał się nie najgorszy (w ubiegłych latach często jeździliśmy do zatoki "Stari Trogir" koło Sevidu i tam zjazd bł o wiele trudniejszy). Oczywiście zaraz nas skasowali za parking (20Kn) :wink: . gdy zjeżdżaliśmy w dół żona zauważyła jakieś ruiny. No dobra zanim idymy popływać zoboczymy co to jest. Jak się okazało były to ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, niestety dojście do niej jest trochę utrudnione. Widać mało kto tam zagląda.

kościół 1.jpg
kościół

kościół.jpg
kościół

Chrzcielnica.jpg


Pooglądaliśmy trochę, porobili parę fotek, niestety nie było żadnego opisu co to jest (dopiero jak wróciliśmy do naszych apartamentów to pokopałem trochę w Googlach ;) ) . No dobra idziemy na tą "zajebistą" plażę :wink:

lowrecina (4).jpg
lovrecina 3

lowrecina (1).jpg
lovrecina 1

lowrecina (2).jpg
plaża

kapiel (3).jpg
lovrecina 2


Powiem szczerze, dooopy nie urywa, chociaż odwiedziłem w tym roku jeszcze bardziej znaną plażę na Brač ta mnie dopiero rozczarowała :wink: . No ale o tym w "następnym odcinku" :mrgreen:
Zdecydowaliśmy się na kąpiel, i mogę powiedzieć że była to plaża w Chorwacji która najbardziej przypomina nasze Bałtyckie. Nie dość że piasek to jeszcze tak zimna woda z jaką się tam jeszcze nie spotkałem. Nie wiem czy to akurat w tym dniu. Jak widać na zdjęciach niebo było już dosyć zachmurzone, ale wcześniej było słońce. Czy tam zawsze tak jest, bo jak zobaczyłem na mapce na przeciwnym brzegu ma ujście Cetina. Woda dla mnie była tak zimna że odważyłem się zamoczyć tylko do kolan, co by mi się wszystko nie pokurczyło :mrgreen:
Gosia, z Szymonem oczywiście twardo weszli do wody, ale nie na długo.

kapiel (1).jpg
kąpiel 1


kapiel (3).jpg
kąpiel 3


Cały nasz pobyt w Lovrečinie trwał może 1,5 godziny i stwierdziliśmy że jednak nasze plaże w Puntinaku czy w Sumartinie są o wiele lepsze :wink:

No to pakujemy sie do auta
DSC02358 (768x1024).jpg
do samochodu


Jeszcze tylko wyjazd pod górę

wyjazd.jpg
pod górę

wyjazd 1.jpg
wyjazd


I wracamy do Selcy, na "lądzie" w tym czasie grzmiało.
powrót.jpg
powrót


Całodniowa wycieczka była dosyć męcząca i część załogi "odleciało" już w aucie ;)
zmęczony.jpg
padnięty
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2013 - czyli powrót do korzeni - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone