Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2013 - czyli powrót do korzeni

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2013 23:39

Witam nowo przybyłych :wink:

Po powrocie z Bolu i szybkim obiadku stwierdziliśmy że jeszcze spokojnie do nas na morze wyskoczymy. Tak na szybciora, nie idziemy na kamyczki tylko do najbliższej plaży na skałki. Matka naszego gospodarza (notabene emerytowana kucharka jednej z restauracji w Selcy) podesłała nam jeszcze jakieś pyszne ciasto, więc ciacho sobie zjemy na plaży. Bierzemy tylko najpotrzebniejszy sprzęt i schodzimy na plażę.

ruszamy się poluskać.jpg
Ruszamy się jeszcze popluskać


Schodzimy po schodkach

schody.jpg
Jeszcze tylko "kilka" schodków


I jesteśmy nad morzem

najbliższe zejście do morza.jpg
i jesteśmy nad morzem


Na niektórych zdjęciach widać godzinę o której je robiłem aby "forumowemu" koledze udowodnić że nawet po 17 na tej plaży jest jeszcze słońce :wink: :mrgreen: . Bo że w Jadranie można się i po zmroku kąpać chyba nikomu udowadniać nie trzeba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nie tylko my plażujemy.jpg
nie plażujemy tylko my

prawie pływa.jpg
Szymon zastanawia się czy wejść do wody

Jednak pływamy.jpg
Woda tu jednak lepsza

tu jednak lepiej.jpg
i ludzi żadnych

widok na Sumartin.jpg
Z plaży mamy taki widok


Kilka razy dziennie do portu w Sumartinie przybywa prom z Makarskiej. W planach mieliśmy powrót właśnie tym promem przez Makarską, jednak pojechaliśmy przez Supetar co jak się okazało nie było najlepszym rozwiązaniem. Ale o tym będzie w dalszej części relacji :mrgreen:
Załączniki:
Prom.jpg
Prom
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2013 00:19

Po "podwójnym" plażowaniu wróciliśmy do apartmana. Żona stwierdziła że trza by jakie zakupy zrobić bo po mału nima co jeść. Jo chcioł iść do Sumartina piechty, ale reszta złogi powiedziała że dzisio już styknie i jadymy autym :wink: :mrgreen:
Po zakupach idziemy trochę pospacerować po porcie

Port.jpg
port


Gdzie jemy lody, niestety tylko "sklepowe"

dyskusja przy lodach.jpg
Dyskusja przy lodach


i robimy zdjęcie kościoła

kościół w Sumartinie.jpg
kościół


Szymon lubi se w bal pokopać, godo "tata puć pujdymy, możno sam bydzie jaki fusbalplac co by my se mogli we bal pokopać". We Poljicy kaj my przez cztyry ostatni lata jeździli był fusbalplac. Znejd żech mu we Sumartinie taki, ale padoł że mu sie ni podobo. Te dziecka strasznie sie wymyślate tera robiom :wink: :mrgreen:

boisko.jpg
boisko

boisko (2).jpg
boisko


W drodze powrotnej zrobiłem jeszcze fotkę "naszej" plaży z przeciwnego brzegu, a na "upartego" można na niej i nasze apartmany znaleźć :wink:

widok na naszą plażę.jpg
Widok na "naszą plażę"


Po kolacji jak co wieczór poszliśmy na spacerek po Puntinaku i wtedy po raz pierwszy (i niestety jedyny :( ) wyszło mi nocne zdjęcie Sumartinu z mrugającym do nas "Świętym Jurkiem"

Sumartin o zmroku.jpg
Widok na Sumartin i Świętego Jure


Na terasie Szymon próbował jeszcze chwilę na tablecie pograć, niestety zmęczenie zwyciężyło :mrgreen:

Szymon oczywiście padł.jpg
Padnięty po raz kolejny


I co by nie było, to co Szymon mo we gymbie to nie je nupel!!! Synek mo już winyj jak 9 lot i downo ze nuplym ni chodzi. To je taki aparat co by zymby mioł proste :mrgreen: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2013 13:39

Nie wiem czy ktoś sam jeszcze zaglondo, niedzielny obiod nastawiony, mom chwila czasu to jadymy dali. :wink: :mrgreen:
Po dwóch dosyć intensywnych dniach, trzeba było trochę odpocząć. Czyli wczas rano, kole 12 idymy na plaża :mrgreen:
Plaża w Puntinaku dla nas jest idealna, bo jest i cień dla mnie i słońce dla Gosi. Nad plażą słynny "Bitch Bar" z lanym Karlovackiem, lodami, kawą itp. :wink: Dzisiaj więc tylko zabawy i wieczorny spacerek w Sumartinie.
Prawie cały dzień zleciał nam na zabawach na plaży. Niestety żywota dokonał nasz materac, który kupiliśmy w 2001 roku w Grecji (kiedyś to Chinczyki robiły sprzęt :mrgreen: ), na szczęście dzięki mojej taszy udało mi się go trochę podratować :mrgreen:

plaża w Puntinaku (5).jpg
Jest i cień i słońce

plaża w Puntinaku (1).jpg
na szczęście tutaj jest pusto

plaża w Puntinaku (2).jpg
można się pobawić

plaża w Puntinaku (3).jpg

plaża w Puntinaku (4).jpg

plaża w Puntinaku (6).jpg

plaża w Puntinaku (7).jpg

plaża w Puntinaku (8).jpg

plaża w Puntinaku (9).jpg


Rybki podpływały pod sam brzeg, niestety o łowieniu nie mam żadnego pojęcia i żeby zjeść rybkę musiałem sobie je kupić ;)

rybki.jpg
Załączniki:
plaża w Puntinaku (3).jpg
sylwiapar
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiapar » 21.07.2013 14:31

witam!!
wybieram się z rodzinka do Chorwacji. proszę polecić jakas miejscowość, ponieważ mam maly problem bo jade z malym dzieckiem i bratem który chciałby się tam pobawić. czy jest na wyspie brac taka miejscowość żeby można było polaczyc te dwie sprawy. prosze o odpowiedz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2013 14:38

Aż tak dobrze wyspy nie znam. Ja jadę wypocząć i mnie Selca wystarcza, jeśli chce ktoś połączyć wypoczynek z zabawą to chyba najlepszy byłby Supetar.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2013 23:59

Popołudniu udajemy się na mały spacerek po Sumartinie i kolacyjkę. Na szczęście jako że jest dopiero końcówka czerwca i pełny sezon jeszcze się nie rozpoczął wszędzie jest pusto.
W Sumartinie dopiero dosypują żwiru na plaże :wink:

budują plażę.jpg
Budują plażę


Próbowaliśmy zwiedzić Sumartinski kościół ale niestety Gosia "odbiła" się od drzwi.

zamknięty kościół.jpg
zamknięty kościół


Pospacerowaliśmy trochę jeszcze po Sumartinie, zaglądnęliśmy przez płot do "stoczni"

stocznia.jpg
stocznia

widok na Puntinak (3).jpg
Sumartin

widok na Puntinak (2).jpg
Sumartin


No i oczywiście skierowaliśmy wzrok na nasz ukochany Puntinak :wink: :mrgreen:

widok na Puntinak (1).jpg
Widok na Puntinak


Chcieliśmy odwiedzić jakąś restaurację, jest ich kilka w Sumartinie, Gosi spodobała się taka na pomoście więc tam poszliśmy :wink:
restauracja.jpg
w oczekiwaniu na posiłek

Na wyspie (jakiejkolwiek) byliśmy pierwszy raz i pomyślałem że ceny w restauracjach będą znacznie wyższe od tych na lądzie. Tu doznałem szoku, Gosia se zamowiła talyrz małych rybek, jo kalmary ze grilla, Szymonowi my wini mix mięsa i to wszystko ze napojam i frytkami kosztowało jaieś 50 kun myni niż by my za to zapłacili we Poljicy. A do tego było rychtyg dobre. Na tym Bračiu jest jednak o wiela lepi jak na stałym lądzie. Chyba bydymy sam czyńsci przijyżdżać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak minął nam kolejny dzień, a dni w Cro mijają o wiele szybciej niż w Polsce. :mrgreen: :mrgreen:
wiekusz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiekusz » 22.07.2013 13:25

dids76 napisał(a):Przygotowania

Zmieniłem tyle (tu ukłon do kolegów którzy polecili mi tą trasę) że w Austrii A2 ni pojechałem aż do Graz i potem A9 w kierunku Słowenii tylko zjechałem w Ilz na drogę B66, następnie normalne przez Mureck - Lenart -Ptuj do granicy.


Wychodzi ok. 30 km krócej w porównaniu do autostrady przez Graz, ale czas dojazdu do Murecka podobny. Warto skorzystać z B66, jak się jechało?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 13:34

Droga Ok, trochę podjazdów i serpentyn. Na początku chciałem tam tylko jechać w drodze do Cro, a w końcu podczas powrotu też tak jechałem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.07.2013 15:46

dids76 napisał(a): na szczyńsci jeszcze nima sezonu to i ludzi ni za wiela

ludzi nie za wiela?? Dla mnie jednak za wiela :D Co tam się musi dziać w sezonie, masakra.
wiekusz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiekusz » 22.07.2013 15:47

dids76 napisał(a):
W Poysdorf na światłch zrobił się mały koreczek. Boję się że na granicy Slo/Hr może być nieciekawie.
Poysdorf.jpg




Skoro także wracałeś B66 to faktycznie ta trasa musi być OK. Na Twoich zdjęciach wygląda bardzo w porządku.

Jeszcze jedno pytanie o drogę którą wybrałeś (Mikulov i Poysdorf). Nie lepiej polecieć z Brna autostradą i skręcić na Breclav. 6 km dłużej, czas ten sam, a omijasz zakorkowany Poysdorf?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 15:53

Jechałem tak w drodze powrotnej, co zresztą zapewne opiszę :mrgreen: . Jak dla mnie trasa przez Breclav w Austrii jest ok, po Czeskiej stronie natomiast nie podoba mi się droga od Granicy do Breclav i sam przejazd przez miasto. Jechałem dwa razy w drodze powrotnej przez Breclav i bardziej mi pasuje jednak droga przez Mikulov.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 15:59

Aldonka napisał(a):ludzi nie za wiela?? Dla mnie jednak za wiela :D Co tam się musi dziać w sezonie, masakra.


Dla mnie też, więc odwiedziliśmy to miejsce tylko raz (bo będąc w pobliżu nie wypadało nie odwiedzić ;) ) i raczej nigdy już tam nie zawitamy. :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 22.07.2013 16:52

No dobra a czemu prom z Supetaru do Split jest lepszy niż ten z Sumatrin do Makarskiej? Bo nas coś korci żeby się na Brać wybrać ze Splitu a powrót już na Makarską z Sumatrin . Tym bardziej że drugi tydzień ma być na riwierze makarskiej :mrgreen: :mrgreen:


pzdr :papa: :papa: :papa: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 17:00

Niedzwiad napisał(a):No dobra a czemu prom z Supetaru do Split jest lepszy niż ten z Sumatrin do Makarskiej? Bo nas coś korci żeby się na Brać wybrać ze Splitu a powrót już na Makarską z Sumatrin . Tym bardziej że drugi tydzień ma być na riwierze makarskiej :mrgreen: :mrgreen:


pzdr :papa: :papa: :papa: :papa:


Jeśli planujesz jeszcze riwierę to ok. Ja miałem w planach jazdę do Plitvic, więc przez Supetar i Split wyszło mi bliżej i szybciej (gdybym zmieścił się na pierwszy prom :mrgreen: )
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 22.07.2013 17:24

dids76 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):No dobra a czemu prom z Supetaru do Split jest lepszy niż ten z Sumatrin do Makarskiej? Bo nas coś korci żeby się na Brać wybrać ze Splitu a powrót już na Makarską z Sumatrin . Tym bardziej że drugi tydzień ma być na riwierze makarskiej :mrgreen: :mrgreen:


pzdr :papa: :papa: :papa: :papa:


Jeśli planujesz jeszcze riwierę to ok. Ja miałem w planach jazdę do Plitvic, więc przez Supetar i Split wyszło mi bliżej i szybciej (gdybym zmieścił się na pierwszy prom :mrgreen: )



A prawdą jest ze z Sumatrin do Markarskiej promy są mniejsze? I tym samym mniej samochodów zabierają? I kolejki sa większe? Bo promy z supetaru są podobno duże. I potrafią na raz nie żle korek rozładować hehehhe... ale stać w porcie pół dnia to mi się zbytnio nie uśmiecha :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2013 - czyli powrót do korzeni - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone