Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2013 - czyli powrót do korzeni

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 19.07.2013 11:43

Padniety ale usmiech jest. Troche mnie zmartwiles ta zimna woda. Myslalem ze na tej plyciznie jest goraca woda:///
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 19.07.2013 19:13

dzieki za Sutivan krótko bo krótko ale zawsze cosik dewej jeszcze nastepne kąski :D jo mieszkoł blisko tej plaży pozdr
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2013 22:09

Sutivan bardzo mi się podoba, gdyby nie apartamenty u Jurka to bym na przyszły rok tam szukał noclegu :wink:
Nawet porobiłem kilka zdjęć z nr telefonów i adresami do apartmawnów :mrgreen:
Mnie Selca i Puntinak w 100% wystarcza i bardzo mi się podoba.
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 19.07.2013 23:02

dids76 napisał(a):...Sutivan
Ja jak mam w zwyczaju poszedłem na mały spacerek, wiedziałem też że kawałek za naszą stołówką jest piękna zatoczka.
No może nie teki kawałek, ale była....


Zwykle nie wcinam się w cudze relacje, ale żeś dids76 śmigał po moim :wink: Sutivanie to pozwolę sobie tylko zapodać: ta zatoczka

P1070792a [a].jpg


to Uvala Likva.
Bračni pozdrav :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2013 23:13

Dzięki za nazwę, ostatni raz odwiedziłem ją w 1987 roku, nie była tak zabudowana :wink: .
Teraz do Sutivanu miałem 40km, ale nie darowałbym sobie żeby go nie odwiedzić :mrgreen:
I jeszcze raz witam Bračiowych miłośników :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2013 13:57

Na kolejny dzień znów mieliśmy w planach wycieczkę. Na to miejsce zaplanowaliśmy sobie cały dzień, więc zaraz po śniadaniu ruszamy w drogę. Oczywiście jak to na Bračiu, najpierw pod górkę a potem z górki.
zjazd (2).jpg
droga w dół


Po drodze można spotkać takie cuda techniki

zjazd (1).jpg
garbus


Powoli zbliżamy się do celu naszej wycieczki

zjazd (4).jpg
zbliżamy się


No i już go widać

już go widać.jpg
Widok z drogi


Tak, celem dzisiejszej wycieczki jest.......

mapka.jpg
mapka


"Zlati Rat", chyba najbardziej znana plaża w Chorwacji :wink: . Jako że z racji miejsca w którym pracuję nienawidzę tłoku to nie bardzo chciałem tam jechać. Ale z drugiej strony być na Brač i nie być na Zlatim Racie to tak jak być w Rzymie i nie widzieć Papierza, albo w Kielcach i po ryju nie dostać :wink: :mrgreen: ( tu pozdrawiam Kielecką rodzinę mojej żony :smo: )
Jeśli Lovrečina mnie nie powaliła to Zlati Rat tym bardziej, komercha w czystym wydaniu, począwszy od parkingu za 50Kn, przez płatny prysznic i toaletę. :?
Ale jak my już tam som to idymy na tyn osławiony cypel, na szczyńsci jeszcze nima sezonu to i ludzi ni za wiela :wink:

lewa strona.jpg
lewa strona

prawa strona (1).jpg
prawa strona

prawa strona (2).jpg
prawa strona


Mamy ze sobą "automatycznie" rozkładający się namiot, więc i ja się opalam :mrgreen:

opalanie.jpg
Ja się nawet opalałem ;)

Rozkłada się super, gorzej w drugą stronę. Męczysz się z qrewstwem, pół plaży się na ciebie patrzy a dziad nie chce się złożyć :mrgreen:
Po jakimś czasie idę oczywiście z aparatem na spacerek i żeby nie było że jakieś rozebrane laski focić :wink: Jak stateczny mąż i ojciec robiłem zdjęcia aby przekazać tym co nie byli piękno tego miejsca. Znalazłem tam nawet kościół. Niestety zawrzyty, a że akurat na "anioł pański" dzwonili, to żech chcioł wlyźć i pożykać.

kościółek.jpg
kościółek


Jak pisałem tłoku wielkiego nie było wiec spokojnie szło pospacerować

zlati rat (1).jpg
tłoku na szczęście nie było

zlati rat (3).jpg
można było spokojnie pospacerować

zlati rat (6).jpg
plaża

zlati rat (2).jpg
plaża




Wiatr nie wiał za mocno więc i woda była spokojna

zlati rat (5).jpg
woda dosyć spokojna


Po kilku godzinach leniuchowania stwierdziliśmy "styknie" i zbieramy się "do domu". Przez lasek kierujemy się w stronę parkingu
wracamy.jpg
Na szczęście już wracamy


Wskakujemy do uta którego wnętrze rozgrzało się jak piekarnik. I jedziemy
wyjazd (2).jpg
cały czas pod górę

Jeszcze tylko kilka serpentyn i będziemy w domu :wink:
wyjazd (1).jpg
Kilka serpentyn


Zlati Rat niczym nas nie zachwycił, zliczyliśmy go i raczej już tam nie pojedziemy :wink: O wiele bardziej pasują nam miejsca spokojniejsze.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 20.07.2013 14:05

Trzeba było iśc w przciwna stronę w Bolu przez miasto. Tam i targ warzywno- owocowy i troche sklepów z pamiatkami. a na końcu miasteczka za Kościołem ładna i prawie pusta o tej porze roku plaża. No i do konoby blisko :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2013 14:13

Wiem, że Bol jest ładny i na szczęście Bol to nie tylko Zalati Rat.
Ale mioł być Zlati Rat to był, wiyncyj już nie bydzie :wink: . A Bol sobie na przyszły rok zostawimy, tak jak Vidową Gore i jeszcze kilka miejsc na Brač.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.07.2013 14:17

I jest sławny namiot plażowy hehehhe... :mrgreen:

A jak woda na bolu? Ciepła? Rybki jakieś były jak snurkowałeś czy tylko kamionki??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2013 14:31

Woda nie najgorsza, rybki też były. Ale na "naszej" plaży w Puntinaku cieplejsza a i rybek więcej :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.07.2013 19:02

dids76 napisał(a):Woda nie najgorsza, rybki też były. Ale na "naszej" plaży w Puntinaku cieplejsza a i rybek więcej :mrgreen:



A jakieś foteczki wstawisz??????????????????? :papa: :papa:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.07.2013 19:04

Marian? A co to kurka wodna? Od razu głęboka woda? Z tego co widzę 1.5 m od brzegu w Bolu i woda pod szyję. Żonka będzie się topić hehehheh...
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 20.07.2013 21:47

Póżno bo póżno ale doczytałem i pooglądałem.Bardzo fajna relacja:).
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 20.07.2013 22:42

hello dids76, w kwestii Bolu podzielam Twoją opinię :)
nie wiem jak innym ale mi w pamięci utkwiły dwie rzeczy:
- nadzwyczaj okrągłe kamyki,
- na plaży jak by czas się zatrzymał ... możne dlatego że odniesieniem jest Makarska, miesiąc to wrzesień a na plaży owego dnia byli prawie sami wyspiarze z książką w ręce :wink:
:papa:
Piteroo
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piteroo » 20.07.2013 22:44

Super relacja:-)
pozdrav!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2013 - czyli powrót do korzeni - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone