Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2013 - czyli powrót do korzeni

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 13:14

Po dopołudniowym plażowaniu trzeba było trochę zwiedzić okolicę. Ruszyliśmy do Sumartinu, oczywiście z relacji Bračowej braci :wink: wiedziałem że na końcu Sumartinu w okolicy cmentarza, jest ciekawa plaża. Super, yno kaj tyn cmyntorz je? Jedziemy przez miasteczko, dojeżdżamy do "stoczni" (objechanie jej jest ciekawym wyzwaniem), jedziemy dalej, cmentarza nie widać ale jest tabliczka z już "normalnym" napisem beach :wink:
Po przejściu przez niewielki lasek ukazała nam się Jadran i nagle zobaczyliśmy że w oddali coś wyskakuje z wody. Żona mówi qrcze DELFINY!!!!! Aparata miałem no to zaraz strzelam fotki ;)
delfiny.jpg
niestety wiele nie widać :(

Niestety aparat mój cieniutki i za wiele na tym zdjęciu nie widać :( . Jak określił o mój kolega oglądając te zdjęcia "najprawdopodobniej były to samce bo ch..ja widać" :mrgreen:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 14.07.2013 13:26

nie odpuszczę sobie relacji "sąsiada" ;)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 14.07.2013 14:46

Przeczytałem i czekam na ciąg dalszy! Fajna relacja.
Dids, od razu pytanko - z Twojego wpisu wynika, że jazda "starą drogą" od Karlovaca do Splitu zajęła Ci ok. 5 godzin, dobrze liczę?
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 14.07.2013 15:00

Hej. Czy warto zwiedzić to muzeum w Krapinie ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 15:40

sandomingo napisał(a):Przeczytałem i czekam na ciąg dalszy! Fajna relacja.
Dids, od razu pytanko - z Twojego wpisu wynika, że jazda "starą drogą" od Karlovaca do Splitu zajęła Ci ok. 5 godzin, dobrze liczę?

Tak, średnia prędkość wychodziła mi ok 75km/h
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 15:41

Kryniu napisał(a):Hej. Czy warto zwiedzić to muzeum w Krapinie ?


Według mnie warto, naprawdę ciekawie zrobione.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 15:47

Jako że kąpiel nie była w planach, nie mieliśmy ze sobą strojów. Plaża nam się spodobała, zapadła decyzja że przyjedziemy tu jeszcze na całodzienne plażowanie.
DSC02262 (1280x960).jpg

DSC02257 (1280x960).jpg

DSC02256 (1280x960).jpg
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 14.07.2013 20:46

dids76 napisał(a):
Piter_M napisał(a):No to jo tyż siodom :)
fajnie sie czyto Twoja opowieść.

Piter, jak byś nie widzioł to na aucie są Twoje naklejki :wink:


Ja, widziołech :D
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 14.07.2013 23:36

Super! Nie dość, że o Braču, to jeszcze co trocha po naszymu! My się tam zameldujemy już za tydzień :D Cobyś ino fest gibko pisoł!
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.07.2013 00:11

Dosiadam się i ja :hut:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 15.07.2013 08:00

Czekam na c.d , Brac nieśmiało sie pojawia w planach.... Może tylko na jeden dzień , a może na dłużej..... :roll:
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 15.07.2013 09:03

Jak są jeszcze miejsca to ja też popatrzę troszkę. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2013 11:26

Na dzień następny zaplanowaliśmy wycieczkę przez wybrzeże wyspy od Pučiščy do Sutivanu. Przede wszystkim chciałem zwiedzić Sutivan i zobaczyć czy coś jeszcze pamiętam z mojej pierwszej wizyty w latach '80 :wink:
Jako że byłem wtedy dzieckiem, niewiele z tej wyprawy pamiętam, wiem tylko że z naszych apartamentów mieliśmy strasznie daleko na stołówkę (bo były to wczasy z wyżywieniem i to pełnym :wink: ) i plażę.
No ale zapominamy o zamierzchłych czasach, jest 25.06.2013 i jedziemy na objazd wyspy :wink:
Ruszamy z Puntinaka i pniemy się pod górę do Selcy a potem jeszcze wyżej, docieramy do Pražnicy i skręcamy w lewo na Pučišče. Przejeżdżamy przez Pražnicę i zjeżdżamy serpentynami w dół aż do Pučiščy, droga naprawdę ciekawa, ale kierowca musi się trochę napracować no i niestety nie może podziwiać widoków. Przed wjazdem do Pučiščy wybudowano nowe rondo (niema go na Googl SV) i na drogowskazie jest (na razie przekreślona) strzałka że droga w prawo (polskie prawo, nie chorwackie pravo :mrgreen: ) prowadzi do Povlji. Super może do przyszłego roku otworzą i będzie można całe wybrzeże przejechać :wink: .
Jako że szukałem apartamentów praktycznie we wszystkich miejscowościach na Brač chciałem sprawdzić co straciłem :wink: . Pučišča bardzo nam się spodobała, tylko że praktyczne wszędzie bardzo stromo. Gdybym tu wybrał miejscówkę i żona codziennie musiała by schodzić z dosyć stromych górek na plażę mógłbym nie dożyć przyszłorocznego wyjazdu na Brač. Nawet mógłbym nie dożyć tegorocznego powrotu (z drugiej strony ubezpieczenie dodatkowe mieliśmy i opcja "transport zwłok" była więc w Cro by mnie nie zostawili :mrgreen: ).
Wjeżdżamy do Pučiščy i idziemy trochę pospacerować. Według prognozy pogody miało być zachmurzone, temp. ok 22 stopni (przez to tyż zaplanowali my zwiedzanie). A tu słońce świeci niemiłosiernie, termometr w aucie pokazuje niby 25stopni ale w słońcu jest o wiele cieplej. Żona oczywiście zaraz odwiedza stragan z kamieniam, co tam było rzeczy kiere by nom sie przidały :oczko_usmiech: Na szczęście kupiła tylko jakieś pierdoły i idymy dali.
zakupy.jpg
Stragan z kamieniami

Na skrzyżowaniu stoi fajna reklama konoby więc zaraz jej fotkę strzeliłem
osiołek.jpg
Dwa osiołki

I tak nieśpiesznie w palącym słońcu idziemy dalej.
pucisca.jpg
port

kościół.jpg
Kościół

Pučišča bardzo nam się spodobała, ale położenie większości apartamentów już nie :wink: , żonie najbardziej podobają się jedna Chorwackie kwiaty
kwiatki (960x1280) (768x1024).jpg
Kwiatki
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 15.07.2013 13:13

Trochę spóźniony, ale zaległości nadrobiłem i czekam na cd.

:papa:
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 15.07.2013 14:07

I ja sie przysiadam,
już czuje sie ten boski klimacik,

:hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2013 - czyli powrót do korzeni - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone