Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Toskania

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Bella Toskania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.09.2010 19:22

Powroty z wakacji są zawsze mało przyjemne, nie chodzi tu o samą drogę, nie, ale o to, że trzeba w ogóle wracać. Szczególnie z takich pięknych miejsc jak TOSKANIA.

W tym roku postanowiliśmy sobie dokładnie zwiedzić tą niesamowitą krainę. Przygotowania mentalne trwały od dość dawna, ponieważ już kilkukrotnie planowaliśmy taką wyprawę, ale zawsze wypadło coś innego jak np. Chorwacja, wszystko ciągnie, wszystko nęci, a czasu tak mało...

Przygotowania do podróży to głównie poznanie samego miejsca, nastrojów, klimatów, ludzi itp. Oto nasz sposób przygotowania, obowiązkowa lektura, i tak mało na tej fotce...

Obrazek

A miejsce docelowe, wybrane w internecie, ot taka baza wypadowa, ale bardzo charakterystyczna dla Toskanii, niemal kultowy przykład małego miasteczka, na wzgórku, ścisła zabudowa, z widokiem na morze w zasięgu kilku kilometrów, tchnie patyną czasów. Taki wybór, Casale Marittimo


Obrazek

Chyba warto sprawdzić, jedziemy???

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 07.09.2010 19:24

Grzegorz napisał(a):Chyba warto sprawdzić, jedziemy???
jak "nie" , jak ""tak" :wink: :D
Pierwsza :D

pozdrawiam
:D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.09.2010 20:28

Druga :D

Bardzo chętnie pooglądam Toskanię Twoimi oczami (i obiektywem). Może chwilami z łezką w oku, bo mieliśmy tam być w tym roku... Zamiast tego była cudna, jak zawsze, Chorwacja :) A jednak trochę tej Toskanii żal...
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 07.09.2010 20:47

Trzeci...niestety dopiero :!:
Ale z pewnością warto, gdyż mamy Toskanię na celownilu :D
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 07.09.2010 23:09

...kolejny
Toskania ma być przystankiem do...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.09.2010 06:43

Również jestem ciekawa twojej relacji :) Mnie Toskania kusi juz od dobrych kilku lat ale Chorwacja dość mocno trzyma sie mojego serduszka ;)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.09.2010 06:45

Zapowiada się piękna relacja której nie mogę ominąć. Toskania bardzo mnie kusi, już pierwsze adresy mam zanotowane, obowiązkowa lektura przeczytana...ha...Podobna do Twojej. :wink:
Byłam we Florencji i nęci mnie, by dokładniej to miasto i okolice poznać.

Dlatego będę śledzić Twoje kroki, by może w przyszłości nimi podążyć. :) :wink:


Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejną porcję....
:papa:

PS> Włochy to moja pierwsza miłość. :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.09.2010 07:39

Cześć.
Kulinarnie też będzie?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 08.09.2010 07:47

wow...widze, ze kilka osob chcialo w tym roku jechac do T.
Ja rowniez, ale przelozylem na przyszly rok.
Chetnie zobacze cos tam zobaczyles.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 08.09.2010 09:33

Oczywiście, ze tak :!: Toskania jest na magicznej liście wyjazdowej :lol: , więc bardzo chętnie :idea:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.09.2010 09:49

Jacek S napisał(a):Kulinarnie też będzie?

Przez kulinaria pewnie szybko przelecę, ;) ale z przyjemnością przypomnę sobie Toskanię. Mam same miłe wspomnienia stamtąd.

Pozdrawiam,
Wojtek
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 08.09.2010 12:50

Jasne, że przygotowania kulinarne do spotkania z Toskanią muszą być, można i samemu trochę wcześniej popróbować, no tak żeby wiedzieć co dobre... A zielony przewodnik Michelina okazał się bardzo przydatny...



Obrazek

Po drodze docelowo nie lubimy się śpieszyć, co innego wracając do kraju, wtedy to dajemy do oporu.
Pierwszy przystanek- Bratysława. Bo to akurat taki odcinek drogi, żeby spokojnie się rozlokować w hotelu, trochę połazić, a miasto godne uwagi, bo Słowacy ostatnimi laty zrobili tu naprawdę dużo. Dobre jedzenie i jak wiecie świetne piwo. A Jest co zwiedzać.




Obrazek

Zamek Bratysławski- z XV wieku, po wielu przebudowach i zawirowaniach politycznych wygląda dzisiaj okazale. Wspaniały widok z góry zamkowej na Dunaj i Stare Miasto. Szczególnie stare Miasto, obecnie super odrestaurowane, warto poszwędać się po malowniczych uliczkach i gdzieś tam poddać się konsumpcji.

Obrazek

Chociaż płacimy Eurasami, to nadal ceny na jedzenie i napitki zupełnie przystępne. Polecam knedliki z sosem i pieczenią wieprzową, kapustę zasmażaną... palce lizać.

Zakonnice spacerujące po starym mieście, widok w czasach komunistycznych w ogóle nie do obejrzenia...

Obrazek

Hotele w cenach dość przystępnych, szczególnie jeżeli korzystamy z promocji internetowych...

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 08.09.2010 12:54 przez Grzegorz Ćwik, łącznie edytowano 2 razy
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 08.09.2010 12:51

Nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci ale już nie mogę się doczekać rozwinięcia tematu Toskanii... :D
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 08.09.2010 17:36

Jedziemy po austryjackich autostradach, kiedy my będziemy takie mieli. O słusznej porze, w przypływie spodziewanego głodu wstępujemy do zajazdu przy trasie A1. No cóż można lepszego tu dostać niż Wiener Schnitzel. Taki na cały talerz...

Obrazek

Jeszcze mocna kawa i pędzimy dalej po autostradach. Następny nocleg - Bolonia.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.09.2010 20:14

O Kurczaczek.... Grzegorz, ale Ty katujesz...ja dzisiaj na przymusowej diecie, a tu takie smakołyki. :lol: :lol: :lol:
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Bella Toskania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone