Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Alta Badia, czyli Dolomity wg Maslinki

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 21.03.2012 06:47

Wróciłam tydzień temu z Dolomitów - i jestem zachwycona.
Jeździłam na Falorii, Tofanie, Cristallo, San Vito di Cadore i Auronzo.
Na Cingue Tori zabrakło już czasu.
Jest tak Maslinko jak pisałaś i jak na Twoich zdjeciach - PIĘKNIE
Fantastyczne widoki przy cudnym słoneczku (pogoda dopisała).
POLECAM z całego serca. No i ten włoski lans....wszechobecny.

"Wynartowałam" się już w tym sezonie porządnie i myslę teraz juz o pięknym Peljesacu...ponad 4 miechy do wyjazdu 8O

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.03.2012 14:00

Witaj, Joan :D

Wybacz, że dopiero teraz, ale długo tu nie zaglądałam.

Cieszę się, że wyjazd się udał i porządnie się wynartowałaś :)
Niestety nie znam ośrodków, w których jeździłaś. Chętnie zobaczyłabym je... w Twojej relacji 8)
Mam nadzieję, że dasz się namówić i coś skrobniesz :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 28.03.2012 20:46

W tym sezonie miałem w planie objechać całą skiarenę Alta Badii, ale pogoda pokrzyżowała mi szyki. Przejrzałem jeszcze raz Twoją relację pod kątem następnego wyjazdu i brakuje mi do kompletu trasy do La Villi, na której rozgrywany jest Puchar Świata. Z mapki trudno wyczytać, jakie walory posiada ta nartostrada. Nie byłem też w Santa Croce i teraz już wiem, czego mogę się tam spodziewać. Dobrze, że jest możliwość poczytania sobie o tym w necie.
Pozdrawiam. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.03.2012 21:03

Gran Risą do La Villi faktycznie nie zjechaliśmy :? Zamiast niej wybraliśmy czerwoną szesnastkę. Bardzo fajna i momentami stroma (jeden fragment mają wspólny), ale żałowałam, że czarna Gran Risa nam nie wyszła... Problem był taki, że albo było już późno i muldziasto, więc nie chcieliśmy się porywać na czarną trasę. Albo nie czułam się najlepiej, więc tym bardziej nie zjechaliśmy.

Okolice Santa Croce - polecam; piękne widoki, bardziej dzikie rejony :D
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 23.04.2012 21:49

w tym roku nie dane nam było białe szaleństwo :( . Miło było zobaczyć piękne zimowe klimaty i zimową Maslinkę :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.04.2012 22:11

Paweł BB napisał(a):w tym roku nie dane nam było białe szaleństwo :( . Miło było zobaczyć piękne zimowe klimaty i zimową Maslinkę :D

Cześć Pawle!
Fajnie Cię widzieć również w tym miejscu :D

Zimowe klimaty są fajne, ale ja już tęsknię za latem... A tymczasem wiosna jakoś nie może się rozkręcić :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.04.2012 22:54

maslinka napisał(a):
Paweł BB napisał(a):w tym roku nie dane nam było białe szaleństwo :( . Miło było zobaczyć piękne zimowe klimaty i zimową Maslinkę :D

Cześć Pawle!
Fajnie Cię widzieć również w tym miejscu :D

Zimowe klimaty są fajne, ale ja już tęsknię za latem... A tymczasem wiosna jakoś nie może się rozkręcić :roll:


Już idzie ...wiosna... spoko ma byc za chwilę 27 stopni :)

Cześć Paweł ;) :)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 23.04.2012 23:05

Cześć Tony Montana, szkoda że tak daleko mieliśmy na koncert Michaela Bublé.
Pozdrawiamy :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.04.2012 23:10

Paweł BB napisał(a):Cześć Tony Montana, szkoda że tak daleko mieliśmy na koncert Michaela Bublé.
Pozdrawiamy :D


Może następnym razem będzie gdzieś bliżej - obiecał wrócic do Polski, naprawdę obiecał :)

Koncert był fantastyczny, pzdr, tony
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Alta Badia, czyli Dolomity wg Maslinki - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone