Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baśka Voda 2010 i nie tylko

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 29.08.2015 13:01

Czesc Aisza :D . Jestem ciekawa jak tam tego roczne plany wakacyjne i wrazenia z wyspy Pag. Ja jeszcze nie wybralam docelowego miejsca wakacyjnego na wrzesien jak bedziesz miala czas to cos napisz. Pozdrawiam Agnes :papa:
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.09.2015 17:55

Witaj agnes!
Niestety w zeszłym roku nie nacieszyłam się urlopem w Chorwacji.Po dwóch dniach musieliśmy natychmiast wracać..zmarła mama synowej! :cry:
Tegoroczny urlop mam już za sobą...młodzi (syn z synową) się pobrali :-D
Moi znajomi byli w Chorwacji w sierpniu. Jedni koło Trogiru,drudzy koło Vodic,a jeszcze inni na Makarskiej Rivierze. Wszystkim się podobało,chociaż trochę doskwierały im upały!
Nie umiem polecić Ci konkretnego miejsca na Twój urlop,bo Chorwacja cała jest piękna! Myślę,że gdzie byś nie pojechała,to na pewno będziesz zadowolona z wypoczynku w 100% !
Pozdrawiam Cię cieplutko! :papa:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 25.09.2015 11:13

Witaj droga Aiszo :D . Gratulacje z okazji slubu syna :D :D :D . Moje wakacje byly bardzo udane poczatkowo tez mielismy jechac w 7 osob niestety szwagier mial wypadek i pojechalismy sami . Wybor padl na hvar i miasto hvar . Piekne miasto , a zycie nocne trwa do poznych godzin :D :D :D . Pogoda wymarzona ani za cieplo ani za zimno.Na wyspie spedzilismy 12 dni a to za sprawa gospodarza opuscil nam cene za 5 dni :D to nas przekonalo do zostania :smo: . W wyspie zakochalam sie na nowo a i tak zostalo duzo do zobaczenia. Mojego meza znajomy tez narzekal na upaly i na temperature wody 28 stopni.
Niestety na granicy chorwackiej i slowenskiej kolejki sprawdzaja dokumenty a Niemcom kaza otwierac bagazniki.
Serdecznie pozdrawiam i zycze nastepnych wspanialych wakacji :papa: :papa: :papa:
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 06.10.2015 18:39

Witaj agnes!
Może opowiedziałabyś coś więcej o Hvarze,albo wrzuciła kilka fotek?
Wiem,że ta wyspa jest piękna,ale zbyt mało ją znam...Powiedz,co takiego urzekło Cię w niej i w mieście,którym byłaś?
Pozdrawiam! Buziaki!
nosferatu7
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.03.2015
Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 06.12.2015 13:28

Strasznie podoba się mi krajobraz Baski Voda. Czyli strome szczyty góry prawie, że z stykające się z morzem, przy czym brak stromizn w samej miejscowości. Jak na razie jest to numer 1 na wakacje 2016. Przeglądając ceny noclegów w internecie wydaje się, że miejscowość jest dość droga, no i odległość do przejechania z Polski dość spora. Zastanawiam się czy gdzie indziej nie znalazł bym podobnego krajobrazu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.12.2015 14:10

może alternatywą będzie Senj? co prawda góry nie tak wysokie, ale bliżej, taniej, w miarę płasko i podobna atmosfera
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 06.12.2015 14:53

te kiero napisał(a):może alternatywą będzie Senj? co prawda góry nie tak wysokie, ale bliżej, taniej, w miarę płasko i podobna atmosfera

czesc, byles tam w tym Senj ??? jak cenowo w knajpkach? z tego co zauwazylem w moich pobytach, najtaniej bylo w Pakostane ( obiady w happy hour od 12-16 , 49 kuna - zupa, drugie , salatka, picie i deser ) . Czy moze znasz jakies miejscowosci w ktorych ja nie bylem (w opisie wymienilem), a bylo rownie tanio ??? to duzo daje jesli stolujesz sie tylko w restauracjach - oszczednosci do 500 euro na pobyt dla 4 osob.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.12.2015 22:17

Nas w tym roku, na drugi wyjazd też ciągnie za Szybenik :D a dokładniej między Omiś a Mkarską.
Wpadło mi w oko Duce i Mimice. Też chcemy zobaczyć trochę gór, małe wypady do Breli i Makarskiej ...

Te kiero
Senj to pobliże Istrii, nie jest tam chłodniej, woda chłodniejsza inny klimat niż Dlamacja za zadarskim tunelem ?

kobrat
Byliśmy w Tribunj, mogę tylko porównać do cen z forum bo byliśmy pierwszy raz. Pizza 40-60 kun, zdecydowanie smaczniejsze niż nasze krajowe, kalmary 60 kun, ryby 60-80, lody 7 kun. Jedzenie 50/50, trochę w knajpach trochę robione samemu. Z tego co czytam, im bliżej Makarskiej tym drożej.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 06.12.2015 23:36

My pierwszy raz pojechaliśmy do Chorwacji w 2014 r.-długo szukałem miejsca i przekopałem całe forum,tam gdzie się dało to jeździłem ludzikiem na streetview i ostatecznie wybraliśmy Makarską Rivierę i Baską Vodę. To był strzał w 10-byliśmy tam i w tym roku i mamy zamiar jechać tam w przyszłym. Morze,potężne góry,cudowne palmy,żwirowe plaże z łagodnym zejściem,cudowne trasy spacerowe do Breli i Promajny. Odwiedziliśmy Split,Dubrownik,Makarską,Gradac,Omis,Tucepi,Trogir,popłynęliśmy na Brać. Widokowo podobna jest Baska na wyspie Krk i nawet o niej myślałem ale tam ceny są jeszcze wyższe niż w Baskiej Vodzie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.12.2015 23:55

sdolas napisał(a):Wpadło mi w oko Duce i Mimice.

Polecam Mimice :wink:
sdolas napisał(a):Senj to pobliże Istrii, nie jest tam chłodniej, woda chłodniejsza inny klimat niż Dlamacja za zadarskim tunelem ?

Klimat Istrii jest opisywany jako łagodna odmiana śródziemnomorskiego, ale temperatury wody i powietrza, nie są w sezonie dużo niższe niż w Dalmacji. My trafiliśmy na wyższe temperatury niż np. w Mimicach.

Średnie temperatury i nasłonecznienie w różnych regionach Chorwacji -> porównanie
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jeśli nie Baska Voda, to co ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.12.2015 09:52

sdolas napisał(a):Te kiero
Senj to pobliże Istrii, nie jest tam chłodniej, woda chłodniejsza inny klimat niż Dlamacja za zadarskim tunelem ?

w aspekcie temp. porównania nie mam, gdyż byłem w zupełnie innym miesiącu niż w Dalmacji Płd. w której zawsze trafiałem na upały, podałem Senj z uwagi oczekiwania i informacje założyciela wątku
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 07.12.2015 11:15

W Baskiej Vodzie byłem dwa razy a Senj widziałem tylko na streetview ale nie wydaje mi się by choć trochę był podobny do klimatów Riviery Makarskiej.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.12.2015 21:13

Skoro byliście po kilka razy, znaczy się ze apartamenty sprawdzone :D
Poproszę o namiary, tym bardziej jeśli stosunkowo blisko plaży ;)

To co znalazłem w Duce wygląda super, ale o dziwo właściciel milczy :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baśka Voda 2010 i nie tylko - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone