Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 13.08.2013 09:58

Właśnie, właśnie, też się nad tym zastanawiałem, czy na tym Shellu nie można się zaopatrzyć w winiety.
A tak na wszelki wypadek, jak jest po Czesku winieta? "Dalnici kupon?" A po austriacku (niemiecku) ?
Ostatnio edytowano 13.08.2013 09:59 przez infantasy, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.08.2013 09:59

Mówisz po Polsku winieta i wszystko gra
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.08.2013 10:52

Mi dziś znajomi dali winiety na A i CZ kupili mi po drodze wracając z Włoch , podałem tylko datę i po kłopocie .
barat
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barat » 13.08.2013 13:27

Jadę taką trasą (A1 do Czech)
http://goo.gl/maps/4p7Fm

Może mi ktoś zaznaczyć gdzie nabyć winietkę?
Jadę pierwszy raz autem za granicę i boję się, że mnie capną za brak opłaty zaraz jak wjadę do Czech mimo, że jeszcze nie było gdzie winiety kupić ...

Nie ukrywam, że trochę się stresuję ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 13:38

barat napisał(a):Jadę pierwszy raz autem za granicę i boję się, że mnie capną za brak opłaty zaraz jak wjadę do Czech mimo, że jeszcze nie było gdzie winiety kupić ...

Nie ukrywam, że trochę się stresuję ;)

:roll: :o 8O
No skoro wg. Ciebie jeszcze o tym nie było, to nie dziwota że się tak stresujesz człowieku...

Ja Ci podpowiem, że BYŁO i to kupę razy. Zresztą wystarczy trochę pomyśleć i wpisać w Google "odcinek autostrady do Ostravy".
Zamiast robić w pory ze strachu nie lepiej poszukać tu odpowiedzi albo na miejscu, w Czechach najpierw podjechać na stację benzynową obok autostrady (lub na niej, gdyż odcinek do Ostravy przecież jest obecnie za darmo i nie trzeba winiety!), gdzie jest sprzedaż winiet i najnormalniej w świecie ją kupić? :roll:
Przewodnik z jazdy.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ytaj_dalej

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,18302 ... rada-.html
barat
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barat » 13.08.2013 14:26

Fatamorgana napisał(a):
barat napisał(a):Jadę pierwszy raz autem za granicę i boję się, że mnie capną za brak opłaty zaraz jak wjadę do Czech mimo, że jeszcze nie było gdzie winiety kupić ...

Nie ukrywam, że trochę się stresuję ;)

:roll: :o 8O
No skoro wg. Ciebie jeszcze o tym nie było, to nie dziwota że się tak stresujesz człowieku...

Ja Ci podpowiem, że BYŁO i to kupę razy. Zresztą wystarczy trochę pomyśleć i wpisać w Google "odcinek autostrady do Ostravy".


"Jeszcze nie było gdzie" tyczyło się sytuacji:
Wjadę do Czech, śmigam już te kilka KM autostradą i ktoś mnie łapie zanim dojadę do stacji ;)
Nie pisałem, ze nie było na forum (bo zapewne było)
Mam dodatkowy dzień urlopu przed wyjazdem (czyli jutro) więc jeszcze trochę poczytam i sobie zaplanuję.

Dzięki za linki - rozwiało to moje wątpliwości (na razie) :)
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 13.08.2013 18:55

Ludzie nie dajmy sie zwariowac. Odcinek za Ostrave jest bezplatny. Tak jest na mapce na stronie czeskiej autostrady. Takie jest rowniez oznaczenie jak sie wjedzie do Czech. Jest znak Autostrada i przekreslona winieta. Dopiero za wezlem Rudna czyli za Ostrava jest znak - z lewej i prawej -Autostrada i znak winiety.
Czesto ludzie z okolnic Jastrzebia (jak ja) jezdzimy do sklepow do Ostravy bez winiety i nikt nie pomysli ze łapnie nas policja.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 19:12

barat napisał(a):"Jeszcze nie było gdzie" tyczyło się sytuacji:
Wjadę do Czech, śmigam już te kilka KM autostradą i ktoś mnie łapie zanim dojadę do stacji ;)
Nie pisałem, ze nie było na forum (bo zapewne było)
Mam dodatkowy dzień urlopu przed wyjazdem (czyli jutro) więc jeszcze trochę poczytam i sobie zaplanuję.

Dzięki za linki - rozwiało to moje wątpliwości (na razie) :)

Kapuję.
No wiesz, co innego gdyby autostrada zaczynała się np. w szczerym polu, ale zaczyna się albo od granicy, albo od miast, zatem w tym wypadku nie ma problemu z tym "gdzie kupić winietę" bo w samej Ostravie stacji nie brak.
Sporadycznie brakuje najtańszych winiet- bo te tranzytowe schodzą w sezonie częściej.
Ale żaden problem na kolejnej stacji kupić.
barat
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barat » 13.08.2013 19:44

My mamy zamiar kupić miesięczną - będziemy więcej niż 10 dni, a taka wychodzi taniej wtedy :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 13.08.2013 20:28

a ja kupiłem w PZMot w Łodzi. Miesięczna na CZ i dwie 10-dniowe na A za 180.50 zł.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 14.08.2013 11:14

Czyli okolo 40 zl wiecej niz bys kupowal po drodze. No ale kto co lubi. Dla mnie zakup winiety to fajny postoj na rozprostowanie kosci.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.08.2013 15:53

maniusc napisał(a):a ja kupiłem w PZMot w Łodzi. Miesięczna na CZ i dwie 10-dniowe na A za 180.50 zł.


Ja też przepłaciłem i to na Shellu w Czechach, bo nie mieli miesięcznych, więc musiałem kupić 2 dziesięciodniowe, ale co tam, najgorsze, że 002 DDW, znaczy do wyjazdu z Chorwacji :evil:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.08.2013 19:10

ja też 2 DDW! :)
jak aktualnie wygląda objazd "feralnego" mostu?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 14.08.2013 19:46

Jest objazd objazdu... tylko w Polsce takie cuda :D
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 14.08.2013 20:12

jak to?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone