Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 21.09.2007 16:02

Leszek Skupin napisał(a):
Mam nadzieję, że i wielu nowych potraktuje tę lekturę jako obowiązkową dlatego podniosłem temat :D


Dzięki temu zauważyłem, że link do relacji w jednym kawałku jest już nieaktualny. Teraz relacja w wersjach jednokawałkowej i drukowalnej jest tu:

http://vbmp.net/zawodowiec

P.S. Kamil - popraw linkę na poprzedniej stronie

:oops:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 23.09.2007 10:43

Leszek Skupin napisał(a):P.S. Mam nadzieję, że i wielu nowych potraktuje tę lekturę jako obowiązkową dlatego podniosłem temat :D


Nie ma co podnosić, tylko koniecznie trzeba żeby admin czy jakiś inny moderator przykleił ten temat i będzie po sprawie.
Lektura obowiązkowa - to się zgadza :-)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.09.2007 19:50

Lesiu ale z Ciebie archeolog, taka starzyzne wyciagnales :lol: Dzieki za dobre slowo. W tym roku Ty jestes jednym z tych podnoszacych poprzeczke.
MorskiPas napisał(a):P.S. Kamil - popraw linkę na poprzedniej stronie

Zrobione. Morski, dzieki ze caly czas to trzymasz u siebie na serwerze :)
Niektore foty sie nie chca otwierac z miniaturek, moze to chwilowe, zobacze na domowym kompie.

Typie, a Ty przyklej linki do swoich wszystkich relacji, ludzie tego nie znaja a to jeszcze bardziej zasluguje na rozpowszechnienie :P
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 24.09.2007 12:37

Przeczytałam już kilka razy,rzeczywiście jest czego zazdrościć-ja tylko mogę poczytać, bo wybrać to się raczej nie wybiorę...kawałek innego świata człek ujrzał dzięki Tobie, a i bardzo fajnie napisane :D
pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.09.2007 12:43

zawodowiec napisał(a):Lesiu ale z Ciebie archeolog, taka starzyzne wyciagnales :lol: ...

Kamil starzyzna w sensie datowania ale tekst i zdjęcia są ponadczasowe :P :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 27.09.2007 20:24

Leszek Skupin napisał(a):

P.S. Mam nadzieję, że i wielu nowych potraktuje tę lekturę jako obowiązkową dlatego podniosłem temat :D


Masz , Leszku, świętą rację :) " I ja tam byłem, miód i wino piłem ... " , tzn. czytałem tą relację z zachwytem, po jej przeczytaniu postanowiłem co nie co ( na wlasną miarę ) poczuć z tych klimatów - no i zapisałem się do Cro.pl :)
Widzisz więc , Zawodowcu et consorties, jakie Wasze zasługi :!: :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 01.10.2007 20:51

Witam Wszystkich z Zabljaka :) ...

Pragnę przekazać info z ostatniej chwili ... dziś przejechaliśmy trasę z Cavtatu przez Trebinje-Foce-Scepan Polje-Trsa do Zabljaka ... otóż cała trasa jest już asfaltowa ... odcinek od Foca do granicy BiH / MNE miał dokładnie dwie 100 metrowe sekcje szuterkowe w miejscach uszkodzonych przez wodę ... zaś droga od kanionu Pivy do Zabljaka przez Durmitor to już świeżutki asfalt (w części parkowej, rzecz jasna, bo na początku i końcu to asfalt, który tam był wcześniej :) ) ... wyjechaliśmy z Foca o 15:30, a do Zabljaka dotarliśmy spokojnym tempem na 19:00 ... pogoda super, lekkie chmurki i zachodzące słońce ... zero innych samochodów ... na dole 22C, na górze 11C ... piękne i magiczne miejsce, nawet dla tych, którzy poruszają się samochodem ... zdjątka wkleję po powrocie do PL :) ....

Pozdrawiam,

PAP
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.10.2007 21:05

Życzę jeszcze wielu pięknych chwil podczas pobytu na magicznej chorwackiej i czarnogórskiej Ziemi :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 02.10.2007 11:08

Dzięki wszystkim jeszcze raz :)

PAP, niby fajnie i wygodnie z tym asfaltem ale to już nie ten klimat...
Czy na drodze przez Trebinje i Gacko też już jest wszędzie asfalt? Jeszcze w zeszłym roku przez Sutjeskę był spory kawałek szutru.
Bawcie się dobrze!
pzdr
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.10.2007 19:16

Przez Sutjeskę ( przełęcz i zjazd do doliny) robią drogę. Miesiąc temu jechaliśmy objazdem, który był wyasfaltowaną "trawersówką". 20 km/h a i tak dzieciakom kręciło się w głowie. Bałkany powoli cywilizują się ...
Podobnie jak Polska :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.10.2007 14:25

Tak jak pisze plavac ... jest obiazd, wąski i kręty ale dobry asfalt ... co jakiś czaś są miejsca na mijankę, bo tak to szerokość na jeden duży samochód ciężarowy ... u nas dla odmiany córci kręciło w brzuchu :) ...

Zawodowiec, tak to prawda, że z tym asfaltem to już nie to, ale dalej to jest magiczne miejsce ... żeby tylko nie zostało zajechane przez tych, którzy nie będa potrafili sie w nim zachować (śmieci, ogniska, te sprawy ...) ...

Ale droga z Zabljaka do Niksica to dalej lekki hard core, zwłaszcza piersza połowa ... niby asfalt, ale nierówny i dziurawy, wąsko i zakręty ... więc jak ktoś szuka mocniejszych doznać drogowych, to polecam :) ... wczoraj przejachaliśmy ... teraz 5 dni przerwy w Sv Stefanie, z widokiem na wyspę ... tyż pięknie, acz inaczej niż w górkach :) ... info dla mkm: czuć tu klimaty w stylu BG :) ...

Pozdrawiam,

PAP
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.10.2007 18:25

Do PAP
Klimaty niby podobne a jednak całkiem inna rzeczywistość :wink: :D
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.10.2007 22:07

PAP- pływacie w Jadranie ?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.10.2007 18:13

PAP jechalismy tymi drogami w 2004 i w 2006,chcialbym zobaczyc roznice na fotkach,planujesz cos wkleic?
Pozdrawiam
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 04.10.2007 19:10

Witam,

Zdjątka z dróg wkleję po powrocie do PL :) ... więc będzie można porównać :) ...

Co do pływania, to się 'moczymy' ... woda wydaje się być raczej chłodna, coś jak Bałtyk latem :) ale inne ludziska pływają i żyją :) ... ale temp powietrza jest zadawalająca ... dziś była wycieczka do Starego Baru i Ulcinja i temp była w granicach 25 - 32 C, tak że pot się lekko lał :) ... teraz siedzę na tarasiku i i jest lekka bryza ... tak na oko ok 20C ... zastanawiam się ile tu musi być latem ?

Pozdrawiam,

PAP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone