Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.10.2007 17:15

Witam ...

Mały test wklejania zdjęć ... zobaczymy co z tego wyjdzie :) ... to oczywiście (mają być) widoczki z przełęczy Llogara w AL :) ...

Pozdrawiam,

PAP

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.10.2007 16:56 przez PAP, łącznie edytowano 5 razy
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.10.2007 17:17

To chyba działa :D
Ostatnio edytowano 22.10.2007 17:28 przez PAP, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2007 19:23

PAP napisał(a):To chyba działa :D

Działa :wink: wrzucaj dalej,
Pozdrav :papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.10.2007 19:26

PAP napisał(a):Do mkm ...

Jak pamiętam z twoich innych postów, poza poznawaniem plaży i piciem browaru tudzież rakiji, to i owo w HR i MNE udało Ci się zobaczyć i poznać, mam więc nadzieję, że zorientowałeś się, iż Bałkany to baaaaardzo złożony etnicznie region Europy, gdzie granice podziału na małe ojczyzny nie przebiegają zgodnie z wolą polityków (byłych i obecnych) z Belgradu ... stąd też uważam, że twoja uwaga jest mocno nie smaczna i nie na miejscu ! ...


Ależ Ty jesteś mądry :!: 8O Aż mi wstyd :oops: :wink: że nic poza piciem browaru tudzież rakiji nie wyniosłem z moich dziesięciu wypraw w ten złożony etnicznie region Europy :( :wink:
Wg Ciebie każdy naród ma prawo zajęcia części terytorium innego ( sąsiedniego państwa ) założyć małą ojczyznę , ogłosić rewolucję po czym zniszczyć całe dzidzictwo kulturowe , spalić domy wroga i wypędzić za granicę tkz. małej ojczyzny :!: Dużo na ten temat rozmawiałem z prof. Eminowiczem i powiem że jest podobnie jak ja zszokowany takim rozwojem wypadków w Kosovie .Kosovo jest bowiem historycznym korzeniem Serbii . Tam Serbowie stoczyli wielką bitwę na Kosowym Polu z Turkami w obronie Chrześcijaństwa w 1389 r. Można by przytaczać jeszcze wiele faktów historycznych świadczących o serbskim Kosovie.
Oto trochę histori zarówno tej starszej jak i najnowszej :
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosowo_i_Metohija
- http://kosovo.cerkiew.pl/
Pozdrav.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.10.2007 22:42

Do mkm ...

Po pierwsze primo, ja właśnie twierdzę, że wyniosłeś COŚ ze swoich wypraw, stąd dziwi mnie twoja 'uproszczona' wypowiedź z poprzedniego posta ...

Po drugie primo, jak sam piszesz historia tego regionu jest lekko zawiła, więc nie nam, ludziom z zewnątrz, rozstrzygać kto ma się skąd wynosić ... jako mieszkaniec Śląska chciałbyś aby ktoś z zewnątrz oceniał gdzie masz 'wracać' :?:

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 22.10.2007 23:35

Piękne zdjęcia :)
Prosimy o jeszcze.
A co do sporów etnicznych : Wrocław, Opole i okolice przez 300 lat były pod panowaniem Piastów. A potem 700 lat kulturę i architekturę tworzyli tam Niemcy. Czyja jest ta ziemia ?
A sprawa Lwowa ? Wilna ?
Nasze walki w obronie chrześcijaństwa w Kamieńcu Podolskim i okolicach ?
Czy to da się sprawiedliwie rozstrzygnąć ?
Czy może lepiej iść szlakiem Alzacji ...
Chyba, że nie wiem, jak naprawdę jest w Alzacji :?
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 23.10.2007 09:29

Witam ...

Będzie, będzie :D więcej zdjęć, ale ... w relacji, uporządkowanch chronologicznie i z dopisanym kontekstem oraz info praktycznymi, tudzież z odczuciami na temat danego miejsca :) ... a relację planuję zacząć pisać po 1/11, więc upraszam jeszcze o trochę cierpliwości :) ...

Pozdrawiam,

PAP
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.10.2007 09:37

PAP - mam ogromną prośbę. Nie wiem czy uwzględnisz w relacji praktyczny wątek dotyczący cen, dostęności i standartów noclegów w AL - generalnie wszystko na temat noclegów. Jeżeli nie planowałeś tego to jakby Ci to nie przeszkadzało to napisz coś o tym. Kiedyś pasowałoby wpaść tam zanim rozwinie się turystyczna komercja a jak do dziś to AL znam niestety tylko z widoków na pograniczu AL-GR
Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2007 10:07

A ja mam jedną drobną uwagę... PAP załóż, jeśli łaska swój wątek, bo ten jest relacją zawodowca z 2005 roku. :oops: Taka moja mała prośba ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.10.2007 10:21

PAP napisał(a):To chyba działa :D


Przy pomocy Fotosika wklejanie zdjęć zawsze działa :lol: :papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 23.10.2007 13:21

Do Piotrek B ...

Jasne, taki jest plan :) ...

Do Leszek S ...

Oczywiście, tak zrobię :) ... teraz po prostu uznałem, że jako 'bezdomny' moje kilka uwag i zdjęć można podpiąć pod wątek zawodowca jako update'y do jego relacji :) ... jeśli wyszło zaśmiecanie, to bardzo zawodowca i innych przepraszam :(
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2007 13:41

Tzn chodziło mi o to, żeby Twoja relacja nie została właśnie przez te "update'y" zubożona, bo mam nadzieję, na fantastyczną relację, a w zasadzie to się jej już nie mogę doczekać :oops: :P
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.10.2007 21:31

PAP napisał(a):Do mkm ...

Po pierwsze primo, ja właśnie twierdzę, że wyniosłeś COŚ ze swoich wypraw, stąd dziwi mnie twoja 'uproszczona' wypowiedź z poprzedniego posta ...

Po drugie primo, jak sam piszesz historia tego regionu jest lekko zawiła, więc nie nam, ludziom z zewnątrz, rozstrzygać kto ma się skąd wynosić ... jako mieszkaniec Śląska chciałbyś aby ktoś z zewnątrz oceniał gdzie masz 'wracać' :?:

Pozdrawiam,

PAP


Porównanie Śląska z Kosovem jest zdecydowanie nie na miejscu. Ślązacy są bowiem rdzennymi mieszkańcami tego regionu i nie mam pojęcia dokąd bym miał wracać . My Ślązacy jesteśmy tu od zawsze , mamy swoją gwarę , obyczaje , różnimy się od innych regionów Polski pod wieloma względami . Wreszcie żyjemy razem z imigrantami z całej Polski w poprawnych stosunkach.
Natomiast Kosovo to całkiem inny przykład . Albańczycy zaczęli tam masowo emigrować dopiero w latach 50 - tych ubiegłego stulecia. W miarę upływu czasu zaczęli stanowić większość w Kosovie . Serbowie przyznali im nawet autonomię , ale im to nie wystarczało. Jak wybuchła wojna na Bałkanach , postanowili też coś ugrać dla siebie i na fali antyserbskiej propagandy ogłosili rewolucję przeciw Serbii . Dalej wypadki potoczyły się tragicznie , tak jak przy każdej zresztą rewolucji .
Dzisiaj Albańczycy stopniowo zasiedlają Czarnogórę i Macedonię a w niedalekiej przyszłości zapukają do Chorwacji i upomną się o ''swoje ''.
Niestety Serbowie musieli nie wracać , a szybko uciekać i to przy udziale zewnętrznych pokojowych sił rozjemczych . Takie niestety są przykre fakty i nie można udawać że nic złego w Kosovie się nie stało.
Pozdrav ze Śląska
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 10.11.2007 00:09

PAP napisał(a):... teraz po prostu uznałem, że jako 'bezdomny' moje kilka uwag i zdjęć można podpiąć pod wątek zawodowca jako update'y do jego relacji :) ... jeśli wyszło zaśmiecanie, to bardzo zawodowca i innych przepraszam :(

Dopiero teraz zajrzałem w mój stary wątek. Niezamaco przepraszać :lol:
Wiadoma relacja już nam powstaje - PAP, tu Cię jeszcze raz pochwalę, super piszesz.
Na temat Kosowa mam parę swoich przemyśleń, to dłuższa historia, może kiedyś coś więcej... na razie czekam na nowe opowieści z pierwszej ręki :D
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1371
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.11.2007 00:32

Zawodowiec, no ja na to liczę, że wspólnie z mkm'em rozkręcicie wątek Kosova w mojej relacji, bo to temat mocno egzotyczny dla 95% forumowiczów (tak mi się wydaje bynajmniej :) ), więc wymiana uwag i obserwacji będzie bardzo mile widziana :) i mam nadzieję ciekawa dla wszystkich zainteresowanych ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone