Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ahoj Dalmacjo - trochę lądu, trochę wysp sierpień 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 31.03.2023 22:15

Płyniemy i płyniemy z Kapitańską :) raz nas zawiezie (raczej zapłynie) do jakiegoś portu, raz nas wykąpie w modrej wodzie jadrana, czasem wiatrem smagnie, potem żaglem otuli, następnie zabierze na romantyczny i nostalgiczny wieczór w Chorwacji, uśpi,... by znienacka obudzić nas Trawiatą, potem znowu położy nas w zieleni i błękicie Chorwacji. Co będzie dalej.... :?: :) Sprawdzam, czy serce mi jeszcze bije :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.04.2023 05:43

Kapitańska Baba napisał(a):Zastanawiam się dlaczego tyle czasu nas tam nie było. Błąd :oops: Już wiem, że będziemy tam wracać :wink:

Chyba bardzo dużo czasu , bo mi się wydaje, że w Twoich relacjach tej pięknej zieleni Lastovo nie widziałam, ani Korculi :) . Inny rejs po prostu. Ślicznie jest :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.04.2023 08:02

majkik75 napisał(a):Bardzo ładne okolice z ostatniego odcinka. Ta zieleń drzew i ich gałęzie pięknie kontrastują z kolorem wody :D

pozdrawiam, Michał


Dziękuję :hearts: Uwielbiam takie brzegi - zarośnięte roślinnością, z wypłukanymi kamieniami. Taką prawdziwą Naturę :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.04.2023 08:05

pavlo napisał(a):Płyniemy i płyniemy z Kapitańską :) raz nas zawiezie (raczej zapłynie) do jakiegoś portu, raz nas wykąpie w modrej wodzie jadrana, czasem wiatrem smagnie, potem żaglem otuli, następnie zabierze na romantyczny i nostalgiczny wieczór w Chorwacji, uśpi,... by znienacka obudzić nas Trawiatą, potem znowu położy nas w zieleni i błękicie Chorwacji. Co będzie dalej.... :?: :) Sprawdzam, czy serce mi jeszcze bije :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie strasz serduchem bo reanimować nie potrafię :oops:
W ten weekend był mój ukochany Phantom :smo: Ten musical - obok Traviaty - absolutnie podbił moje serducho od pierwszego spotkania :wink:
A tymczasem nie pozostaje nam nic jak delektować się ciszą Lastova :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.04.2023 08:07

wiola2012 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Zastanawiam się dlaczego tyle czasu nas tam nie było. Błąd :oops: Już wiem, że będziemy tam wracać :wink:

Chyba bardzo dużo czasu , bo mi się wydaje, że w Twoich relacjach tej pięknej zieleni Lastovo nie widziałam, ani Korculi :) . Inny rejs po prostu. Ślicznie jest :hearts:


Dziękuję :hearts: Lastova nigdy u mnie nie było - ta wyspa jest dość daleko i przy pływaniu wyłącznie na żaglach czasami trudno tam dopłynąć :wink: Korcula była ale w dawniejszych wspominkach. Spędziliśmy noc w Brnie i dwukrotnie w marinie w samej stolicy wyspy ale to baaardzo dawne czasuy :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.04.2023 08:42

Zbliżamy się do miejscowości Pasadur.

Są tam dwie zatoki w których można się zatrzymać na noc.

Najpierw zerkamy do tej na lewo od wejścia.

DSC_6632.JPG


DSC_6634.JPG


DSC_6635.JPG


DSC_6637.JPG


Nie ma bojek, trzeba by stać na kotwicy.

Zajrzymy jeszcze do drugiej części.

DSC_6638.JPG


Tu są bojki, jachtów bardzo mało.

DSC_6639.JPG


DSC_6641.JPG


DSC_6642.JPG


DSC_6643.JPG


DSC_6644.JPG


Można też chyba cumować bezpośrednio przy nabrzeżu.

DSC_6645.JPG


DSC_6646.JPG


DSC_6647.JPG


DSC_6648.JPG


Decydujemy się złapać bojkę.

DSC_6649.JPG


DSC_6650.JPG


DSC_6651.JPG


Niedaleko nas jest most w Pasadur.

DSC_6652.JPG


I sama miejscowość.

DSC_6653.JPG


Właściwie chyba niewiele w niej jest, przynajmniej tak wydawało się z daleka.

Nie chciało nam się nawet zrzucić pontonu, żeby popłynąć na brzeg i sprawdzić co tam ciekawego.

Może innym razem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.04.2023 14:27

W Pasadurze nie ma niczego ciekawego, więc niewiele straciliście ;)
Fajnie, że żeglujecie wzdłuż wybrzeży Lastova :D Mam mieszane uczucia co do tej wyspy, ale na pewno jest tam duuużo spokoju 8)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.04.2023 15:11

maslinka napisał(a):W Pasadurze nie ma niczego ciekawego, więc niewiele straciliście ;)
Fajnie, że żeglujecie wzdłuż wybrzeży Lastova :D Mam mieszane uczucia co do tej wyspy, ale na pewno jest tam duuużo spokoju 8)

Dla kogoś zwiedzającego wyspę od strony lądewej Lastowo może wydawać się nudne, ale całkiem inaczej ta wyspa przedstawia się od strony wody. Dla żeglarzy wręcz kultowa jest tam zatoka Skrivena Luka ze stanowiskami artylerii nabrzeżnej usadowionymi na cyplu przy wejściu do tej zatoki.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.04.2023 15:22

Chris_M napisał(a):Dla żeglarzy wręcz kultowa jest tam zatoka Skrivena Luka ze stanowiskami artylerii nabrzeżnej usadowionymi na cyplu przy wejściu do tej zatoki.

Skrivena Luka dla nas też była najciekawsza ;) Zwłaszcza, że pływaliśmy tam kajakiem 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2023 08:27

"maslinka"]W Pasadurze nie ma niczego ciekawego, więc niewiele straciliście ;)


Tak mi się właśnie wydawało, dzięki za potwierdzenie przypuszczeń :smo:

Fajnie, że żeglujecie wzdłuż wybrzeży Lastova :D Mam mieszane uczucia co do tej wyspy, ale na pewno jest tam duuużo spokoju 8)


Spokoju, zieleni, sympatycznych widoków. Na pewno postaramy się jak najszybciej ponownie odwiedzić Lastovo, może na troszkę dłużej :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2023 08:28

Chris_M napisał(a):Dla kogoś zwiedzającego wyspę od strony lądewej Lastowo może wydawać się nudne, ale całkiem inaczej ta wyspa przedstawia się od strony wody. Dla żeglarzy wręcz kultowa jest tam zatoka Skrivena Luka ze stanowiskami artylerii nabrzeżnej usadowionymi na cyplu przy wejściu do tej zatoki.


Tam nie dotarliśmy bo Lastovo zostało ledwie dotknięte. Tylko ja tak strasznie nie lubię bunkrów :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2023 08:29

maslinka napisał(a):Skrivena Luka dla nas też była najciekawsza ;) Zwłaszcza, że pływaliśmy tam kajakiem 8)


Po drugiej rekomendacji - trzeba koniecznie tam zajrzeć :idea:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2023 08:55

Dziś znowu jesteśmy głodni.

Trzeba pomyśleć o jakiejś kolacji.

I wtedy Margot oznajmia, że przygotuje nam placki z cukinii.

Super – w takim razie ja zrobię do nich tzatziki.

Zapowiada się pyszne jedzonko!

Sos już gotowy.

20220827_194512.jpg


Margot walczy w kambuzie a my się rozglądamy po okolicy.

20220827_194516.jpg


20220827_194520.jpg


20220827_194538.jpg


20220827_194543.jpg


Ciasto na placki już gotowe.

20220827_194614.jpg


Chwila moment i pierwsza porcja wędruje na talerz.

20220827_201618.jpg


Są pyszne!!!

Dzięki Margot!!!

Objedliśmy się strasznie.

A że zrobiło się ciemno i nastrojowo – dziewczyny sprzątają kambuz po kolacji po czym siedzimy przy gitarze cycając delikatnie co nieco.

20220827_204256.jpg


Brzeg Lastova już rozświetlony.

20220827_204313.jpg


20220827_204319.jpg


20220827_204326.jpg


A my wciąż gramy i śpiewamy.

Gdzieś z ciemności dolatują do nas czyjeś brawa.

Ale nie mamy pojęcia skąd.

Nie ważne, miłe, że komuś podoba się to co robimy.

A potem, już prawie o północy – idę do pontonu popatrzeć w niebo.

Niebo obłędnie rozświetlone gwiazdami.

Tu, z daleka od cywilizacji, z daleka od ludzi miałam możliwość delektować się niebem roziskrzonym milionem gwiazd.

Patrzyłam i marzyłam o kolejnych rejsach dalszych i bliższych, o nocach na płynącym jachcie pod żaglami i gwiazdami...........
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.04.2023 09:25

Kapitańska Baba napisał(a):Obrazek

Według informacji znalezionych w wydawnictwach nawigacyjnych, w tej zatoce (w Skrivenej Luce także) staje się cumując do dwóch boi tego samego koloru: dziób do jednej, a rufę do drugiej. Czy faktycznie Wy oraz inni tak staliście?
Pytam, bo jeszcze nigdy tak nie cumowałem, a gdy przed laty staliśmy w Skrivenej Luce, to wówczas tam żadnych boi jeszcze nie było, staliśmy na kotwicy.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.04.2023 14:27

Chris_M napisał(a):Według informacji znalezionych w wydawnictwach nawigacyjnych, w tej zatoce (w Skrivenej Luce także) staje się cumując do dwóch boi tego samego koloru: dziób do jednej, a rufę do drugiej. Czy faktycznie Wy oraz inni tak staliście?
Pytam, bo jeszcze nigdy tak nie cumowałem, a gdy przed laty staliśmy w Skrivenej Luce, to wówczas tam żadnych boi jeszcze nie było, staliśmy na kotwicy.


Tak jak widać na zdjęciu te bojki rzeczywiście są rozmieszczone tak dziwnie jakby należało je łapać parami. Jednak wszyscy stali normalnie czyli zacumowani do jednej bojki z dziobu i my zrobiliśmy dokładnie to samo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ahoj Dalmacjo - trochę lądu, trochę wysp sierpień 2022 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone