Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Zawieszone szczegółowe kontrole na granicach Chorwacji ze Słowenią i Węgrami

10.04.2017
7 i 8 kwietnia 2017 były ciężkie dla podróżujących do i z Chorwacji. Na szczęście, po dwóch dniach problemów na granicach, sytuacja wróciła do normy.
W związku z korkami na przejściach granicznych, na których czas oczekiwania wynosił nawet ponad pięć godzin, chorwacki rząd zwrócił się do Unii Europejskiej o tymczasowe zawieszenie przepisów o szczegółowej kontroli podróżnych na granicach wewnątrzwspólnotowych. Wniosek został uwzględniony i kontrole na granicy Chorwacji ze Słowenią i Węgrami nie muszą już obejmować skanowania wszystkich dokumentów. Tym samym czas oczekiwania na przejściach granicznych wrócił do normy.

[Kolejna zmiana: na granicy w Węgrami szczegółowe kontrole nadal są zawieszone, natomiast Słowenia czeka na oficjalne stanowisko UE i kontrole są prowadzone, ale kolejki nie są już tak dokuczliwe, jak na początku].
Starsze aktualności:
cron
Zawieszone szczegółowe kontrole graniczne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022