Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PodajĘ TrasĘ SzczegÓŁowĘ Z Polski Do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aniusiaczek1523
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.04.2007
PodajĘ TrasĘ SzczegÓŁowĘ Z Polski Do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniusiaczek1523 » 11.08.2007 16:13

Podaję trasę dla osób które po raz pierwszy wyjeżdżają do Chorwacji. Byłam w tym roku po raz pierwszy w Chorwacji (wyspa Ciovo, miejscowość Okrug Gornji), niedaleko Splitu.
Jestem z woj. śląskiego, 10 km od granicy z Czechami. Podaję trasę:
Czechy:
przejście graniczne Gołkowice, Karvina, Czeski Cieszyn, Jablunkov, Mosty(przejście graniczne ze Słowacją)
Słowacja:(przez Słowację cały czas nr drogi 64, nie trzeba wieniety kupywać)
Cadca, Zilina (nr drogi 64), Prievidza, Partizanskie, Topol Cany, Nitra, Nove Zamky, Komarno (przejście graniczne z Węgrami)
Węgry:
Z Komarno kierunek Kisber (nr drogi 13), Mor, Szekesfehervar, dalej na Siofok (kierunek Balatonu), Nagykanizsa, Letenye (przejście graniczne z Chorwacją)
Chorwacja:
nr drogi E65 (E71), Prelog, Sesvete, E71, kierunek Zagrzeb, kierunek Karlovac, droga E71,E59 kierunek Slunj, Plitvice (jeziora Plitvickie), E71 w kierunku Gracac, Knin, Sinj, Split, Trogir, Ciovo. I dalej według własnego uznanai, w zależności do jakiej miejscowości wyruszamy.
Droga została sprawdzona przeze mnie. Byłam w Chorwacji od21.07.2007-1.08.2007r. Wyjeżdżałam w pt 20.07 br. Nie stałam w żadnych korkach. :) Pozdrawiam, życze udanego pobytu ipodrózy w Chorwacji !!!
moto
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) moto » 26.08.2007 00:50

aniusiaczek1523 napisał(a):Podaję trasę .....

a jak to czasowo wygladalo?
pozdro
moto
aniusiaczek1523
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniusiaczek1523 » 26.08.2007 14:13

21 godzin z 2 godzinną przerwą (na odpoczynek, tzn spanie). Szczerze mówiąc, polecam tą trasę. Jak jechałam w lipcu do Cro to nie było korków.
Pozdrawiam, ANIA
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 26.08.2007 14:30

aniusiaczek1523 napisał(a):21 godzin z 2 godzinną przerwą (na odpoczynek, tzn spanie).


Mam do granicy w Cieszynie 32 km.
Jadac przez Cieszyn, Brno, Wiedeń itd do zjazdu Biokovo zajmuje mi niecałe 14 godz z przerwą na sen 2 godz i maleńkimi przerwami na siusiu :)

Dla mnie siedem godzin różnicy to prawie wieczność :))))
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 26.08.2007 19:04

Jechalem z Krakowa do Omisia 15 godzin,z powrotem bylo 14 godzin ??? Jechalem na Chyzne,Slowacja,Wegry-Budapeszt,Letenye,Chorwacja-Omis !!!
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.08.2007 08:12

Haweł napisał(a):Jechalem z Krakowa do Omisia 15 godzin,z powrotem bylo 14 godzin ??? Jechalem na Chyzne,Slowacja,Wegry-Budapeszt,Letenye,Chorwacja-Omis !!!



Mam pytania. Jaki ruch na zakopiance, utrudnienia?
Czy na odcinku Chyżne Żylina są w dalszym ciagu prace drogowe i kolejne utrudnienia przejazdu, pezynajmniej tak było rok temu i na wiosnę???

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PodajĘ TrasĘ SzczegÓŁowĘ Z Polski Do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone