Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kontrole na granicy- w tym roku.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ataner37
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:45

Proszę napisać jak wygląda w tym roku kontrola na granicy. Dwa lata temu naszym znajomym zabrano całą żywność wiezioną z Polski. Jak jest teraz?
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:47

ataner37 napisał(a):Proszę napisać jak wygląda w tym roku kontrola na granicy. Dwa lata temu naszym znajomym zabrano całą żywność wiezioną z Polski. Jak jest teraz?

Na jakiej podstawie, ile i co mieli?
ataner37
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:48

Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:51

ataner37 napisał(a):Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.

No to jakoś nie mogę uwierzyć, że akurat im kazali wywalać a tysiące innych pojechało... W ogóle dziwne, że kontrolowali lodówkę, że w ogóle kontrolowali...
ataner37
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:52

Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .
ataner37
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataner37 » 16.06.2010 18:55

[quote="ataner37"]Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .[/quote]

Też wydało nam się to dziwne. Nas nikt nie kontrolował. Widocznie oni mieli pecha. Więc się tym nie przejmuję. Pakuję lodówę. Dzięki. 8)
Ostatnio edytowano 16.06.2010 18:56 przez ataner37, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 18:55

ataner37 napisał(a):Ok. Wiem, że to nie miejsce na ten temat .

Temat jak temat, można go rzeczywiście przenieść do innego działu, tam się wypowiedzą ci co już byli albo są...
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.06.2010 19:00

My w tym roku zarobiliśmy pieczątke do paszportu! Od 6 lat pierwsza pieczątka :))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2010 19:20

Bocian napisał(a):
ataner37 napisał(a):Z tego co wiem w lodówce samochodowej -mięso i wędliny. Nie dużo.

No to jakoś nie mogę uwierzyć, że akurat im kazali wywalać a tysiące innych pojechało... W ogóle dziwne, że kontrolowali lodówkę, że w ogóle kontrolowali...

No jeśli już cokolwiek kontrolować, to tylko widoczne lodówki :)

Jeśli ktoś musi, to najlepiej zabrać wędliny suche lub podsuszane i w torebce "termo" ze zmrożonymi napojami lub sokami przejadą bez strat smakowych i zdrowotnych - to rada "starego trapera" :lol:

Jeśli natomiast pierwszym, rzucającym się w oczy "bagażem" jest lodówa np. podpięta do gniazda samochodowej zapalniczki, to wiadomo, że świeżyzna jedzie do Crolandii i jakiś nadgorliwiec-celnik może toto wypatroszyć na granicy.
Mimo, że przez kilka lat nikt mnie nie sprawdzał na granicy, wiem ze słyszenia od koleżanki wielokrotnie bywającej w CRO, że takie przypadki...sporadycznie się zdarzają :?

Natomiast pieczątka do paszportu u Toomasa 8O ...to uważam niezły wyczyn... :wink: :lol:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2010 19:31

Przez parę lat jedyna pieczątka jaka sam sobie w paszport wstawiałem to była pieczątka ze szczytu sv. Ilja nad Orebićem :):) Co do lodówki to ja my jeździmy z taka na prund i nikt nigdy nas w tej materii nie kontrolował, nawet w latach pryszczycy :) Lodówka nie jest jakoś ukryta, stoi na tylnym siedzeniu przypięta pasem :) W środku paczkowane produkty i jakieś słodycze... Slapol, hvala za smsa z soboty :)
piter83pl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 16.06.2010 21:09

Moja partnerka ZAWSZE prosi o pieczątkę :) więc mam postemplowany paszport dość nieźle ;) Celnicy reagują na to z wielkim uśmiechem i często jest dość zabawnie.
Co do kontroli to w tym roku celnik na Węgrzech oglądał wodę mineralną czy to nie alkohol :D
Pozdrawiam
HAncur
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 16.06.2010 21:13

Wróciliśmy wczoraj z Chorwacji. Pieczątki nam wstawili, jak wracaliśmy z jednodniowej wycieczki do Słowenii; sprawdzali też mojego męża w jakimś wykazie :roll: Lodówka z jedzeniem (sery, masło - nasze dzieci jedzą to hurtowo, a sery chorwackie im nie podchodzą) jechała do Chorwacji. Z powrotem była załadowana butelkami z różnymi skarbami z Istrii :lol: i pies z kulawą nogą (nie mówiąc o celnikach) nie zapytał się, czy mamy jedzenie.
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 16.06.2010 21:53

Rok temu kontrolowała auto celniczka (w Splicie ) jak przypłynęliśmy z Włoch, bardzo była zdziwiona że mamy tyle rzeczy :D

Do żarełka się nie przyczepiła , lodówka była na wierzchu a słoiczki w bagażniku.

W drodze powrotnej sprawdzali nas Węgrzy, zapytali czy nie przewozimy papierosów, zaglądali do bagażnika a potem kazali jechać.

A w tym roku? Jak wrócimy to napiszę. :wink:
ElciaS
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 17.06.2010 04:34

Rok temu na granicy chor-węg gdy wracaliśmy celnik pytał o papierosy i alkohol a znajomym otworzył bagażnik i kazał otworzyć lodówkę i gapił się w nią z minutę,potem kazał jechać.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2010 07:05

piter83pl napisał(a):Co do kontroli to w tym roku celnik na Węgrzech oglądał wodę mineralną czy to nie alkohol :D
Pozdrawiam

Chciałem zapytać czy tak się da stwierdzić ale skoro

ElciaS napisał(a):Rok temu na granicy chor-węg gdy wracaliśmy celnik pytał o papierosy i alkohol a znajomym otworzył bagażnik i kazał otworzyć lodówkę i gapił się w nią z minutę,potem kazał jechać.

To się nazywa trening.

:wink: :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019