Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole COVID na lotnisku

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freediver69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021
Kontrole COVID na lotnisku

Nieprzeczytany postnapisał(a) freediver69 » 22.07.2021 23:26

Bardzo proszę o nie przenoszenie mojego wątku w istniejący już wątek o podobnej tematyce. Moje pytanie zostało wcześniej przeniesione i nie otrzymałem ŻADNEJ odpowiedzi bo utonęło pod kłótniami. Przepraszam drogich moderatorów, ale takie treści mnie nie interesują, dlatego proszę zostawić mój temat w tym miejscu, gdzie sam je wstawiłem. Jak widać możliwość napisania tematu w tym miejscu istnieje więc działam zgodnie z regulaminem forum i w tym miejscu będę czekał na sensowne odpowiedzi NA TEMAT.


Witam forumowiczów! :D

Chciałbym w tym miejscu zapytać podróżujących do Splitu samolotem o kontrole dot. paszportów covidowych, testów PCR czy antygenowych. Trzeciego sierpnia mam wylot z Katowic i już teraz wolę zgromadzić trochę praktycznych informacji nt. podróży w tych dziwnych czasach.

Może mi ktoś przedstawić jak to wyglądało u niego w tym sezonie?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.07.2021 09:14

freediver69 napisał(a):Bardzo proszę o nie przenoszenie mojego wątku w istniejący już wątek o podobnej tematyce. Moje pytanie zostało wcześniej przeniesione i nie otrzymałem ŻADNEJ odpowiedzi bo utonęło pod kłótniami.

Widziałam to Twoje pierwsze pytanie zadane w osobnym wątku, a później jak chciałam odpowiedzieć to już go nie mogłam znaleźć. Do covidowego szamba, gdzie został przeniesiony, od dłuższego czasu nie zaglądam :roll: .



freediver69 napisał(a):Chciałbym w tym miejscu zapytać podróżujących do Splitu samolotem o kontrole dot. paszportów covidowych, testów PCR czy antygenowych.

Leciałam w pierwszej połowie lipca na trasie Wrocław - Split - Wrocław. Podstawowa zmiana na lotniskach w stosunku do czasów przedcovidowych to dodatkowe kontrole paszportowe.
Przed wylotem wizzair wysłał informacje, żeby wypełnić druk enter croatia, do którego załączyliśmy nasze paszporty covidowe. Po przylocie na lotnisku w Splicie kontrola przed wejściem do hali przylotów. Było kilka czynnych stanowisk, wszystko przebiegło sprawnie. Straż graniczna wzięła tylko dowód osobisty/paszport, informacje o szczepieniu mieli już w systemie. Przy wylocie kontrola paszportowa zaraz za bramkami bezpieczeństwa i tam też pokazaliśmy tylko dowód. Wszystko płynnie.
Najgorzej wspominam powrót do Wrocławia. Przed wejściem do hali przylotów dzielili pasażerów na dwie kolejki - osobno zaszczepionych i osobno tych z testami i do kwarantanny (bez testów). Każdą kolejkę obsługiwał tylko jeden strażnik. Nam się trafił wyjątkowo powolny i gburowaty. Też niby brał tylko dowód, ale trwało to wieczność, a kolejki posuwały się bardzo wolno :roll: .
freediver69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) freediver69 » 23.07.2021 22:38

Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź! Cenne informacje, mam nadzieję, że od pierwszego sierpnia sytuacja się nie pogorszy.

Pozdrawiam!
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.07.2021 12:34

freediver69 napisał(a):mam nadzieję, że od pierwszego sierpnia sytuacja się nie pogorszy.

Bieżących doniesień możesz wypatrywać na forum fly4free.
Dla posiadacza paszportu covidowego jedyna niedogodność to obecnie dłuższy czas potrzebny na opuszczenie lotniska z uwagi na kontrole paszportowe.
freediver69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) freediver69 » 24.07.2021 21:58

Ok, dzięki. Co do zasad wjazdu do Chorwacji sprawdzam stronę rządową ale zerknę też na fly4free. Paszportu covidowego nie mam, nie chcę się szczepić więc najprawdopodobniej czeka mnie test antygenowy przed wylotem. No chyba, że coś się zmieni :wink:

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Kontrole COVID na lotnisku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone