Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Rajd Paryż-Bakar 2017

06.02.2017
Czy po latach zmagań na bezdrożach Afryki, a później Ameryki Południowej, Rajd Dakar (początkowo nazywany Paryż-Dakar) przeniósł się do Chorwacji? Nic z tych rzeczy, Rajd Paryż-Bakar odbywa się w tej samej lokalizacji już od 1990 roku. W tym roku wystartuje 11 lutego.
Rajd Paryż-Bakar
 
Warto bowiem zauważyć drobną różnicę w nazwie, bowiem nie chodzi o Rajd Paryż-Dakar, lecz o Rajd Paryż-Bakar. Zbieżność nazw jest oczywiście zamierzona, ale nie przypadkowa, bowiem chorwacki odpowiednik wielkiej imprezy, organizowany od 1990 roku przez Automobilklub Rijeka, faktycznie prowadzi z Paryża do Bakaru. Tyle, że chodzi tym razem o "Paryż" w Rijece, w dzielnicy Trsat, natomiast meta znajduje się w mieście Bakar, na południowy wschód od Rijeki. Trasa rajdu jest również nieco krótsza niż u swojego poważnego odpowiednika, wynosi bowiem... 37 kilometrów, na których pokonanie zawodnicy mają 120 minut. Rajd jest częścią hucznie obchodzonego w Rijece oraz całym Kwarnerze karnawału, dlatego od osiąganych czasów przejazdu ważniejsze jest jak najciekawsze ubranie auta oraz zawodników w stroje karnawałowe, chociaż pewne elementy klasycznych rajdów, jak jazda na czas czy próby sprawnościowe, również będą obecne. Można jednak powiedzieć, że ten rajd jest po prostu zmotoryzowanym pochodem karnawałowym, parodią prawdziwych zawodów. I jak cały karnawał, jest pełen humoru i zabawy.Rajd Paryż-Bakar

fot. rijecki-karneval.hr

Starsze aktualności:
cron
Rajd Paryż-Bakar 2017
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone