Chorwacja online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Rekordowy lipiec w Dubrowniku

05.08.2015
W lipcu 2015 roku Perłę Adriatyku odwiedziło 11 procent więcej gości niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Do liczącego około 40 tysięcy mieszkańców Dubrownika przybyło w tym czasie ponad 160 tysięcy turystów.
Dubrownik

Rok 2015 jest kolejnym udanym rokiem dla turystyki w Dubrowniku. W lipcu to miasto, nazywane Perłą Adriatyku, odwiedziło o 11 procent więcej gości niż w lipcu 2015 roku. Wzrost liczby noclegów wynosi 8 procent, w czym główny udział miały kwatery prywatne – w hotelach liczba zakwaterowań była zbliżona do wartości z zeszłego roku. W lipcu najwięcej turystów przybyło do Dubrownika z Wielkiej Brytanii (ponad 14 procent), następnie z Francji, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Australii, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Finlandii oraz Włoch. Podobnie kształtuje się udział turystów za 7 miesięcy roku 2015: także w tym zestawieniu najwięcej gości przybyło do Dubrownika z Wielkiej Brytanii, na drugim miejscu plasują się Amerykanie, a dalej Niemcy, Francuzi, Chorwaci oraz Australijczycy. Łącznie od początku roku Dubrownik odwiedziło ponad pół miliona turystów (9 procent więcej niż rok wcześniej).

Widać wyraźnie, że struktura krajów, z których przybywają turyści, jest w tym mieście zupełnie inna niż ogólna dla całego wybrzeża Chorwacji. Z racji dogodnych połączeń lotniczych, Dubrownik jest często jedynym miejscem odwiedzanym podczas podróży do Chorwacji przez weekendowych gości (o podobieństwie pod tym względem Dubrownika na przykład do Krakowa świadczy fakt, że na jednego turystę przypadają średnio zaledwie nieco ponad 3 noclegi). Wśród gości z Polski weekendowe wypadu do Dubrownika też stają się coraz bardziej popularne, więc być może za kilka lat i my zagościmy wśród nacji najczęściej odwiedzających Perłę Adriatyku. Naprawdę warto zakosztować uroków tego dalmatyńskiego miasta.


Dubrownik
Starsze aktualności:
cron
Rekordowy lipiec w Dubrowniku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.