Chorwacja online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Wyścig osłów w Tribunju

31.07.2014
Jak co roku, 1 sierpnia w godzinach wieczornych, w nadmorskiej miejscowości Tribunj niedaleko Vodic w Dalmacji, odbędzie się wyścig osłów.
Historia imprezy sięga roku 1952, kiedy to uczniowie podczas wakacji postanowili zorganizować wyścig osłów. Zawody szybko stały się lokalną tradycją i od 1957 roku, z małymi przerwami, są rozgrywane do dziś. W wyścigu mogą uczestniczyć tylko mieszkańcy Tribunja, ubrani w tradycyjny strój. Prosta zasada, że wygrywa ten, który pierwszy osiągnie metę, niestety nie jest prosta do zrealizowania w przypadku jazdy na ośle – nie bez kozery bowiem mówi się, że te zwierzęta należą do upartych. Należy wspomnieć, że na leżącej opodal Tribunja wyspie Longorin, dzięki staraniom stowarzyszenia „chorwacki osioł”, powstał pierwszy na świecie rezerwat tych zwierząt.

Tegoroczny wyścig tradycyjnie zostanie poprzedzony dzień wcześniej wieczorną biesiadą - „festiwalem jagnięciny i piwa”. Dzień wyścigu rozpocznie się zebraniem zawodników wraz z ich osłami na plaży Zamalin, gdzie odbędzie się prezentacja zawodników (około godz. 18).

Właściwe zawody (początek około godz. 20), rozgrywane będą jak zwykle w centrum miejscowości, na wysepce połączonej z lądem kamiennym mostem, a będą składać się z trzech wyścigów kwalifikacyjnych, w których weźmie udział po czterech zawodników. Dwóch najszybszych w każdym biegu wejdzie automatycznie do finału, natomiast spośród tych, którzy w kwalifikacjach zajmą trzecie miejsce, zostanie w wyścigu barażowym wyłoniony siódmy finalista. Po wyścigu finałowym rozpocznie się całonocna impreza, podczas której gości będzie zabawiać Maja Šuput i Joy Band.

Dobra zabawa gwarantowana!
Starsze aktualności:
cron
Wyścig osłów w Tribunju
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.