Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Dni Istryjskich Szparagów

07.04.2014
Pomiędzy 24 marca a 15 maja zapraszamy do restauracji w północno-zachodniej Istrii na szparagową ucztę. Po raz ósmy odbywają się Dni Istryjskich Szparagów, podczas których lokalne restauracje serwują specjalne "szparagowe menu”, czyli sezonowe dania zawierające dzikie szparagi, począwszy od słynnego "fritaja" (omletu), poprzez zupy, domowe makarony i risotto, do pomysłowych kombinacji z mięsa i ryb oraz przepysznych deserów. Być może podczas długiego majowego weekendu uda się i Wam spróbować któregoś z tych regionalnych specjalności.
Szparagi to jedne z najbardziej cenionych roślin dziko rosnących na Istrii, zbierane od połowy marca do końca kwietnia. Ponieważ rośną w mniej dostępnych miejscach, często wśród ciernistych krzewów, ich zbieranie wymaga sokolego oka i sporej cierpliwości. Jeśli odwiedzicie Istrię wiosną, prawdopodobnie będziecie mieć okazję napotkania przydrożnych sprzedawców szparagów. Może dacie się skusić?

Szparagi są warzywami cenionymi ze względu na walory smakowe i lekkostrawność, jak również posiadają cechy lecznicze. Nie można też zapominać, że już dawno temu ta roślina została uznana za afrodyzjak. Ponieważ dzikie szparagi zawierają pełnię gorzkawego smaku, rdzenne istryjskie potrawy wykorzystujące te warzywa zachwycają podniebienia prawdziwych koneserów.

Więcej informacji na temat Dni Istryjskich Szparagów: http://www.coloursofistria.com/en/events/food-and-wine/days-of-asparagus.
Starsze aktualności:
Podobne tematy na forum
cron
Dni Istryjskich Szparagów
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone