Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

Noc muzeów w Chorwacji

30.01.2014
W piątek 31 stycznia 2014 w ponad 100 miejscowościach w Chorwacji odbędzie się akcja Noc Muzeów 2014. Od godziny 18 do godziny 1 w nocy można będzie bezpłatnie wejść do ponad 200 muzeów, galerii oraz innych placówek kulturalnych.

Noc muzeów odbywa się w Chorwacji nieprzerwanie od roku 2007, na wzór podobnych imprez organizowanych w wielu europejskich krajach, w tym w Polsce. Pierwsze próby poczyniono jednak już w roku 2005, kiedy 6 zagrzebskich muzeów po raz pierwszy otworzyło swoje bramy dla zwiedzających w godzinach nocnych. W roku 2013 w imprezie uczestniczyło około 350 tysięcy zwiedzających, w tym same muzea w Zagrzebiu odwiedziło około 180 tysięcy gości. Organizatorzy w tym roku liczą na jeszcze większą frekwencję, a oprócz muzeów chorwackich do akcji przyłączyły się muzea z terenu Bośni i Hercegowiny.

 

Więcej na http://nocmuzeja.hr/

Starsze aktualności:
cron
Noc muzeów w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019