Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Noc muzeów w Chorwacji

30.01.2014
W piątek 31 stycznia 2014 w ponad 100 miejscowościach w Chorwacji odbędzie się akcja Noc Muzeów 2014. Od godziny 18 do godziny 1 w nocy można będzie bezpłatnie wejść do ponad 200 muzeów, galerii oraz innych placówek kulturalnych.

Noc muzeów odbywa się w Chorwacji nieprzerwanie od roku 2007, na wzór podobnych imprez organizowanych w wielu europejskich krajach, w tym w Polsce. Pierwsze próby poczyniono jednak już w roku 2005, kiedy 6 zagrzebskich muzeów po raz pierwszy otworzyło swoje bramy dla zwiedzających w godzinach nocnych. W roku 2013 w imprezie uczestniczyło około 350 tysięcy zwiedzających, w tym same muzea w Zagrzebiu odwiedziło około 180 tysięcy gości. Organizatorzy w tym roku liczą na jeszcze większą frekwencję, a oprócz muzeów chorwackich do akcji przyłączyły się muzea z terenu Bośni i Hercegowiny.

 

Więcej na http://nocmuzeja.hr/

Starsze aktualności:
cron
Noc muzeów w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone